Treść opublikowana przez guzior2
-
318i zbiorniczek płynu wyrównawczego
Dealer BMW Smorawiński ul. Obornicka 235 60-650 Poznań tel.: (0 61) 84-55-100 tel. (serwis): (0 61) 84-55-200 Koszt ok. 255 zł
-
Wymiana olej filtry itd
Ja wiem ze podaja takie ilosci km ale wiekszosc nie zwraca uwagi na to i zmieniaja co 15 tys dla lepszej ochrony silonika, wiadomo ze malo kto kupuje filtry w ASO a zamienniki przewaznie sa gorszej jakosci i bezpieczniej wymienic co 15 tys
-
Wymiana olej filtry itd
Wiekszosc osob wymienia co 15000, mowa oczywiscie o pelnych syntetykach ze specyfikacja BMW Long life.
-
328i olej castrol edge czy inny???
A zalecany jest pewnie dlatego ze zwiazali sie kiedys umowa bo z kims musieli tak jak np. Honda z Shellem czy Renault z Elefem itd. Castrol i Mobil1 sa najpopularniesze i dlatego w Polsce najczesciej podrabiane. Tez polecam Motul, Valvoline, Liqui Moly, wg mnie i wielu na forum sa lepsze od Castrola i Mobila1 a objawia sie to lepsza i cichsza praca silnika i tez maja specyfikacje BMW Long Life.
-
E46 320d 150 KM jaki akumulator ?
90 AH i polecam Centra Futura.
-
318i (M43) Zapach paliwa w kabinie
Ten zapach to jest czystej benzyny czy spalin ? Bo u mnie kiedys zapach spalin wchodzil przez kratki kiedy auto nie poruszalo sie a podczas jazdy bylo ok i okazalo sie ze poluzowal sie wydech przy kolektorze.
-
bmw e46 330d witam i prosze o pomoc ....
W ASO kosztuje 63 zł lub poszukaj uzywki na allegro. nr 12 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=13_0860&hg=13&fg=20 Radze to wymienic bo jesli jest nieszczelnosc to pogarsza prace silnika.
-
Diff. pressure sensor suction tube ? co to za błąd
Na odlaczonej przeplywce byla jeszcze bardziej zamulona i obroty skakaly, czasmi spadly tak nisko ze prwie gasla. Zauwazylem ze jak lekko dodaje gazu to zaczyna normalnie przyspieszac a kiedy mocniej wcisnę to zaczyna troche mulic i juz nie przyspiesza jak powinna.
-
Diff. pressure sensor suction tube ? co to za błąd
Zrobilem jak napisales i po skasowaniu pojechalem sie przejechac i poczulem mulenie silnika i w status read "air mass" pokazywal duzo za duze wartosci przekraczajace 200 i ten sam błąd wywaliło odrazu. Co mam o tym myslec ? Czy to padniety ten czujnik czy moze to wina przeplywki ? A tu błąd zdignozowany DIS-em http://img.odsiebie.com/thumb.php/125361903165.JPG
-
Diff. pressure sensor suction tube ? co to za błąd
BMW 318i 2002 r. silnik 2 litry 143 KM N42B20 A czy ten błąd oznacza ze czujnik jest nie sprawny czy moze pojawil sie z innego powodu ?
-
Diff. pressure sensor suction tube ? co to za błąd
Witam ! Czy ktos wie co ten błąd dokladnie oznacza ? http://img.odsiebie.com/thumb.php/125352761421.JPG
-
E46 320D M47 podgrzewanie lusterek???
po deszczu może i tak ale napewno nie podczas deszczu Kolego podczas deszczu powierzchnie lusterek też mam sucha a jesli u ciebie tak nie jest to masz kiepskie podgrzewanie :)
-
BMW e46 20d m47 lekkie drganie po starcie
Tez po wymianie poduszek na zaminniki mialem drgania w srodku, po 3 miesiacach znowu wymienilem z tym ze na oryginaly i jest dobrze.
