Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. http://i68.tinypic.com/293blax.jpg
  2. guzior2 odpowiedział(a) na Karasek temat w E60, E61
    Sprawdzał podczas jazdy ? Bo to właśnie w tedy temperatura spada poniżej 75 stopni przy zepsutych termostatach i blokuje wypalanie filtra.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na mariuszd4 temat w F10, F11
    Zacznij od przepływki bo tańsza i prawdopodobieństwo jej uszkodzenia po wjechaniu w wodę większe ponieważ woda dostała się przez wlot powietrza a tam już do przepływomierza nie daleko.
  4. Każde ASO podaje że olej w skrzyni jest lifetime i się go nie wymienia, to samo tyczy się rozrządu. Natomiast producent skrzyni czyli ZF już informuje że olej trzeba wymieniać dlatego przy tym przebiegu trzeba by to zrobić. Jeśli chodzi o rozrząd to w silnikach M47N2 jest on trwały i jeśli nie ma jakiś niepokojących hałasów to nie ruszać ponieważ ma on żywotność jak silnik, gorzej jest w tych nowszych N47 gdzie łańcuchy, napinacze są słabe i wadliwe, tu trzeba wymieniać maks co 150 kkm.
  5. Przecież Textar dostarcza klocki na pierwszy montaż.
  6. guzior2 odpowiedział(a) na andrew55 temat w Felgi i opony
    Moje waży ok. 1800 kg i jestem zadowolony.
  7. Żeby rzeczoznawca miał sens to pierw trzeba mieć AC.
  8. Użyj tej wyszukiwarki błędów: https://bmwfault.codes Też ułamałem kiedyś ten ząbek od rury powietrza i dziurę zakleiłem poxipolem żeby nie było nieszczelności.
  9. Trzeba posprawdzać wszystko dookoła tam gdzie było grzebane, może jakiś przewód elektryczny, masowy poluzował się.
  10. Wymieniałeś sam czy u mechanika ? Może układ paliwowy zapowietrzył się ?
  11. Też miałem problem z podwyższoną temperaturą przy większym obciążeniu silnika, dobrałem się do chłodnicy i moim oczom ukazał się taki o to widok http://i64.tinypic.com/24y0ftx.jpg
  12. guzior2 odpowiedział(a) na andrew55 temat w Felgi i opony
    Polecam Hankook, kup opony wzmacniane tzw. XL https://www.oponylux.pl/ceneo/opony-osobowe/opony-letnie-hankook-ventus-s1-evo-2-k117-225-40-r-18-92y-xl-1012670.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc
  13. Bezpieczniej jechać na wyższym ciśnieniu przy obciążonym samochodzie ponieważ jeśli będzie za niskie to opony będą się bardziej nagrzewać co grozi wystrzałem.
  14. Nie widziałem u nikogo błędu czujnika ciśnienia przez zapchany filtr, raczej na odwrót, jeśli czujnik jest nie sprawny to wypalanie się nie rozpocznie. Sprawdzałeś temperaturę podczas jazdy ? Jakie błędy w ECU masz obecnie ? Próbowałeś wymusić wypalanie DPF-a tą aplikacją ? Ps: Spróbuj zrobić pomiar ciśnienia wstecznego.
  15. Jakiejś firmy Fuchs ? Przecież to ogromna firma która istnieje od 88 lat i produkuje oleje silnikowe wysokiej klasy nie wspominając o innych środkach chemicznych.
  16. Nowa ma 24mm a minimalna grubość to 22,4mm
  17. Może ten temat coś pomoże: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=352291&p=2553669&hilit=wielosezonowe#p2553669
  18. Może być zużyty, szczególnie jeśli to zwykły kwasowo ołowiowy a nie w technologii AGM.
  19. Moduły będą się usypiać ok. 30 min dlatego musisz czekać chyba że masz kompa żeby wymusić uśpienie. Zamek w otwartej klapie bagażnika zatrzaśnij śrubokrętem bo inaczej oświetlenie będzie świeciło.
  20. Najłatwiej to zobacz przez felgę czy masz jednoczęściową czy dwuczęściową z wentylacją jak na obrazku.
  21. Nr. 6 na rysunku: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=FW12-EUR-07-2011-F10-BMW-520d&diagId=11_4581
  22. Sprawdź wszystkie moduły czy przypadkiem nie są zalane wodą.
  23. W 3 bmw robiłem chipa w GCS Tuning i zawsze wszystko było super, z resztą połowa forum tam robiła dlatego mogę polecić. https://en-gb.facebook.com/GCSTuning/
  24. W ukrytym menu samochodu masz podane ilość paliwa w lewej i prawej komorze.
  25. Sprawdź jeszcze temperaturę cieczy chłodzącej podczas jazdy bo w silniku M47N2 często psuły się termostaty (główny i EGR) które również doprowadzały do zapychania DPF-a ponieważ do uruchomienia procedury wypalania filtra potrzebne jest minimum 75 stopni. Żeby sprawdzić temperaturę cieczy podczas jazdy musisz wejść do ukrytego menu tak jak na filmie poniżej i wybrać test nr. 7, następnie uruchamiasz silnik i obserwujesz jadąc najlepiej jakąś drogą szybkiego ruchu ze stałą prędkością, temp. powinna cały czas wynosić 87-90 stopni.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.