Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Jeśli jest oryginalna to musi być numer na niej i możesz zamówić w ASO online np. tu: https://www.bmwstore.pl/pl/ Ps: Spróbuj dobrać po kształcie jeśli nie widzisz numeru na swojej.
  2. Światła dzienne działają niezależnie od temperatury. A na pozycji 0 świecą ?
  3. 5w30 z specyfikacją BMW LL04, jeśli będziesz wymieniał co 10 max 15 kkm to każdy markowy olej się sprawdzi. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-1-am-l-shell,11-5W30~11~1AM~6L-4314-0-0-5W30~11~1AM~6L~2SHE.aspx
  4. To może zobrazuje ci co wymieniałem i zaznaczę że byłem przy wymianie :D
  5. To przynajmniej start/stop nie pomaga w katowaniu akumulatora ale nie licz że odzysk energii z hamowania nie działa bo masz specjalny alternator który wysyła odzyskaną energię do baterii a za chwile ją wykorzystuje i tak w kółko a zwykły aku nie jest odporny na takie przyjmowanie i oddawanie prądu dlatego jego żywotność spada.
  6. Tak dokładnie basowe wycie to początek jej konca. Wymieniałem łącznik elastyczny wydechu w poprzedniej F10 i dźwięk basowy podczas wypalania DPF-a nie zniknął a poza tym ten dźwięk słychać bardziej w tyle samochodu i dużo osób ma podobnie.
  7. Wrzuć analizę na oil-club.pl tam chłopaki napiszą więcej o jej wynikach.
  8. Więc być może to jakiś czujnik od pozycji biegu ale to trzeba odczytać błędy. Tu masz speca od BMW: Krzysztof Seweryn ul. Żyzna 2 03-613 Warszawa woj. mazowieckie tel. 606 536 527
  9. Nie słyszałem aby te funkcje przestawały działać przez zakodowanie akumulatora na zwykły, natomiast wiem że start/stop nie będzie działał jeśli bateria jest słaba. Na początku nie będzie problemów ale cały czas twój zwykły akumulator jest niszczony przez system brake energy regeneration co skraca jego żywotność i prędzej czy później zobaczysz efekty.
  10. To zależy czy masz system start/stop i odzysk energii z hamowania bo jeśli je posiadasz to zwykły akumulator kwasowo ołowiowy się nie nadaje. Ps: Przeczytaj ten temat i jak masz jakieś pytania to pisz w tym temacie aby nie zaśmiecać tego: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=364805
  11. Czy duza roznica to nie wiem. Stara bateria original bmw bez zadnego info na niej odnosnie parametrow. Nowa wzieta ze poprzedniego auta 85ah /800a Wywalilo mi blad podczas jazdy i nuskum cisnieniu oleju. Blad zaraz potem zniknol dlatego podejrzewam ze to z winy baterii. Uważaj aby nie popełnić błędu z doborem prawidłowego akumulatora bo jeśli fabrycznie miałeś aku w technologii AGM to taki musisz zamontować ponownie.
  12. Sprawdź czy będziesz w stanie przepchnąć samochód po wyłączeniu silnika i ukazaniu się tego komunikatu, to pozwoli ocenić czy skrzynia fizycznie jest na P czy nie jest. Pasuje też sprawdzić błędy kompem.
  13. Rozumiem że po zaparkowaniu samochodu przełączasz skrzynie na P zanim wyłączysz silnik ?
  14. Chodziło mi o drugi koniec przewodu plusowego.
  15. guzior2 odpowiedział(a) na bestb temat w E90, E91, E92, E93
    A jak raczej nie mam? Czy cos się stanie jak włoże większy akumulator i nie zrobię adaptacji na czas jazdy do mechanika? Jeśli samochód jest z 2006 r. to nie masz ale żeby się upewnić rozkoduj VIN. Jeśli włożysz większy to musisz kompem zakodować taką pojemność i rodzaj akumulatora jaki wkładasz fizycznie bo inaczej będzie ładowany nieodpowiednim napięciem co przyczyni do skrócenia jego żywotności lub problemy z elektroniką jeśli będzie niedoładowany.
  16. To jest komunikat że nie przełączyłeś skrzyni biegów na "P" przed wyłączeniem silnika i została ona na pozycji "N"
  17. guzior2 odpowiedział(a) na bestb temat w E90, E91, E92, E93
    Poznasz jak zaczniesz otrzymywać komunikaty, zegarek będzie się kasował itd. jeśli nic się nie pojawia to nie przejmuj się na razie.
  18. Wyglądają na warte uwagi. A co do czujników to ja kupiłem taki komplet bez nich bo potrzebowałem na jeden wyjazd i na wyświetlaczu jest komunikat o awarii systemu i nic poza tym.
  19. Sprawdź czy nie są zaśniedziałe przewody masowe łączce silnik, skrzynie z karoserią + dodatkowo sprawdź połączenie kabli od akumulatora ale z przeciwnej strony niż bateria.
  20. Jeśli nie masz żadnych komunikatów to na razie się nie przejmuj. Pamiętaj że jeśli masz odzysk energii z hamowania to akumulator celowo nie jest ładowany do 100% tylko do ok. 70 - 80% aby było miejsce na dodatkowy zastrzyk energii z hamowania, na filmie jest to fajnie pokazane.
  21. Ostatni zarejestrowany przebieg w ASO to 89486 - 2015.09.04 czyli przez ponad 4 lata zrobił tylko 26kkm ?
  22. Nie zapomnij o czujnikach bo inaczej będzie komunikat na wyświetlaczu.
  23. guzior2 odpowiedział(a) na bestb temat w E90, E91, E92, E93
    Jeśli nie masz odzysku energii z hamowania to możesz ale musisz przekodować na 80AH.
  24. Te koła z allegro mają opony z połowy 2016 r. i wygląda że mają czujniki.
  25. Skoro będzie dedykowane do F10/F11 to nie ma żadnego ryzyka. Tu masz katalog fabrycznych felg BMW z danymi: http://felgenkatalog.auto-treff.com

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.