Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. jeszcze Ci zostanie sporo tego oleju.
  2. Możesz zalać tego Mobila jeśli chcesz lub wybrać coś co było wymieniane powyżej, na pewno musi być specyfikacja LL04. BMW ma podpisaną umowę z firmą Shell.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na dziaraxc temat w F10, F11
    Podłącz kompa, być może zapisał się jakiś błąd w ECU.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na dziaraxc temat w F10, F11
    Nie wyświetla się żaden komunikat ?
  5. Sprawdź czy sprężyna nie pękła.
  6. Top-Tec 4200 i 4300 to zwykły HC, zdecydowanie lepszy jest Ravenol (przynajmniej na piśmie) :wink:
  7. Silnik był zdrowy, nie palił oleju, z resztą później zmieniałem modele BMW i cały czas stosowałem MST C3 5w30 i nadal było bez strat oleju i tak jest do dziś. Pamiętam nawet kilka lat temu w tym temacie był kolega który miał F10 550i i stosował olej kupiony w ASO BMW i narzekał na ubytki oleju, następnie przeszedł na Valvo synpower xtreme MST c3 5w30 i był zachwycony bo skończył się problem z dolewkami.
  8. Kilka lat temu stosowałem Amosil i poza wygórowaną ceną to wrażenia na mnie nie zrobił, przy interwale 15 kkm ubyło go ok. 0,5 litra gdzie noack miał jeden z lepszych, potem przeszedłem na Valvoline synpower xtreme MST c3 5w30 i w tych samych warunkach eksploatacji pobór oleju zniknął, dlatego od tamtego czasu regularnie stosuje valvo w obydwóch samochodach i jeszcze się nie zawiodłem.
  9. guzior2 odpowiedział(a) na icrew temat w Felgi i opony
    dlatego najlepiej zakładać dedykowane do danego modelu, chyba że założysz dystanse.
  10. guzior2 odpowiedział(a) na icrew temat w Felgi i opony
    Wejdą. Są kalkulatory ET gdzie możesz porównać fabryczną felgę do F30 z tą którą chcesz założyć.
  11. guzior2 odpowiedział(a) na qidd temat w Oleje
    Ja na te wyniki laboratoryjne patrze trochę z przymrużeniem oka bo co laboratorium to inaczej wychodzi, nawet pisali o tym na oil-club.
  12. guzior2 odpowiedział(a) na qidd temat w Oleje
    Dlaczego piszesz ogólnie Valvo skoro każdy inny ma różne parametry, np. synpower MST 5w30 posiada noack na poziomie 9,3 %
  13. Jeśli chcesz to możesz pozostać przy lepkości 5w30 ale zmień na specyfikację LL01 np. Valvo synpower 5w30
  14. Pozostań przy lepkości 5w30 z specyfikacją LL01, osobiście mogę polecić Valvoline synpower 5w30
  15. Tak jak u kolegi wyżej, 5w40 z specyfikacją LL01
  16. Do silnika M54 z LPG polecam 5w40 z specyfikacją LL01
  17. Zobacz ten temat: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=353348&hilit=klamka
  18. Sprawdź przewód masowy który łączy karoserię z silnikiem i skrzynią czy nie jest zaśniedziały, następnie sprawdź pojemnik z przekaźnikiem od komputera który jest przy podszybiu pod maską czy nie ma w nim wody.
  19. Jeśli ropa to miedziane podkładki pod wtryski, jeśli olej to uszczelka pod pokrywą zaworów, w obydwóch przypadkach musisz zdemontować wtryski.
  20. Przy takiej eksploatacji polecam 0w40 lub 5w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower
  21. guzior2 odpowiedział(a) na Rampage temat w Oleje
    5w30 z specyfikacją BMW LL01
  22. Sprawdzałeś temperaturę cieczy chłodzacej podczas jazdy czy nie spada poniżej 75 stopni ? Jeśli termostat będzie nie sprawny to błędu i tak nie będzie.
  23. LM 2662 jest serii Pro-Line (lepszy). Jeśli kupisz olej w pewnym , zaufanym sklepie to szanse na podróbkę są małe.
  24. Polecam korzystać z oficjalnych stron bmw: https://www.bmwstore.pl/pl/
  25. Skąd masz takie informacje ? W katalogu części nie ma takiego info, nawet 518d ma turbinę o tym samym numerze katalogowym.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.