Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na 01mlody temat w E46
    Nie kupuj zadnych zamiennikow, tylko BOSCH i do twojego silnika jest przeplywka o numerze: 0 928 400 527 i po założeniu trzeba pojechac do ASO BMW zeby wgrali nowe oprogramowanie do sterowania tą przeplywka. Te przeplywki co wkładali podczas produkcji byly z wada fabryczna i pod koniec 2000 r. wycofali je z produkcji i zastąpili nowymi i dlatego trzeba zmienic oprogramowanie bo inaczej bedzie wystepowala turbo dziura w pewnym zakresie obrotow (ja tak mialem) Na stronie BOSCH.PL jest cennik i dobor czesci do twojego autka i tam tez pisza o reprogramacji sterownika. http://ecat-online.bosch.de/toc/pl/0000no3iv6YlSSUWzE7PIv5ZxyF:-1.srv?view=VIndexFramesetJsp
  2. Tylko jak to możliwe zeby podpiac sie pod lampki od podswietlenia rejestracji jesli przełącznik swiateł jest wyłączony i tam nie bedzie obwodu.
  3. Ja jezdze 3 lata 320d M47 136KM i nie moge powiedziec nic zlego na temat silnika, jesli byl dobrze traktowany to nie powinien sprawiac problemow.
  4. W 318d tez jest silnik CR m47n ale dopiero od sierpnia 2002.
  5. Sprawdz alternator i ładowanie aku.
  6. Kolego kupiles 318d czyli masz m47 115 KM, w 320d przed liftem tez jest silnik m47 ale o mocy 136 KM m47n to sa w 320d CR 150 KM i wychodzily od wrzesnia 2001 roku
  7. Na realOEM sa te same numery czesci dla e46 i e39 czyli wychodzi na to ze pasują. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=61_1061&hg=61&fg=35 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM71&mospid=47536&btnr=61_0114&hg=61&fg=35
  8. U mnie tez tak jest.
  9. Dzieki kolego za to info, zmienilem tak jak opisales i wszystko działa.
  10. guzior2 odpowiedział(a) na mezzo1987 temat w E46
    Tak ma byc.
  11. Najprawdopodobniej zabrudził ci sie czujnik ABS i najprosciej to umyj powozie (cisnieniowo) i powinno pomoc, jesli nie to moze byc uszkodzony ktorys czujnik ABS.
  12. guzior2 odpowiedział(a) na mezzo1987 temat w E46
    Bardzo mozliwe bo wielu osobom prad kradł własnie tzw. Jeż od nawiewu lub panel sterowania. Sprawdz te rzeczy na początek.
  13. guzior2 odpowiedział(a) na mezzo1987 temat w E46
    Wiele osob tak sprawdzalo i nikt nie pisal o zadnych błędach, jesli zaplon jest wyłączony to zaden błąd nie powinien sie zapisac.
  14. guzior2 odpowiedział(a) na mezzo1987 temat w E46
    Sprawdz jeszcze raz pobor pradu i podczas tego wyciagaj po kolei po jednym bezpieczniku i jak zauwazysz ze pobor spadł to bedzie wiadomo co go kradnie.
  15. Tez kiedys placilem cos ok 100 zl za wymiane jednego łozyska.
  16. Wystarczy ze dotkniesz dłonią powierzchni lusterka i jesli bedzie cieple to masz podgrzewane :) oczywiscie przy uruchomionym silniku. Sprawdz obydwa bo wklady czasem sie psuja i np. jedno moze nie dzialac.
  17. Jednak sprawdził bym wtryski bo w tych modelach to czesta usterka.
  18. Tez mieszkam w irl i drozsze czesci kupuje na allego i wysyłaja je do mnie.
  19. Tez ostatnio zalozylem tuleje Meyle HD lecz troche je słychac podczas hamowania.
  20. Tylko ze ty dales link do rysunku z 530d
  21. Kolega ma 320d a nie 530d !
  22. Nr. 5 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2105&hg=11&fg=35
  23. Syntetyku nie wlewa sie z powodu mrozów tylko dlatego ze ma on najlepsze własciwosci smarne w kazdych warunkach pogodowych i najlepiej chroni nasze silniki, ludzie maja po 300 tys przebiegu i jezdza na pelnych syntetykach bez wyciekow, dlatego na twoim miejscu zalal bym full syntetyk, sam jezdze na takim i napewno nie bede przechodzil na olej gorszej jakosci.
  24. Kiedys tez mialem problem zeby wskazowka doszla do pionu a w trasie opadala do niebieskiego pola i okazalo sie ze mialem zepsuty termostat główny, teraz ładnie trzyma pion.
  25. guzior2 odpowiedział(a) na kedas1 temat w E46
    Ja mam E46 z 98 r i złącze diagnostyczne tylko pod maską i E46 02 r. i złącze diagnostyczne tylko pod kierownica, w obydwu łącze sie ze wszystkimi modułami.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.