Treść opublikowana przez guzior2
-
PIRELLI CINTURATO P7
Gdybyś na przód założył 245/45 a tył pozostał 275/35 to możesz być pewny że skrzynia rozdzielcza padła by w mgnieniu oka bo różnica w średnicy między przodem a tyłem była by na poziomie prawie 4% no i oczywiście można zapomnieć o naprawie gwarancyjnej.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Z lepszych to Ravenol VMP 5w30 a płukanka od Liqui Moly lub Archoil.
-
Końcówka wydechy bmw g30 520d
Wystarczy spojrzeć jak układ jest skonstruowany, nie dziwne że lewa strona bardziej drga.
-
Liqui Moly dodatek do paliwa do DPF a AdBlue
Bmw nie ma mokrego filtra cząstek stałych, adblue nie służy do wypalania filtra.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli więcej jeździsz po mieście to lepszy będzie 5w30, płukanka jak najbardziej tak.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Spokojnie możesz zalać 5w30 LL01 lub 04
-
Jakie zawieszenie do G31 540d
Najtwardsze jest zawieszenie M-sport, przy zawieszeniu adaptacyjnym nawet jak ustawisz na sport to i tak nie osiągniesz takiej twardości jak przy M-sport.
-
M Pakiet i Adaptacyjne amortyzatory
W f10 miałem M-pakiet i zawieszenie EDC które było takie samo jak w modelach bez M-pakietu, niestety samochód na tym zawieszeniu stoi wyżej niż na zawieszeniu M-sport.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Tak, będzie odpowiedni do twojego silnika i warunków w jakich eksploatujesz samochód.
-
bmw display key
Cześć. Ile kluczyków dostaje się z samochodem jeśli jest również display key ? Z góry dzięki
-
Elektroniczna książka serwisowa
Tylko co Ci da ta książka elektroniczna skoro każdy możesz sobie wpisy zrobić nie koniecznie robiąc regularny serwis ?
-
Błotnik do F10 LCI
Przed LCI ma ten sam numer części co LCI tak że bez problemu: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=5A51-EUR-07-2015-F10N-BMW-528i&diagId=41_1963
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Możesz przejść na 0w40 lub 5w40 oczywiście specyfikacja bmw LL04 konieczna. Z droższych na bazie syntetycznej masz Ravenol, Amsoil z tanszych wspomniany Fuchs, Shell, Mobil1, Texaco, Meguin
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nie kombinuj z lepkością tylko zalej to co producent zaleca, olej o mniejszej lepkości lepiej odprowadza ciepło z rozgrzanych elementów silnika.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Przy Motulu można łatwiej naciąć się na podrobiony, poza tym jest wiele lepszych olejów, np. wspominany Ravenol
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Dziekuje za odpowiedz. Na stronie producenta wpisalem 5W30 i BMW Longlife 04 ( chyba takie cos ma spelniac - nie wiem jestem zielony w temacie) Wyskoczyly mi 4 oleje w tym ten ktory proponowales. Dwa najtansze odpuszczam. Zostaje: -RAVENOL VMP SAE 5W-30 - tutaj jest napisane ze testowany w BMW i jest ok -RAVENOL REP SAE 5W-30 - tutaj natomiast ze jest polecany konkretnie do BMW Drugi z nich to jakas wersja Racing Cena jest podobno i wybiore to co polecicie :) Chcialbym sie przestawic na jeden konkretny olej i go juz nie zmieniac. Mam na mysli marki i modelu bo olej jednak bede zmienial co 15tkm xd Dzieki Obydwa są bardzo dobre tak że nie ma wielkiego znaczenia.
-
Kierunkowskaz i ring nie działa w jednej lampie bmw f11xenon
Być może moduł w lampie padł, dość częsta awaria.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Wybierz Ravenol, posiada sporo bazy syntetycznej i parametry w karcie bardzo dobre, Liqui Moly posiada dobre oleje ale są one głównie na bazie HC no i cenę mają wysoką, wiele innych marek ma oleje na podobnym poziomie a są znaczenie tańsze.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Zacytuję poniżej odpowiedź przedstawiciela znanej firmy olejowej na temat stosowania olejów o wyższej lepkości niż jest zalecana, każdy niech sam wyciągnie wnioski i zdecyduje. Podsumowując. Który olej będzie lepszy? To wiedzą tylko pracownicy laboratoriów, w których prowadzi się bardzo zaawansowane badania olejów. Pamiętamy też, że nie każdy olej sprawdzi się w każdym silniku. Świat olejów nie jest czarno-biały. Olej zawsze musi być dobrany do wymagań producenta silnika i sposoby eksploatacji auta. Myślę, że ciągnące się latami, internetowe dyskusje o wyższości jednych olejów nad drugimi są trochę stratą czasu. Żeby pozwolić sobie na żonglowanie olejami w silniku, trzeba mieć już sporą wiedzę. Najlepszym przykładem niech będzie coś, co przeczytałem na forum pewnej japońskiej marki. Otóż, kilku użytkowników pochwaliło się stosowaniem olejów o wysokiej lepkości. Problem jest taki, że do tych silników wymagane są oleje o niskiej lepkości. Wynika to z konstrukcji tych silników. Stosowany przez nich olej, skąd inąd, bardzo wysokiej jakości, nie sprawdzi się. Po pierwsze, będzie wolniej przepływał przez węzły tarcia, a to spowoduje gorsze odprowadzanie z nich ciepła. Po drugie, to może być nawet ważniejsze, jeśli zastosujemy olej o zbyt dużej lepkości to będzie on narażony na przegrzanie. Dlaczego? Lepkość charakteryzuje tarcie wewnętrzne płynu. Jeśli płyn o dużej lepkości będzie poddawany ścinaniu, to co powstanie? Otóż to! Powstanie ciepło. Olej będzie się szybciej utleniał. A tego nie lubimy w węzłach tarcia. Pomijam utrudnioną pompowalność oleju. Nie kombinujcie z olejami.
-
System EDC aktywne zawieszenie
Raczej wątpię że sprężyny są od M-pakietu bo mam taką wersję F10 z zawieszeniem EDC i samochód stoi dużo wyżej niż F10 z zawieszeniem mpakietowym.
-
System EDC aktywne zawieszenie
Co masz na myśli ?
-
System EDC aktywne zawieszenie
Tylko opcja za dopłatą.
-
Rozrząd 530d
Napisał że po lifcie czyli silnik N57 rozrząd z tyłu.
-
Wymiana oleju 5w30 na 5w40
To zależy jak użytkujesz samochód, jeśli więcej po mieście to lepiej spisze się Xw30, większość trasa i duże prędkości Xw40. Z tych 3 Ravenol ma najlepszą bazę olejową.
-
E90 325i N52B25A - moment dokręcania śrub (schemat)
Tu znajdziesz: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/