Treść opublikowana przez guzior2
-
Nawigacja
Tu masz wszystko czego potrzebujesz: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=359493&p=2629867&hilit=business#p2629867
-
Jaka wersję silnika wybrać w e90 2.0d
Przede wszystkim na klapki w kolektorze ssącym które się urywały i robiły spustoszenie w silniku i turbinie, następnie termostaty (główny i EGR) które się psuły i przez to DPF się zapychał bo procedura wypalania się nie uruchamiała poniżej 75 stopni cieczy chłodzącej.
-
Jaka wersję silnika wybrać w e90 2.0d
163 KM
-
[e90] Jaki olej?
Tak, będzie ok.
-
[e90] Jaki olej?
Przecież te testy są nic nie warte, w silniku panują zupełnie inne warunki i olej krąży pod ciśnieniem. Jak byś użył do tego pseudo testu olej kujawski lub chociażby miód to wynik był by porównywalny z niektórymi olejami silnikowymi.
-
E90 funkcja Start/Stop raz dziala raz nie dziala
To jest ogólny komunikat o awarii systemu, jak podłączysz kompa to dowiesz się szczegółów. Ja też kiedyś miałem taką awarię i jak odczytałem błąd aplikacją to pokazało na zepsuty czujnik ciśnienia który był umiejscowiony w serwie, po wymianie wszystko wróciło do normy.
-
[e90] Jaki olej?
Ten który posiada specyfikację BMW LL01 lub 04
-
E90 funkcja Start/Stop raz dziala raz nie dziala
podłącz kompa i odczytaj błędy.
-
BMW F11 2010 520D Blad napedu - pompa prosba o pomoc
Pewnie przebieg w samochodzie masz ponad 250 kkm stąd te błędy. To jest tylko informacja żeby wymienić filtr ale nie jest powiązana z faktycznym stanem dpf-a dlatego wystarczy podpiąć kompa lub aplikację Btool expert i powiadomić sterownik o wymianie filtra i błędy znikną. Ja u siebie mam 225 kkm i jak na razie mam tylko ten 244800.
-
E60 - Increased battery discharge
No ale wg. regulaminu powinieneś swój problem opisać już w istniejącym temacie a nie tworzyć nowy. Pierw trzeba być pewnym czy faktycznie któryś moduł się nie usypia, najłatwiej użyć programu Ista, jeśli nie masz to zwykłym miernikiem.
-
E60 - Increased battery discharge
Pewnie bateria już kończy swój żywot, też tak kiedyś miałem w E60 ale warto sprawdzić czy wszystkie moduły usypiają się po 30 minutach. Sprawdź też czy masz akumulator zwykły czy w technologii AGM. PS. A tak w ogóle to jakbyś wpisał to co jest w tytule do szukajki to byś znalazł wiele tematów z przeszłości z tym samym problemem.
-
Rozrząd w n47d20a
Do braci masz ok. 200 km, po co szukać i kombinować skoro oni mają dobre opinie i robią to w kilka godzin.
-
Jaki olej do n47d20a
Ważne aby miał aprobatę BMW LL04 a markę wybierz wg. uznania.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
W takim razie wystarczy że wejdziesz w btool w funkcje serwisowe, następnie Motor/silnik i tam znajdziesz tą opcję do rejestracji nowego akumulatora.
-
jakie opony zimowe do E90?
Nie możesz kupić za miękkich bo będzie efekt pływania w zakrętach, najlepiej wzmacniane (XL) np. https://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-snow-225-45-r17-94-v-xl#262548456 https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen-winguard-sport-2-225-45-r17-94-v-xl/239247386
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jeśli wymienisz na nowy taki sam jak miałeś to wystarczy rejestracja btoolem ale jeśli zamontujesz akumulator w technologii AGM który ma większy prąd rozruchowy przy tej samej pojemności AH to już trzeba zakodować inny rodzaj akumulatora i btoolem tego nie zrobisz.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
BMW od 2015 ma umowę z Shell dlatego nie wiem dlaczego piszesz o Castrolu.
-
Serwis olejowy
Wszystko możesz kupić w sklepie online z częściami tylko do bmw. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-04-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~604-FOEBMW-0-0-83212405948.aspx https://czescidobmw.pl/partscatalogue/11428583898-oryginal-bmw,11-11428583898-FOEBMW-0-0-11428583898.aspx
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Tuner powinien się doszkolić. 0w30 ma mniejszą lepkość kinematyczną kiedy jest nie rozgrzany przez co zapewni lepszą ochronę przy porannym rozruchu, natomiast lepkość w 100 stopniach ma podobną do 5w30 dlatego w optymalnej temperaturze ochrona jest na podobnym poziomie, takie informacje podstawowe są w kartach charakterystyki olejów.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
- [N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
W modelach Fxx wypalanie uruchamia przy innych wartościach niż w Exx, u mnie też się uruchamia w okolicach 23g.- Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Wiesz jeśli skrócisz interwał olejowy przynajmniej o połowę to baza hc nie jest problemem. Dawniej przed valvo testowałem różne marki i taki Amsoil na bazie pao z świetnym noackiem potrafiło zniknąć 0,5 litra dlatego nie ma co przesadzać, ostatnio zobaczyłem fajne zmiany u Fuscha wraz z analizą świeżego jak i przepracowanego oleju dlatego postanowiłem go zalać i jak na razie nie mam zastrzeżeń a wymianę planuje zrobić max przy 12kkm- Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
A ja obecnie testuje Fuchs Titan GT1 Pro C-3 5W30 który jest na bazie hc z domieszką pao. W sierpniu zrobiłem w 3 tygodnie 7 kkm po europie full załadowany + temperatury w chorwacji ok. 35 stopni i również nie zauważyłem strat oleju na bagnecie.- BMW F10 520d M-Pakiet WBAFW12010C831918
guzior2 odpowiedział(a) na guzior2 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTakie ceny są w Irlandii gdzie brat mieszka, można znaleźć tańsze ale z większym przebiegiem i mniej zadbane. Dzięki za potwierdzenie :cool2:- BMW F10 520d M-Pakiet WBAFW12010C831918
guzior2 opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam. Brat jest zainteresowany tym egzemplarzem z ogłoszenia, przebieg niby jest ok. 153kkm ale wiadomo jak to bywa, mógł być skręcony, fajnie jak by ktoś miał możliwość potwierdzenia tego a tak poza tym napiszcie czy coś widać niepokojącego na fotkach. Dzięki https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/bmw-520d-msport-fbmwsh/22174299 - [N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.