Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Trzeba jeszcze doliczyć 4 x czujnik, chyba że uda się kupić już z czujnikami.
  2. Oczywiście są rozmiary zimówek na felgi które obecnie posiadasz: https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/275-40-r18 & https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/245-45-r18 ale moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest kupno używanego drugiego kompletu kół niż przekładanie opon 2 x w roku.
  3. Skąd jesteś dokładnie ?
  4. Do twojego silnika wystarczy AGM 80AH i taniej kupisz na Ebay np. ten: https://www.ebay.ie/itm/Freelander-2-Car-Battery-12V-80Ah-800-AMP-AGM-Stop-Start-LR091092-VARTA-Genuin/253395098296?hash=item3aff865ab8:g:xMwAAOSwbDZarsBr tak tym kablem to zrobisz ale potrzebujesz jeszcze zainstalować oprogramowanie np. Ista, DIS, NCS Expert i chyba nawet Inpą się da, gdzieś tu na forum była instrukcja jak to zrobić. Ps: Poprzedni właściciel pewnie nie zdawał sobie sprawy że jego samochód wymaga baterii typu AGM a nawet wielu mechaników tego nie wie to samo tyczy się rejestracji czy kodowania nowego akumulatora dlatego jest sporo problemów potem.
  5. Po rozkodowaniu twojego nr. VIN masz kod S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION czyli musisz mieć akumulator AGM bo zwykły kwasowo ołowiowy zostanie zniszczony przez ten system. Po zamontowaniu nowego akumulatora trzeba natychmiast zakodować prawidłowy rodzaj (AGM) i pojemność AH aby aku był ładowany odpowiednim napięciem.
  6. Ale nikt nie pisał że są dwa katalizatory.
  7. Rozkoduj VIN i sprawdź czy masz odzysk energii z hamowania bo jeśli tak to AGM jest konieczny.
  8. To może zapytam inaczej, czy wg. Ciebie tłumik środkowy kosztowałby ponad 7 tyś zł ? https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7798159-filtr-czastek-stalych
  9. Miałem bmw z silnikiem M47N2 i pozbywałem się DPF-a który był na środku samochodu ale to było E60.
  10. W silnikach M47N2 DPF jest w oddzielnej puszcze, okolice środka samochodu: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=VU31-EUR-06-2005-E91-BMW-320d&diagId=18_0592
  11. guzior2 odpowiedział(a) na szuwx temat w F10, F11
    Oni wymieniają bez wyciągania silnika.
  12. Jeśli masz system start/stop lub efficient dynamics (odzysk energii z hamowania) to musi być AGM. Sprawdź w ogóle jaki rodzaj aku jest zakodowany w samochodzie.
  13. Jest tylko jeden MST c3 5w30 a ten który widnieje na zdjęciu jest z lat kiedy wchodziła norma euro IV czyli od 2006, nie wiem dlaczego ten sklep wrzuca tak starą fotkę.
  14. Jak już piszesz o oponach na których było ok to może podaj więcej szczegółów bo ogólnie rozmiar kompletnie nic nie mówi, przy tym rozmiarze który podałeś (225/50r17) jest kilka różnych konstrukcyjnie opon, np. RunFlat, Extra Load (XL-wzmacniane) i pozostałe o niższych indeksach nośności i prędkości które są najbardziej miękkie i podatne na efekt pływania dlatego ważne żeby podać te informacje bo inaczej ktoś kto się nie zna kupi zwykłe opony 225/50 bo ty napisałeś że nie pływa i będzie rozczarowanie.
  15. Przy tych felgach co masz nie możesz nic zmieniać, fabryka dedykuje 225/45 i takie muszą być jeśli chcesz poprawić prowadzenie auta, możesz jedynie zastanowić się pomiędzy RunFlat a oponami wzmacnianymi (XL). Podaj nr. VIN to się sprawdzi jaką masz navi.
  16. Mieszane ogumienie to na felgi o różnej szerokości, skoro kupiłeś 4 x 8,5 cala to już załóż 4 x takie same opony.
  17. Na youtube znajdziesz filmiki poglądowe jak je zdemontować.
  18. Wystarczy ze kupisz taki sam jak masz obecnie czyli 80ah i sam zarejestrujesz aplikacją Btool Expert.
  19. guzior2 odpowiedział(a) na Dav1611 temat w E60, E61
    Wypadało by napisać jaki silnik bo nikt wróżką nie jest.
  20. To jest napinacz łańcucha.
  21. Jeśli nic się nie dzieje to nie ma sensu go ruszać ale jeśli byś chciał to tu masz polecany warsztat: https://slusarczyk-auto.pl
  22. Nieszczelność w tłumiku, może łącznik elastyczny lub coś zostało źle poskładane przy montażu DPF-a lub turbiny.
  23. Podczas kasowania inspekcji trzeba pamiętać aby drzwi były zamknięte no i oczywiście czujnik musi być sprawny.
  24. guzior2 odpowiedział(a) na jakubhab temat w F10, F11
    To bardziej wygląda na nie autentyczny przebieg ponieważ błąd 244800 pojawia się w każdym modelu F które przekroczy 200 kkm i nie świadczy on o jakimś problemie tylko informuje że zbliża się termin wymiany filtra i to samo pokazuje ilość udanych procesów regeneracji który jest nie adekwatny do przebiegu z licznika.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.