Treść opublikowana przez guzior2
-
Zerwana "złodziejka" i jak dobrać nowa
Jeśli jest oryginalna to musi być numer na niej i możesz zamówić w ASO online np. tu: https://www.bmwstore.pl/pl/ Ps: Spróbuj dobrać po kształcie jeśli nie widzisz numeru na swojej.
-
Nie działające ringi - dziwny przypadek
Światła dzienne działają niezależnie od temperatury. A na pozycji 0 świecą ?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
5w30 z specyfikacją BMW LL04, jeśli będziesz wymieniał co 10 max 15 kkm to każdy markowy olej się sprawdzi. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-1-am-l-shell,11-5W30~11~1AM~6L-4314-0-0-5W30~11~1AM~6L~2SHE.aspx
-
wypalanie dpf (jak poznać kiedy się odbywa).
To może zobrazuje ci co wymieniałem i zaznaczę że byłem przy wymianie :D
-
E92 Akumulator problemy
To przynajmniej start/stop nie pomaga w katowaniu akumulatora ale nie licz że odzysk energii z hamowania nie działa bo masz specjalny alternator który wysyła odzyskaną energię do baterii a za chwile ją wykorzystuje i tak w kółko a zwykły aku nie jest odporny na takie przyjmowanie i oddawanie prądu dlatego jego żywotność spada.
-
wypalanie dpf (jak poznać kiedy się odbywa).
Tak dokładnie basowe wycie to początek jej konca. Wymieniałem łącznik elastyczny wydechu w poprzedniej F10 i dźwięk basowy podczas wypalania DPF-a nie zniknął a poza tym ten dźwięk słychać bardziej w tyle samochodu i dużo osób ma podobnie.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Wrzuć analizę na oil-club.pl tam chłopaki napiszą więcej o jej wynikach.
-
MINI PROBLEM
Więc być może to jakiś czujnik od pozycji biegu ale to trzeba odczytać błędy. Tu masz speca od BMW: Krzysztof Seweryn ul. Żyzna 2 03-613 Warszawa woj. mazowieckie tel. 606 536 527
-
E92 Akumulator problemy
Nie słyszałem aby te funkcje przestawały działać przez zakodowanie akumulatora na zwykły, natomiast wiem że start/stop nie będzie działał jeśli bateria jest słaba. Na początku nie będzie problemów ale cały czas twój zwykły akumulator jest niszczony przez system brake energy regeneration co skraca jego żywotność i prędzej czy później zobaczysz efekty.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
To zależy czy masz system start/stop i odzysk energii z hamowania bo jeśli je posiadasz to zwykły akumulator kwasowo ołowiowy się nie nadaje. Ps: Przeczytaj ten temat i jak masz jakieś pytania to pisz w tym temacie aby nie zaśmiecać tego: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=364805
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czy duza roznica to nie wiem. Stara bateria original bmw bez zadnego info na niej odnosnie parametrow. Nowa wzieta ze poprzedniego auta 85ah /800a Wywalilo mi blad podczas jazdy i nuskum cisnieniu oleju. Blad zaraz potem zniknol dlatego podejrzewam ze to z winy baterii. Uważaj aby nie popełnić błędu z doborem prawidłowego akumulatora bo jeśli fabrycznie miałeś aku w technologii AGM to taki musisz zamontować ponownie.
-
MINI PROBLEM
Sprawdź czy będziesz w stanie przepchnąć samochód po wyłączeniu silnika i ukazaniu się tego komunikatu, to pozwoli ocenić czy skrzynia fizycznie jest na P czy nie jest. Pasuje też sprawdzić błędy kompem.
-
MINI PROBLEM
Rozumiem że po zaparkowaniu samochodu przełączasz skrzynie na P zanim wyłączysz silnik ?
-
Zanik prądu podczas jazdy
Chodziło mi o drugi koniec przewodu plusowego.
-
akumulator- jaki ?
A jak raczej nie mam? Czy cos się stanie jak włoże większy akumulator i nie zrobię adaptacji na czas jazdy do mechanika? Jeśli samochód jest z 2006 r. to nie masz ale żeby się upewnić rozkoduj VIN. Jeśli włożysz większy to musisz kompem zakodować taką pojemność i rodzaj akumulatora jaki wkładasz fizycznie bo inaczej będzie ładowany nieodpowiednim napięciem co przyczyni do skrócenia jego żywotności lub problemy z elektroniką jeśli będzie niedoładowany.
-
MINI PROBLEM
To jest komunikat że nie przełączyłeś skrzyni biegów na "P" przed wyłączeniem silnika i została ona na pozycji "N"
-
akumulator- jaki ?
Poznasz jak zaczniesz otrzymywać komunikaty, zegarek będzie się kasował itd. jeśli nic się nie pojawia to nie przejmuj się na razie.
-
F10 - Opony zimowe, prośba o pomoc
Wyglądają na warte uwagi. A co do czujników to ja kupiłem taki komplet bez nich bo potrzebowałem na jeden wyjazd i na wyświetlaczu jest komunikat o awarii systemu i nic poza tym.
-
Zanik prądu podczas jazdy
Sprawdź czy nie są zaśniedziałe przewody masowe łączce silnik, skrzynie z karoserią + dodatkowo sprawdź połączenie kabli od akumulatora ale z przeciwnej strony niż bateria.
-
E92 Akumulator problemy
Jeśli nie masz żadnych komunikatów to na razie się nie przejmuj. Pamiętaj że jeśli masz odzysk energii z hamowania to akumulator celowo nie jest ładowany do 100% tylko do ok. 70 - 80% aby było miejsce na dodatkowy zastrzyk energii z hamowania, na filmie jest to fajnie pokazane.
-
E61 525xd WBAPY51000C318814
guzior2 odpowiedział(a) na Jaro.G temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOstatni zarejestrowany przebieg w ASO to 89486 - 2015.09.04 czyli przez ponad 4 lata zrobił tylko 26kkm ?
-
Dylemat zimowy: 17 koła vs 19 same opony
Nie zapomnij o czujnikach bo inaczej będzie komunikat na wyświetlaczu.
-
akumulator- jaki ?
Jeśli nie masz odzysku energii z hamowania to możesz ale musisz przekodować na 80AH.
-
F10 - Opony zimowe, prośba o pomoc
Te koła z allegro mają opony z połowy 2016 r. i wygląda że mają czujniki.
-
F10 - Opony zimowe, prośba o pomoc
Skoro będzie dedykowane do F10/F11 to nie ma żadnego ryzyka. Tu masz katalog fabrycznych felg BMW z danymi: http://felgenkatalog.auto-treff.com