Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Jak jest X-drive to chyba każdy bierze więcej. W grudniu kolega w dziale F10 napisał że zapłacił u nich 3050 zł
  2. https://allegro.pl/oferta/filtr-skrzyni-olej-7l-bmw-e60-e90-e81-6hp19-6hp21-7625584250
  3. Może nie na śląsku ale ludzie jeżdżą do braci fąfara z różnych stron PL bo rozrząd wymieniają w kilka godzin za ok 3000zł a inni nie dość że biorą więcej to jeszcze trzymają samochód minimum 2 dni. https://dobrymechanik.pl/mechanicy/bukowie/fafara.html
  4. Musisz sprawdzić czy to olej czy ropa. Jeśli olej to był problem z pokrywą zaworów która pękała lub się odkształcała i dlatego ciekło, wymiana na nową rozwiązywało problem a jeśli ropa to sprawdź przewód przelewowy skoro gniazda wtrysków suche.
  5. To że na wyświetlaczu nie ma żadnych komunikatów nie znaczy że w ECU nie ma błędów, trzeba podpiąć kompa i je odczytać.
  6. Tak naprawdę każdy z tych olejów będzie dobry do twojego silnika jeśli interwał olejowy będzie skrócony ale jeśli miał bym wskazać to chyba mobil wypada najlepiej pod warunkiem że kupi się go od dystrybutora bo o podróbkę nie trudno.
  7. guzior2 odpowiedział(a) na DAN93 temat w F10, F11
    To o czym piszesz było w e46 320d 136KM przed liftem które wychodziły od 1998 do 2001r. modele e46 LCI już tego piecyka nie miały a co dopiero F10
  8. Do podładowania akumulatora powinno się używać plusa który jest pod maską i ładowarka ma być mikroprocesorowa z możliwością ładowania AGM.
  9. Bo przy odzysku energii z hamowania akumulator nie może być w pełni naładowany ponieważ musi być miejsce na prąd z odzysku, na filmie fajnie to widać.
  10. Np. Ten który podał kolega feel_x albo ravanol który podałem wyżej.
  11. Między innymi tak ale także zależy to od modelu silnika i ECU.
  12. Na podstawie analiz wysłanych do laboratorium. Na przestrzeni ostatnich lat zmienili bazę olejową w swoich niektórych produktach na tańszą (hc) nie zmieniając nazewnictwa na etykietach i MSDS przez co firma została podana do sądu w niemczech i oczywiście przegrała bo prawo u naszych zachodnich sąsiadów nakazuje nazywać oleje grupy III Technosynthese.
  13. Motul na przestrzeni ostatnich kilku lat pogorszył się. Do twojego silnika polecam 0w40 na bazie syntetycznej a nie hc jak w przypadku tego motula, dobry był by RAVENOL SSL 0W40.
  14. guzior2 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Napisz w temacie o n47 bo zrobi się śmietnik.
  15. guzior2 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Ja przejechałem 25kkm ale poprzednim właścicielem była firma leasingowa a oni nie bawią się w takie wymiany tylko obowiązkowe serwisy w ASO dlatego na 99% rozrząd nie był wymieniany.
  16. guzior2 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Pewności nie mam ale jestem drugim właścicielem i nie otrzymałem żadnej informacji żeby był wymieniany rozrząd, w historii serwisowej również nic nie ma na ten temat.
  17. guzior2 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Mam już na liczniku 230kkm i żadnych hałasów z fabrycznego rozrządu.
  18. Sam wiele lat jeździłem na valvo i sobie chwaliłem, natomiast jest to głównie olej hc, jeśli skrócisz interwał wymiany oleju do 10kkm to zapewni odpowiednią ochronę, pamiętaj że olej musi mieć specyfikację BMW LL04.
  19. Lepkości nie zmieniaj, natomiast jeśli chcesz dobry olej który dłużej zachowa swoje właściwości to np. AMSOIL 5W30 European Car Formula lub RAVENOL VMP 5W30, oczywiście skrócenie interwału olejowego to podstawa do prawidłowej ochrony silnika.
  20. Oczywiście, w ten sposób pozbywasz się w większej ilości starego oleju wraz z zanieczyszczeniami.
  21. guzior2 odpowiedział(a) na bestb temat w E90, E91, E92, E93
    Tyle się wyżej naprodukowałem a Ty nadal zadajesz te same pytania na które już odpowiedziałem :mad2:
  22. Robiłeś w ogóle diagnostykę komputerową ?
  23. Omijaj tego naciągacza, taką zmianę pojemności i rodzaju akumulatora robi się w 5 minut.
  24. Przede wszystkim diagnostyka komputerowa
  25. Od tego bym zaczął.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.