Treść opublikowana przez guzior2
-
Jak dbać o akumlator AGM
Racja, zapewne pomiar pokazał by wyższe napięcie.
-
Jak dbać o akumlator AGM
Sprawdzałem ostatnio po nocy (temp. +3) miernikiem 3 akumulatory AGM które siedzą w G30 520d 2017, Mini cooper 1.5D 2015, Mini cooper 1.6D 2011, wszystkie samochody oczywiście z systemem Efficient Dynamics i miernik pokazał wynik 12,16V dla g30 - 12,14V dla 1.5D i 12,13V dla 1.6D, zaznaczam że wszystkie samochody nie mają żadnych problemów, poprzednie F10 również miało podobny wynik. Odpowiadając na twoje pytanie, myślę że gdy spadnie poniżej 12V to czas doładować akumulator ładowarką mikroprocesorową.
-
Jak dbać o akumlator AGM
AGM jest tak odporny na rozładowania i doładowywania że nie musisz nic robić i jeśli wszystko masz sprawne to wytrzyma minimum 7-8 lat a zazwyczaj dłużej, po drugie nawet gdybyś chciał go naładować do fulla to ECU i tak obniży jego pojemność do ok. 80% bo 20% jest zarezerwowane dla odzysku energii z hamowania dlatego wszystkie akumulatory agm w modelach gdzie jest system Efficient Dynamics są naładowane w okolicy 80%.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jasne że w zimie olej o mniejszej lepkości zapewni lepszą ochronę ale proponuje 0w40.
-
320d b47 xdrive - chip czy warto?
Sprzedałem znajomemu, teraz ma ponad 240 kkm i zero problemów z fabrycznym rozrządem pomimo tego że do przebiegu 205 kkm olej był wymieniany w aso co ok. 30 kkm.
-
F11 520d kod błedu 2A0E00 pomocy
Wskazuje na problem z alternatorem ale może być też regulator napięcia.
-
320d b47 xdrive - chip czy warto?
Też robiłem chipa w trzech moich bmw które miały ponad 200 kkm i nigdy nie miałem żadnych problemów, poprzednia F10 z silnikiem B47 miała 210 kkm, po chipie spalanie się zmniejszyło i kultura pracy silnika taka sama jak wcześniej natomiast przyspieszenie, elastyczność na ogromny plus.
-
Światła bmw f11 520d 2010
Fabryka montuje 4300K więcej niż 5k nie zakładaj bo będzie gorsza widoczność, szczególnie podczas deszczu.
-
ISTA D / funkcja cofania tłoczków hamulcowych
Napisałem z własnego doświadczenia, chociaż miałem specjalne narzędzie do tego to spróbowałem palcami i dałem radę :wink:
-
ISTA D / funkcja cofania tłoczków hamulcowych
Z przodu nie ma elektryki dlatego nie potrzebujesz ISTY, tylko z tyłu cofasz blokadę kompem ale tłoczek i tak musisz popchnąć palcami (nie wkręcany) bo sam się nie schowa.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ten działa bezproblemowo: https://allegro.pl/oferta/interfejs-carista-obd-2-bmw-bimmertool-obsluga-dpf-9961035955
-
Silnik B47 opinie
Silniki B47 mają już 6 lat i duże przebiegi, moja ex F10 z tym silnikiem była wzięta w leasing przez firmę i do przebiegu 205 kkm olej był wymieniany wg. inspekcji czyli co ok. 30 kkm teraz ma ponad 240 kkm i rozrząd fabryczny bez żadnych hałasów i znajomy któremu sprzedałem jeździ bez problemów do tej pory.
-
Zmiana interwału wymiany oleju z 30 tyś na 15 tyś
Seria Exx to nie seria Fxx.
-
Zmiana interwału wymiany oleju z 30 tyś na 15 tyś
Do serii Fxx używa się kabel enet dlatego wątpię czy połączysz się tym który posiadasz ale przeszukaj ten temat do którego podałem Ci link wcześniej bo z tego co pamiętam ktoś już pytał kiedyś o to.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Zależy od warunków w jakich użytkujesz samochód czyli miasto/trasy.
-
Zmiana interwału wymiany oleju z 30 tyś na 15 tyś
Funkcje serwisowe --> Motor Silnik --> i gdzieś w inspekcji olejowej.
-
Zmiana interwału wymiany oleju z 30 tyś na 15 tyś
za słaby adapter, pod tym linkiem na pierwszej stronie masz wykaz adapterów które są polecane: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379
-
Zmiana interwału wymiany oleju z 30 tyś na 15 tyś
Najłatwiej aplikacją na telefon "bimmer-tool"
-
wymiana opon
Jeśli już chcesz zwykłe to wybierz XL bo zminimalizujesz ryzyko efektu pływania i ze względu na xdrive kup opony z homologacją bmw czyli z gwiazdką. Mogę polecić jak wyżej opony Hankook które idą na pierwszy montaż do różnych modeli bmw, kleją rewelacyjnie na suchym jak i na mokrym a i cena jest konkurencyjna ale to są RunFlat. https://opony.strefakierowcy.pl/opona/hankook_ventus_s1_evo3_k127b_106143.html Zwykłe XL z homologacją BMW to np. te: https://opony.strefakierowcy.pl/opona/pirelli_p_zero_91911.html
-
ISTA D / funkcja cofania tłoczków hamulcowych
Imbus to się wkręca przy demontażu silniczka a kolaga będzie cofał programem.
-
ISTA D / funkcja cofania tłoczków hamulcowych
Musisz je ręcznie wepchnąć ale idzie to dość lekko.
-
ISTA D / funkcja cofania tłoczków hamulcowych
- N47 komunikat po wypalaniu dpf
może czujnik w misce olejowej szwankuje.- Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Np. tu: https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje/0001034371/oleje-silnikowe- Problem z ładowaniem
Dzięki za info! Jak dzwoniłem dziś do serwisu BMW to mówili, że jakbym wstawił 92ah to nie muszę zmieniać pojemności, ale jak się zdecyduję na 95ah to już będę musiał, bo taka tolerancja nie jest dozwolona. Z tego co pamiętam to następna wartość na jaką można zmienić to AGM 100Ah lub 105Ah tak że różnica nadal będzie taka sama lub nawet większa. Ps: Tu masz Bannera agm 92AH za 730 zł https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulator-banner-agm-12v-92ah-850a-running-bull-59201-startstop-p-378.html - N47 komunikat po wypalaniu dpf
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.