-
E46 320D M47 podgrzewanie lusterek???
Podgrzewane lusterka sa na tyle ciepłe ze spokojnie podczas deszczu krople odparuja i wszystko widac a wiec kolega BaX ma racje, czasmi jezdze autkiem bez podgrzewanych lusterek i widocznosc podczas deszczu jest duzo gorsza.
-
E46 320D M47 podgrzewanie lusterek???
U mnie nie trzeba włanczac ogrzewania tylnej szyby zeby lusterka podgrzewało, działaja raczej non stop.
-
320d słabo się wkręca od dołu
Mialem takie same objawy jak opisał Mały66 przy 160 km/h nagle stracila moc do tego stopnia ze predkosc spadla ponizej 100 km/h i zatrzymalem sie zgasilem silnik i po uruchomieniu moc znowu wrocila do czasu az znowu doszedlem do 160 km/h i znowu to samo, po 3 tyg. nagly spadek mocy byl juz przy nizszych predkosciach i pojechalem do ASO i tam zdiagnozowali ze zacina sie zawor sterujacy podcisnieniem turbosprezarki (przetwornik cisnienia) nr. 1 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45 no to kupilem u nich i odrazu go założyli, efekt był powalający, autko dostalo takiej mocy jakiej nie miało przed usterką i nie było juz zadnych problemow z jej utratą. Koszt tego zaworka to 120 zł na allegro firmy PIERBURG
-
Radio BMW Business a aux?
A myslales nad czyms takim ? podlancza sie zamiast zmieniarki. http://www.allegro.pl/item739006906_zmieniarka_sd_usb_bmw_e38_e39_e46_x3_x5_warszawa.html lub tansza opcja http://www.allegro.pl/item734692497_wejscie_aux_bmw_e46_business_cd_adapter_line_in.html
-
Problem mocy - 320d 150km
to radze wymienic tez zawor co pokazalem wyzej bo bardzo czesto przez niego sa problemy z moca. http://moto.allegro.pl/item740305584_zawor_czujnik_turbiny_egr_bmw_nowy_org_pierburg.html
-
320d słabo się wkręca od dołu
Dokładnie takie same objawy mialem kiedys. Wina to zacinajacy sie zawor sterujacy podcisnieneim turbosprezarki, wymien na nowy i zobaczysz jakiego kopa bedzie mialo twoje autko.
-
Problem mocy - 320d 150km
Czy to ten zawor wymieniales ostatnio ? nr. 1 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_3331&hg=11&fg=45
-
Problem mocy - 320d 150km
To nie jest normalne ze zaczyna ciagnac od 2500 i ze zafira lepiej sie zbiera, to autko powinno miec 8,9 sek do 100 km/h. Moja 320d 136KM zaczyna ciagnac od ok. 1600-1700 obr/min. Szukaj przyczyny bo tak nie powinno byc.
-
e46 M52- wymiana żarówki kierunkowskazu
Nie trzeba wyjmowac lampy. Nad kierunkowskazem w błotniku masz otwór i musisz srubokretem nacisnac w głębi jest taki plastik i wtedy kierunek wysun do przodu.
-
330d - spadek mocy powyżej ok160km/h
O tym zaworze pisalem wyzej i kosztuje nowy 125 zl firmy PIERBURG
-
Czy zmiana z pól na full syntetyk moze cos pogorszyć
Full syntetyk ma lepsze wlasciwosci smarne, szybciej sie rozprowadza po rozruchu i w zimie rozruch jest duzo latwiejszy. Zmien na pelny syntetyk jesli zalezy ci na dobrej ochronie silnika.
-
Czujnik położenia wału i wałka rozrządu - jakie objawy ?
Proponuje samemu zakupic interfejs dignostyczny, ja kupilem na allegro za 130 zl i wszystko dziala "INPA, DIS" sporo osob na tym forum kupuje od nerwusa i sa zadowoleni dlatego zobacz sobie w dziale diagnoza komputerowa.