Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Zgadzam się z kolegą, zmiana lepkości nie naprawi usterki a lepkość 10w40 tylko zaszkodzi bardziej.
  2. Ładowarkę mikroprocesorową (taka powinna być) podłączamy pod plus który znajduje się pod maską aby system IBS mógł bez przeszkód sczytywać parametry ładowanego akumulatora i oczywiście ładowarkę uruchomić na tryb AGM.
  3. Wejdź w opcje w nawigacji i na samym dole będzie podana wersja twojej mapy.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na Biszczo temat w Felgi i opony
    To są oryginały.
  5. guzior2 odpowiedział(a) na Biszczo temat w Felgi i opony
    Styling 188 fabryka zakłada na przód 8J x 17 ET34 a na tył 8,5J x 17 ET37, ty kupiłeś tak jakby dwie pary na przód.
  6. A co to jest "wysw" ?
  7. guzior2 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    https://www.shell.de/autofahrer/shell-motorenoele-und-schmierstoffe/helix-for-cars/shell-helix-ultra-professional-am-l-5w-30.html
  8. guzior2 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Warto dodać że każdy olej silnikowy (full syntetyk) do normalnej eksploatacji jest mieszaniną baz: syntetycznej, hc + dodatki uszlachetniające ponieważ sama baza syntetyczna jest słabym rozpuszczalnikiem dodatków uszlachetniających i jedne oleje mają bazy hc wiecej a inne mniej dlatego w niemczech aby olej nazwać full syntetykiem to musi posiadać odpowiednio dużo bazy PAO lub Estrów (nie pamiętam ile procentowo ale jest gdzieś info na ten temat).
  9. guzior2 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Jest więcej olejów które można śmiało nazwać syntetycznymi, ja sprawdzam na stronach niemieckich bo w niemczech prawo zabrania nazywania olejów należących do III grupy (hc) full syntetykami.
  10. guzior2 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Cena 1l BMW TWINPOWER w ASO to 99 PLN Nie trzeba kupować w ASO: https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-04-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~604-FOEBMW-0-0-83212405948.aspx tylko szkoda że to olej HC.
  11. DPF sam z siebie się nie zapycha dlatego możliwe że coś jest nie sprawne i procedura wypalania się nie uruchamia, pierwsze co to sprawdź czy temperatura cieczy chłodzącej nie spada poniżej 75 stopni podczas jazdy bo to częsta przyczyna problemów z dpf-em. Jeśli mechanik demontował klocki to mógł uszkodzić lub poruszać czujnik ABS i stąd następne błędy. Kontrolka świec żarowych przy porannym rozruchu to nic dziwnego jeśli jest chłodno. Często też pojawiają się błędy kiedy akumulator jest słaby ponieważ komputer odcina różne funkcje aby zaoszczędzić energię, dlatego proponuje pierw naładować akumulator używając do tego ładowarki mikroprocesorowej i podłączając ją pod plus który jest pod maską aby system IBS mógł sczytywać dane z ładowanego akumulatora i sprawdź też czy masz zwykły akumulator kwasowo ołowiowy czy w technologii AGM.
  12. Nawet na tym forum koledzy mieli złe doświadczenia z filtronem, fakt że było to 10 lat temu ale daje do myślenia: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=105936 Mann i Knecht dostarczają filtry na pierwszy montaż do wielu marek i to świadczy o ich jakości.
  13. Jeśli jesteś zadowolony to pozostań przy obecnym ale z dopiskiem "Xtreme" już raczej nie znajdziesz.
  14. Nie stosowałem nigdy filtrona ale kiedyś w necie ktoś pokazywał jak filtr tej firmy rozpadł się po wyciągnięciu.
  15. Mieszkam w UK tak że gdyby to była prawda to i tak nic bym nie miał z tego :wink:
  16. Do tego silnika mercedes zaleca specyfikację 229.5 i lepkość 0w40 lub 5w40 dlatego mogę polecić Valvoline synpower 0w40.
  17. Bo to bardzo dobry olej.
  18. Proponuje zastosować płukankę i przejść na coś lepszego np. Valvoline synpower mst c3 5w30. Mann i knecht są na podobnym poziomie tak że który nie wybierzesz będzie ok.
  19. Do twojego silnika polecam 5w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 5w40 i również polecam zastosować płukankę przed wymianą LM engine flush Pro-Line
  20. Do LPG nie potrzebny jest specjalny olej ale jeśli już chcesz to może wybierz taki który posiada aprobatę BMW np. Motul Specific CNG/LPG 5W40 lub taki który ma największy TBN ponieważ przy lpg olej się bardziej zakwasza. Shell Helix Ultra 5w40 tbn ma na poziomie 12,7 tak że powinien się dobrze spisać.
  21. Nie polecam przechodzić na lepkość której nie zaleca producent, tym nie naprawisz silnika a tylko przyspieszysz jego zużycie.
  22. Na pewno będzie szybciej się zapychał i następstwem będzie częste wypalanie sadzy i oczywiście gromadzący się popiół którego nie da się wypalić, potem już tylko pozostanie kupno nowego lub ewentualnie regeneracja filtra.
  23. Polecam wymieniać co ok. 10 tyś. mil
  24. Tak jak wyżej, lepkość 5w30 z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower mst c3 5w30, SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W30
  25. Olej polecam Valvoline synpower MST C3 5w30, filtry Mann lub knecht, płukanka do silnika Liqui Moly engine flush Pro-Line (polecam zastosować). Wszystko dobierzesz i kupisz w tym sklepie na podstawie nr. Vin: https://czescidobmw.pl

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.