Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na Kaczko temat w F10, F11
    99% nowych bmw na gwarancji jeżdżących w trasach ma wymieniany olej co ok. 30 tyś. km bo tak wylicza inspekcja, ASO wcześniej nie wymienia oleju, tym sposobem będziesz miał bardzo duży problem kupić samochód bo takich którzy wymieniali olej na własną rękę pomiędzy wymianami w ASO jest pewnie jak na lekarstwo.
  2. Te które wymieniłeś bym sobie darował i wybrał Ravenol VST 5w40 który jest na bazie syntetycznej i ma bardzo dobre parametry w karcie charakterystyki, nawet nie musiał byś dodawać AR9100.
  3. Jeśli częściej jeździsz w mieście to lepiej spisze się 5w30 i tak jak wyżej: TEXACO HAVOLINE Pro DS M 5W30, SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W-30 lub z lepszych Ravenol VMP 5w30, Valvoline też może być np. SynPower XL-III C3 5W-30
  4. Motul jest najczęściej podrabiany i niczym szczególnym się nie wyróżnia, Shell i Ravenol które podałem wyżej są lepsze. Najważniejsze aby olej miał specyfikację BMW LL04
  5. Płukankę warto zastosować. Olej 5w30 z specyfikacją LL04 np. TEXACO HAVOLINE Pro DS M 5W30, SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W-30 lub z lepszych Ravenol VMP 5w30.
  6. Dziękuje kolego za pomoc! Jeśli Amsoil to który? Amsoil Signature Series 5w30 ASL czy AMSOIL 5W30 European Car LOW SAPS AEL - DPF? A może inny lepszy? Ostatnio gdzieś czytałem, że dobry jest Mihel Ceramic Oil 9200 5W30. Cena nie gra roli, bo zależy mi na najlepszej oliwie, bo wiem, że przy rozrządach z zmienną fazą jest to istotne. Pozdrawiam Nie znam Mihel. Amsoil european car formula 5w-30 będzie odpowiedni.
  7. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=347003
  8. guzior2 odpowiedział(a) na Groszek7 temat w Diagnoza komputerowa
    https://chomikuj.pl/mlodzik1/ISTA-P+and+ISTA-D https://chomikuj.pl/mlodzik1/E-SYS+F-series
  9. Taniej wyjdzie cię kupno kabla i zainstalowanie Inpa lub Ista. Jeśli chcesz korzystać z telefonu to bimmerlink i bimmercode.
  10. Pozostań przy 5w30 z specyfikacją LL01 lub 04, możesz zostać przy obecnym lub zmienić na coś lepszego od Ravenol, Amsoil.
  11. Na pewno częściej trzeba wymieniać olej w silniku.
  12. 0w40 lub 5w40 z specyfikacją bmw LL01 lub 04 np. Texaco Havoline Ultra S 5W40 , Shell Helix HX8 ECT C3 5w40, droższe to np. coś od Ravenol lub Amsoil
  13. Zapytaj w tym temacie, Maciek ma spore pojęcie o tych częściach: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=166&t=251231&start=2775
  14. guzior2 odpowiedział(a) na gelo86 temat w G30, G31, F90
    .
  15. Robiłem chipa u Grzegorza w swoich trzech bmw i nigdy nie było żadnych problemów dlatego polecam. http://gcstuning.pl
  16. Z tego co kojarzę żeby wyciągnąć skrzynię też trzeba odkręcić wydech przy silniku ale nie jestem pewny.
  17. Miałem ten sam problem po wymianie rozrządu. Sprawdź czy przypadkiem nie powstała nieszczelność na łączeniu wydechu z turbiną, w tym miejscu mechanicy demontują wydech żeby wyciągnąć silnik, często się zdarza że kołnierz wydechu krzywi się lekko przez nieostrożność mechaników i potem nie ma szans na idealne spasowanie z drugim kołnierzem od turbin, poza tym między kołnierzami powinna być taka metalowa uszczelka no i nie uszkodzona obejma (lubi pękać).
  18. Twin power turbo jest na bazie GTL a Total HC, czyli ten pierwszy trochę lepszy, jeśli skrócisz interwał wymiany do 10 kkm to dadzą radę ale jeśli chciałbyś coś lepszego na bazie syntetycznej to np. Amsoil lub Ravenol.
  19. Jednak aktualizacja poszła bez najmniejszego problemu i nie potrzebowałem nawet żadnego kodu :cool2:
  20. Tylko G31 (kombi) ma pneumatykę z tyłu w standardzie.
  21. guzior2 odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Robiłem u Grzegorza już 3 razy chipa w różnych bmw i nigdy nie miałem problemów dlatego polecam. http://gcstuning.pl
  22. To jest zależne od kondycji akumulatorka w kluczyku, mój jest już bez ładowania 10 dzień i pokazuje 1/4 naładowania.
  23. Raczej nie mam bo w connected drive w sklepie mogę zakupić aktualizację za 234 zł tylko w takim razie nie rozumiem dlaczego tu na forum są podane linki do ściągnięcia nowych map skoro i tak potrzebuję wykupić aktywne aktualizację ?
  24. Czesc. Wcześniej miałem F10 i aktualizacja mapy wiązała się z pobraniem jej i posiadaniem kodu FSC a jak to wygląda w G30 ? czy wystarczy że pobiorę Road Map Europe EVO 2020-2 i bez niczego rozpocznie aktualizację po włożeniu pendrive do usb ?
  25. Cześć. pawelgawel mam problem aby połączyć się z G30 adapterem unicarscan UCSI-2000, ustawienia takie jak podałeś na pierwszej stronie i nadal nic, natomiast używając adaptera carly 2 gen. łączy się bez problemu wybierając model F10, co może być problemem ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.