Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na DARAS1312 temat w E90, E91, E92, E93
    Tu masz wszystko czego potrzebujesz: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=359493&p=2629867&hilit=business#p2629867
  2. Przede wszystkim na klapki w kolektorze ssącym które się urywały i robiły spustoszenie w silniku i turbinie, następnie termostaty (główny i EGR) które się psuły i przez to DPF się zapychał bo procedura wypalania się nie uruchamiała poniżej 75 stopni cieczy chłodzącej.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Tak, będzie ok.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Przecież te testy są nic nie warte, w silniku panują zupełnie inne warunki i olej krąży pod ciśnieniem. Jak byś użył do tego pseudo testu olej kujawski lub chociażby miód to wynik był by porównywalny z niektórymi olejami silnikowymi.
  5. To jest ogólny komunikat o awarii systemu, jak podłączysz kompa to dowiesz się szczegółów. Ja też kiedyś miałem taką awarię i jak odczytałem błąd aplikacją to pokazało na zepsuty czujnik ciśnienia który był umiejscowiony w serwie, po wymianie wszystko wróciło do normy.
  6. guzior2 odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Ten który posiada specyfikację BMW LL01 lub 04
  7. podłącz kompa i odczytaj błędy.
  8. Pewnie przebieg w samochodzie masz ponad 250 kkm stąd te błędy. To jest tylko informacja żeby wymienić filtr ale nie jest powiązana z faktycznym stanem dpf-a dlatego wystarczy podpiąć kompa lub aplikację Btool expert i powiadomić sterownik o wymianie filtra i błędy znikną. Ja u siebie mam 225 kkm i jak na razie mam tylko ten 244800.
  9. No ale wg. regulaminu powinieneś swój problem opisać już w istniejącym temacie a nie tworzyć nowy. Pierw trzeba być pewnym czy faktycznie któryś moduł się nie usypia, najłatwiej użyć programu Ista, jeśli nie masz to zwykłym miernikiem.
  10. Pewnie bateria już kończy swój żywot, też tak kiedyś miałem w E60 ale warto sprawdzić czy wszystkie moduły usypiają się po 30 minutach. Sprawdź też czy masz akumulator zwykły czy w technologii AGM. PS. A tak w ogóle to jakbyś wpisał to co jest w tytule do szukajki to byś znalazł wiele tematów z przeszłości z tym samym problemem.
  11. Do braci masz ok. 200 km, po co szukać i kombinować skoro oni mają dobre opinie i robią to w kilka godzin.
  12. Ważne aby miał aprobatę BMW LL04 a markę wybierz wg. uznania.
  13. W takim razie wystarczy że wejdziesz w btool w funkcje serwisowe, następnie Motor/silnik i tam znajdziesz tą opcję do rejestracji nowego akumulatora.
  14. Nie możesz kupić za miękkich bo będzie efekt pływania w zakrętach, najlepiej wzmacniane (XL) np. https://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-snow-225-45-r17-94-v-xl#262548456 https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen-winguard-sport-2-225-45-r17-94-v-xl/239247386
  15. Jeśli wymienisz na nowy taki sam jak miałeś to wystarczy rejestracja btoolem ale jeśli zamontujesz akumulator w technologii AGM który ma większy prąd rozruchowy przy tej samej pojemności AH to już trzeba zakodować inny rodzaj akumulatora i btoolem tego nie zrobisz.
  16. BMW od 2015 ma umowę z Shell dlatego nie wiem dlaczego piszesz o Castrolu.
  17. guzior2 odpowiedział(a) na bapko temat w G30, G31, F90
    Wszystko możesz kupić w sklepie online z częściami tylko do bmw. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w30-ll-04-oryginal-bmw,11-5W30~1LL~604-FOEBMW-0-0-83212405948.aspx https://czescidobmw.pl/partscatalogue/11428583898-oryginal-bmw,11-11428583898-FOEBMW-0-0-11428583898.aspx
  18. Tuner powinien się doszkolić. 0w30 ma mniejszą lepkość kinematyczną kiedy jest nie rozgrzany przez co zapewni lepszą ochronę przy porannym rozruchu, natomiast lepkość w 100 stopniach ma podobną do 5w30 dlatego w optymalnej temperaturze ochrona jest na podobnym poziomie, takie informacje podstawowe są w kartach charakterystyki olejów.
  19. W modelach Fxx wypalanie uruchamia przy innych wartościach niż w Exx, u mnie też się uruchamia w okolicach 23g.
  20. Wiesz jeśli skrócisz interwał olejowy przynajmniej o połowę to baza hc nie jest problemem. Dawniej przed valvo testowałem różne marki i taki Amsoil na bazie pao z świetnym noackiem potrafiło zniknąć 0,5 litra dlatego nie ma co przesadzać, ostatnio zobaczyłem fajne zmiany u Fuscha wraz z analizą świeżego jak i przepracowanego oleju dlatego postanowiłem go zalać i jak na razie nie mam zastrzeżeń a wymianę planuje zrobić max przy 12kkm
  21. A ja obecnie testuje Fuchs Titan GT1 Pro C-3 5W30 który jest na bazie hc z domieszką pao. W sierpniu zrobiłem w 3 tygodnie 7 kkm po europie full załadowany + temperatury w chorwacji ok. 35 stopni i również nie zauważyłem strat oleju na bagnecie.
  22. Takie ceny są w Irlandii gdzie brat mieszka, można znaleźć tańsze ale z większym przebiegiem i mniej zadbane. Dzięki za potwierdzenie :cool2:
  23. Witam. Brat jest zainteresowany tym egzemplarzem z ogłoszenia, przebieg niby jest ok. 153kkm ale wiadomo jak to bywa, mógł być skręcony, fajnie jak by ktoś miał możliwość potwierdzenia tego a tak poza tym napiszcie czy coś widać niepokojącego na fotkach. Dzięki https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/bmw-520d-msport-fbmwsh/22174299

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.