Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na szuwx temat w F10, F11
    Kilka osób już takie uszczelki montowała i nikt nie pisał o problemach, po drugie kolektor dla modeli z klapkami ma ten sam numer OEM co kolektor dla modeli bez klapek dlatego kształt i spasowanie tej uszczelki jest dokładnie takie samo jak tej z klapkami, różnica to brak klapek i otworów na ośkę. EDIT: Założyciel tego tematu założył uszczelkę fabrycznie bez klapek o czym napisał na pierwszej stronie tego tematu, trzeba czytać od początku :cool2:
  2. Przeczytaj jeszcze to: https://e46forum.pl/320d-2002r-150km-blad-czujnika-temperatury-powietrza-doladowanego-21049
  3. guzior2 odpowiedział(a) na szuwx temat w F10, F11
    Ad.1 Można pozbyć się klapek i ośki a otwór zatkać specjalnym zestawem dostępnym tu: https://allegro.pl/oferta/351u-zaslepka-klap-kolektora-ssacego-bmw-2-0-n47-7277826749?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NWNiZjdmODItN2NhMS00Y2E1LTk4YmItZjgyYjYwODJlNThmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b5330174-99aa-4b43-8411-fb8ae1c6636a Ad.2 Nie wymaga kodowania. Ps. Można też kupić uszczelkę od modelu np. F30 318d który fabrycznie nie posiada klapek. https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=3D11-EUR-02-2012-F30-BMW-318d&diagId=11_4579
  4. Jak czujnik jest nie sprawny to czyszczenie nic nie da. Odepnij wtyczkę od czujnika na uruchomionym silniku i potem sprawdź czy pojawi się jakiś nowy błąd czy będą te same.
  5. Sprawdź czujnik z nr. 7 na rysunku i wiązkę elektryczną od niego: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VW11-EUR-06-2008-E91-BMW-318d&diagId=11_4100
  6. guzior2 odpowiedział(a) na szuwx temat w F10, F11
    Zgadza się, dla silnika N57 i N57N klapki oddzielnie nie występują.
  7. Można kupić osobo klapki ale podobno jest problem z dostępnością i trzeba czekać trochę jeśli się zamówi. Nr. 2 na rysunku: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=UY71-EUR-03-2012-E91N-BMW-320d_ed&diagId=11_4580
  8. Whler idzie chyba na pierwszy montaż tak że ten radził bym kupić ale pierw sprawdź wszystko żeby nie wymieniać części dobrych na nowe.
  9. Klapki też będą powodować spadek mocy jeśli np. jedna zawiesi się w pozycji zamkniętej lub wszystkie nie będą się mogły całkowicie otworzyć przez dużą ilość nagaru, w tedy wiadomo jest ograniczony dopływ powietrza.
  10. Na pierwszej stronie masz.
  11. guzior2 odpowiedział(a) na piecu temat w F10, F11
    Ja mam ale dedykowaną dla F10/F11 R18. W E60 jest R17 tak że lepiej już od X3 kupić aby średnica była zbliżona.
  12. Zadzwoń i zapytaj czy zrobią z osią skrętną: https://slusarczyk-auto.pl
  13. Sprawdźcie sobie w jakim stanie macie chłodnicę, niestety od zewnątrz jej nie widać bo zasłania ta od klimy, trzeba zdemontować kilka elementów, u mnie chłodnica wyglądała tak (patrz foto poniżej), objawem był wzrost temperatury przy większym obciążeniu silnika. http://i64.tinypic.com/24y0ftx.jpg
  14. Carly to wydatek ponad 500 zł razem z adapterem i to na rok tylko, dużo lepszą i tańszą aplikacją jest Btool Expert od naszego forumowego kolegi która kosztuje 50 zł
  15. Nie będzie kodowania w najbliższej przyszłości o czym było pisane wiele razy w tym temacie.
  16. To tym bardziej powinieneś trzymać się tych niższych wartości bo opona nie dość że jest sztywna przez system runflat to jeszcze dodatkowo wzmacniana.
  17. Ja też jeżdżę na oponach XL a ciśnienia stosuje jak dla opon RunFlat, tak też pisali inni.
  18. Jeśli będziesz jeździł z małym obciążeniem przy wyższym ciśnieniu to opony będą bardziej podatne na ząbkowanie.
  19. guzior2 odpowiedział(a) na crok temat w F10, F11
    Obok wlewu na olej napędowy, jeśli nie ma tzn. że go nie posiadasz. Ps. BMW nie ma tdi
  20. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-530d-tou/repair-manuals/51-body-equipment/51-11-front-bumper/B9bNg3qg https://www.youtube.com/watch?v=ySSSqzIdY-8
  21. W dziale diagnoza komputerowa poszukaj instrukcji instalacji, ewentualnie zapytaj tam.
  22. Np. na "chomikuj.pl" Wiele informacji pomocnych znajdziesz w dziale "diagnoza komputerowa"
  23. Taki kabel musisz kupić: https://allegro.pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-obd2-bmw-enet-seria-f-7619217252 lub do aplikacji taki adapter: https://allegro.pl/oferta/carista-interfejs-diagnostyczny-obd2-bmw-mini-6999719692
  24. Jaki silnik masz ? Kabel enet i program ista-d lub aplikacja na androida np. Btool Expert + adapter BT
  25. Błędy są pewnie efektem słabego akumulatora, trzeba odczytać ponownie i w tedy zobaczyć które wrócą.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.