Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na 5myr3k temat w G30, G31, F90
    Gdybyś na przód założył 245/45 a tył pozostał 275/35 to możesz być pewny że skrzynia rozdzielcza padła by w mgnieniu oka bo różnica w średnicy między przodem a tyłem była by na poziomie prawie 4% no i oczywiście można zapomnieć o naprawie gwarancyjnej.
  2. Z lepszych to Ravenol VMP 5w30 a płukanka od Liqui Moly lub Archoil.
  3. Wystarczy spojrzeć jak układ jest skonstruowany, nie dziwne że lewa strona bardziej drga.
  4. Bmw nie ma mokrego filtra cząstek stałych, adblue nie służy do wypalania filtra.
  5. Jeśli więcej jeździsz po mieście to lepszy będzie 5w30, płukanka jak najbardziej tak.
  6. Spokojnie możesz zalać 5w30 LL01 lub 04
  7. Najtwardsze jest zawieszenie M-sport, przy zawieszeniu adaptacyjnym nawet jak ustawisz na sport to i tak nie osiągniesz takiej twardości jak przy M-sport.
  8. W f10 miałem M-pakiet i zawieszenie EDC które było takie samo jak w modelach bez M-pakietu, niestety samochód na tym zawieszeniu stoi wyżej niż na zawieszeniu M-sport.
  9. Tak, będzie odpowiedni do twojego silnika i warunków w jakich eksploatujesz samochód.
  10. guzior2 odpowiedział(a) na jack68 temat w G30, G31, F90
    Cześć. Ile kluczyków dostaje się z samochodem jeśli jest również display key ? Z góry dzięki
  11. Tylko co Ci da ta książka elektroniczna skoro każdy możesz sobie wpisy zrobić nie koniecznie robiąc regularny serwis ?
  12. guzior2 odpowiedział(a) na Maniekkot temat w F10, F11
    Przed LCI ma ten sam numer części co LCI tak że bez problemu: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=5A51-EUR-07-2015-F10N-BMW-528i&diagId=41_1963
  13. Możesz przejść na 0w40 lub 5w40 oczywiście specyfikacja bmw LL04 konieczna. Z droższych na bazie syntetycznej masz Ravenol, Amsoil z tanszych wspomniany Fuchs, Shell, Mobil1, Texaco, Meguin
  14. Nie kombinuj z lepkością tylko zalej to co producent zaleca, olej o mniejszej lepkości lepiej odprowadza ciepło z rozgrzanych elementów silnika.
  15. Przy Motulu można łatwiej naciąć się na podrobiony, poza tym jest wiele lepszych olejów, np. wspominany Ravenol
  16. Dziekuje za odpowiedz. Na stronie producenta wpisalem 5W30 i BMW Longlife 04 ( chyba takie cos ma spelniac - nie wiem jestem zielony w temacie) Wyskoczyly mi 4 oleje w tym ten ktory proponowales. Dwa najtansze odpuszczam. Zostaje: -RAVENOL VMP SAE 5W-30 - tutaj jest napisane ze testowany w BMW i jest ok -RAVENOL REP SAE 5W-30 - tutaj natomiast ze jest polecany konkretnie do BMW Drugi z nich to jakas wersja Racing Cena jest podobno i wybiore to co polecicie :) Chcialbym sie przestawic na jeden konkretny olej i go juz nie zmieniac. Mam na mysli marki i modelu bo olej jednak bede zmienial co 15tkm xd Dzieki Obydwa są bardzo dobre tak że nie ma wielkiego znaczenia.
  17. Być może moduł w lampie padł, dość częsta awaria.
  18. Wybierz Ravenol, posiada sporo bazy syntetycznej i parametry w karcie bardzo dobre, Liqui Moly posiada dobre oleje ale są one głównie na bazie HC no i cenę mają wysoką, wiele innych marek ma oleje na podobnym poziomie a są znaczenie tańsze.
  19. Zacytuję poniżej odpowiedź przedstawiciela znanej firmy olejowej na temat stosowania olejów o wyższej lepkości niż jest zalecana, każdy niech sam wyciągnie wnioski i zdecyduje. Podsumowując. Który olej będzie lepszy? To wiedzą tylko pracownicy laboratoriów, w których prowadzi się bardzo zaawansowane badania olejów. Pamiętamy też, że nie każdy olej sprawdzi się w każdym silniku. Świat olejów nie jest czarno-biały. Olej zawsze musi być dobrany do wymagań producenta silnika i sposoby eksploatacji auta. Myślę, że ciągnące się latami, internetowe dyskusje o wyższości jednych olejów nad drugimi są trochę stratą czasu. Żeby pozwolić sobie na żonglowanie olejami w silniku, trzeba mieć już sporą wiedzę. Najlepszym przykładem niech będzie coś, co przeczytałem na forum pewnej japońskiej marki. Otóż, kilku użytkowników pochwaliło się stosowaniem olejów o wysokiej lepkości. Problem jest taki, że do tych silników wymagane są oleje o niskiej lepkości. Wynika to z konstrukcji tych silników. Stosowany przez nich olej, skąd inąd, bardzo wysokiej jakości, nie sprawdzi się. Po pierwsze, będzie wolniej przepływał przez węzły tarcia, a to spowoduje gorsze odprowadzanie z nich ciepła. Po drugie, to może być nawet ważniejsze, jeśli zastosujemy olej o zbyt dużej lepkości to będzie on narażony na przegrzanie. Dlaczego? Lepkość charakteryzuje tarcie wewnętrzne płynu. Jeśli płyn o dużej lepkości będzie poddawany ścinaniu, to co powstanie? Otóż to! Powstanie ciepło. Olej będzie się szybciej utleniał. A tego nie lubimy w węzłach tarcia. Pomijam utrudnioną pompowalność oleju. Nie kombinujcie z olejami.
  20. Raczej wątpię że sprężyny są od M-pakietu bo mam taką wersję F10 z zawieszeniem EDC i samochód stoi dużo wyżej niż F10 z zawieszeniem mpakietowym.
  21. Co masz na myśli ?
  22. Tylko opcja za dopłatą.
  23. guzior2 odpowiedział(a) na dsvidoff temat w E60, E61
    Napisał że po lifcie czyli silnik N57 rozrząd z tyłu.
  24. To zależy jak użytkujesz samochód, jeśli więcej po mieście to lepiej spisze się Xw30, większość trasa i duże prędkości Xw40. Z tych 3 Ravenol ma najlepszą bazę olejową.
  25. Tu znajdziesz: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.