Treść opublikowana przez guzior2
-
akumulator- jaki ?
Nie musisz kupować w ASO, na allegro jest dużo akumulatorów w technologii AGM w dobrych cenach. Możesz kupic mniejszy ale pamiętaj że trzeba zakodować nową pojemność baterii. BMW już od 2007 r. wprowadziła ten system a zwykły akumulator nie nadaje się bo nie jest odporny na wysokie spadki i wzrosty napięcia dlatego będzie cały czas niszczony aż w końcu padnie po jakimś czasie. Pasuje żeby ktoś rozkodował twój VIN aby zobaczyć wyposażenie twojego samochodu. Ps: akumulatory żelowe nie są stosowane w samochodach z silnikiem spalinowym, AGM to inna technologia.
-
akumulator- jaki ?
Jest problem z rozkodowaniem twojego vinu. Trzeba sprawdzić czy masz na wyposażeniu odzysk energii z hamowania bo jeśli tak to musi być akumulator AGM.
-
akumulator- jaki ?
Podaj nr. vin
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu.
-
[E60] Czujnik poziomu płynu chłodniczego
Zdemontować zbiornik i próbować wstrząsnąć, jeśli nie pomoże to potrzebny nowy ale wcześniej upewnij się czy reszta jest ok.
-
Czujniki ciśnienia
Nie masz czujników ciśnienia jeśli samochód z europy, system korzysta z czujników ABS i zlicza ilość obrotową kół.
-
problem z kasowaniem inspekcji klocków hamulcowych
jeśli czujniki są nienaruszone ani trochę to spróbuj odpiąć wtyczkę od czujników i po chwili podpiąć z powrotem i jeszcze raz wykonaj reset.
-
[E60] Czujnik poziomu płynu chłodniczego
Są chyba 3 rzeczy które mogą się tu popsuć, czujnik, zablokowany magnes w zbiorniczku lub uszkodzony kabelek od czujnika.
-
kreci, ale nie odpala
Nie, kluczyk (pilot) uruchomi samochód nawet bez baterii jak go przyłożysz do miejsca w którym zazwyczaj jest stacyjka w innych samochodach.
-
Czy felgi z f10 będą pasować do e60 ?
Warto jeszcze dodać że fabryczna R17 od E60 ma 7,5 cali szerokości a od F10 8 cali i jak dodamy do tego ET30 to będzie tak jak kolega grzesio napisał.
-
kreci, ale nie odpala
Odczytaj błędy kompem.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ten sprzedawca jest sprawdzony: https://lejolej.pl/pl/p/RAVENOL-Turbo-VST-SAE-5W-40-USVO-5-L/452
-
F11 525d - wymiana przednich tarcz hamulcowych
Jeśli chcesz cofnąć tylne tłoczki to możesz to zrobić manualnie tak jak na filmie:
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ravenol a filtr mann lub knecht.
-
Zbyt wysokie napięcie około 15v. Proszę o pomoc
Sprawdź jaki rodzaj akumulatora jest obecnie zakodowany bo takie ładowanie było by właściwe dla baterii w technologii AGM.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jakikolwiek 5w30 z specyfikacją BMW LL04 spełni swoją rolę jeśli będziesz wymieniał co 10 kkm.
-
Opony - czy musza byc runflaty
To zależy jakie się posiada zawieszenie, wcześniej miałem F10 z zawieszeniem M-pakietowym i było twardo na oponach RFT, teraz mam zawieszenie EDC i jest komfortowo na RunFlatch.
-
Łańcuch rozrządu N47
Ten pierwszy chyba chce Cie naciągnąć, ori części ok. 2000 zł, zapytaj w tym sklepie: https://czescidobmw.pl podadzą ci cenę wszystkich częsci orginalnych jeakie są potrzebne przy wymianie, dobiorą na podstawie twojego numeru vin.
-
Nie ma dźwięku w F10
Nie trzeba od razu kupować, są firmy które naprawiają takie rzeczy, wystarczy im wysłać.
-
F11 520d x-drive Zadławienie podczas skrętu.
Może spróbuj wyciągnąć bezpiecznik od X-drive i pojedź przetestować tylko z napędem na jedną oś.
-
Uszczelka filtr paliwa Mann WK5010z
Ja również miałem z filtrem Knecht/Mahle.
-
BMW 320d N4720C szukam trafnej diagnozy Telepie silnikem i
To ze jest błąd świec nie oznacza że to tylko one, może być zepsuty sam sterownik, same świece lub to i to, podjedź do jakiegoś elektryka niech sprawdzi multimetrem. W BMW nie ma pompowtryskiwaczy.
-
Łańcuch rozrządu N47
F30 tak ale E90/91 318d są wszystkie bez klapek co potwierdza oficjalna strona z częściami ASO BMW Sikora: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_4102-instalacja-ssaca-agr-bez-sterowklapami/i51059/kL/sN/r2010/m12
-
Zamiana opon na wezsze
Tu już była by tragedia bo różnica to 17,5mm = 2,58%
-
Jakie opony do E71 na felgi 10\20 przód i 11\20 tył?
Ale profil opony 315/35 jest dokładnie taki sam jak opony 275/40 i 245/45 tak że w tym przypadku nic się nie zmienia.