Treść opublikowana przez guzior2
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Kilka osób już takie uszczelki montowała i nikt nie pisał o problemach, po drugie kolektor dla modeli z klapkami ma ten sam numer OEM co kolektor dla modeli bez klapek dlatego kształt i spasowanie tej uszczelki jest dokładnie takie samo jak tej z klapkami, różnica to brak klapek i otworów na ośkę. EDIT: Założyciel tego tematu założył uszczelkę fabrycznie bez klapek o czym napisał na pierwszej stronie tego tematu, trzeba czytać od początku :cool2:
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Przeczytaj jeszcze to: https://e46forum.pl/320d-2002r-150km-blad-czujnika-temperatury-powietrza-doladowanego-21049
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Ad.1 Można pozbyć się klapek i ośki a otwór zatkać specjalnym zestawem dostępnym tu: https://allegro.pl/oferta/351u-zaslepka-klap-kolektora-ssacego-bmw-2-0-n47-7277826749?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NWNiZjdmODItN2NhMS00Y2E1LTk4YmItZjgyYjYwODJlNThmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b5330174-99aa-4b43-8411-fb8ae1c6636a Ad.2 Nie wymaga kodowania. Ps. Można też kupić uszczelkę od modelu np. F30 318d który fabrycznie nie posiada klapek. https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=3D11-EUR-02-2012-F30-BMW-318d&diagId=11_4579
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Jak czujnik jest nie sprawny to czyszczenie nic nie da. Odepnij wtyczkę od czujnika na uruchomionym silniku i potem sprawdź czy pojawi się jakiś nowy błąd czy będą te same.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Sprawdź czujnik z nr. 7 na rysunku i wiązkę elektryczną od niego: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VW11-EUR-06-2008-E91-BMW-318d&diagId=11_4100
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Zgadza się, dla silnika N57 i N57N klapki oddzielnie nie występują.
-
E91 320d, brak mocy
Można kupić osobo klapki ale podobno jest problem z dostępnością i trzeba czekać trochę jeśli się zamówi. Nr. 2 na rysunku: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=UY71-EUR-03-2012-E91N-BMW-320d_ed&diagId=11_4580
-
E91 320d, brak mocy
Whler idzie chyba na pierwszy montaż tak że ten radził bym kupić ale pierw sprawdź wszystko żeby nie wymieniać części dobrych na nowe.
-
E91 320d, brak mocy
Klapki też będą powodować spadek mocy jeśli np. jedna zawiesi się w pozycji zamkniętej lub wszystkie nie będą się mogły całkowicie otworzyć przez dużą ilość nagaru, w tedy wiadomo jest ograniczony dopływ powietrza.
-
Road Map Europe NEXT West and EAST 2019-2
Na pierwszej stronie masz.
-
Koło zapasowe w F11
Ja mam ale dedykowaną dla F10/F11 R18. W E60 jest R17 tak że lepiej już od X3 kupić aby średnica była zbliżona.
-
F11 525D zbieżność geometria
Zadzwoń i zapytaj czy zrobią z osią skrętną: https://slusarczyk-auto.pl
-
Temperatura N47 320D E92
Sprawdźcie sobie w jakim stanie macie chłodnicę, niestety od zewnątrz jej nie widać bo zasłania ta od klimy, trzeba zdemontować kilka elementów, u mnie chłodnica wyglądała tak (patrz foto poniżej), objawem był wzrost temperatury przy większym obciążeniu silnika. http://i64.tinypic.com/24y0ftx.jpg
-
Kompendium DPF, wszystko w jednym miejscu
Carly to wydatek ponad 500 zł razem z adapterem i to na rok tylko, dużo lepszą i tańszą aplikacją jest Btool Expert od naszego forumowego kolegi która kosztuje 50 zł
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Nie będzie kodowania w najbliższej przyszłości o czym było pisane wiele razy w tym temacie.
-
F11 525d xDrive ciśnienie opon
To tym bardziej powinieneś trzymać się tych niższych wartości bo opona nie dość że jest sztywna przez system runflat to jeszcze dodatkowo wzmacniana.
-
F11 525d xDrive ciśnienie opon
Ja też jeżdżę na oponach XL a ciśnienia stosuje jak dla opon RunFlat, tak też pisali inni.
-
F11 525d xDrive ciśnienie opon
Jeśli będziesz jeździł z małym obciążeniem przy wyższym ciśnieniu to opony będą bardziej podatne na ząbkowanie.
-
ADBLUE - co ile
Obok wlewu na olej napędowy, jeśli nie ma tzn. że go nie posiadasz. Ps. BMW nie ma tdi
-
Demoztaż zderzaka przedniego f10
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-530d-tou/repair-manuals/51-body-equipment/51-11-front-bumper/B9bNg3qg https://www.youtube.com/watch?v=ySSSqzIdY-8
-
[F11] Awaria kontroli ciśnienia opon
W dziale diagnoza komputerowa poszukaj instrukcji instalacji, ewentualnie zapytaj tam.
-
[F11] Awaria kontroli ciśnienia opon
Np. na "chomikuj.pl" Wiele informacji pomocnych znajdziesz w dziale "diagnoza komputerowa"
-
[F11] Awaria kontroli ciśnienia opon
Taki kabel musisz kupić: https://allegro.pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-obd2-bmw-enet-seria-f-7619217252 lub do aplikacji taki adapter: https://allegro.pl/oferta/carista-interfejs-diagnostyczny-obd2-bmw-mini-6999719692
-
[F11] Awaria kontroli ciśnienia opon
Jaki silnik masz ? Kabel enet i program ista-d lub aplikacja na androida np. Btool Expert + adapter BT
-
E60 523i masa błedów pomocy
Błędy są pewnie efektem słabego akumulatora, trzeba odczytać ponownie i w tedy zobaczyć które wrócą.