Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. guzior2 odpowiedział(a) na lizbona temat w F10, F11
    Racja, zapewne pomiar pokazał by wyższe napięcie.
  2. guzior2 odpowiedział(a) na lizbona temat w F10, F11
    Sprawdzałem ostatnio po nocy (temp. +3) miernikiem 3 akumulatory AGM które siedzą w G30 520d 2017, Mini cooper 1.5D 2015, Mini cooper 1.6D 2011, wszystkie samochody oczywiście z systemem Efficient Dynamics i miernik pokazał wynik 12,16V dla g30 - 12,14V dla 1.5D i 12,13V dla 1.6D, zaznaczam że wszystkie samochody nie mają żadnych problemów, poprzednie F10 również miało podobny wynik. Odpowiadając na twoje pytanie, myślę że gdy spadnie poniżej 12V to czas doładować akumulator ładowarką mikroprocesorową.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na lizbona temat w F10, F11
    AGM jest tak odporny na rozładowania i doładowywania że nie musisz nic robić i jeśli wszystko masz sprawne to wytrzyma minimum 7-8 lat a zazwyczaj dłużej, po drugie nawet gdybyś chciał go naładować do fulla to ECU i tak obniży jego pojemność do ok. 80% bo 20% jest zarezerwowane dla odzysku energii z hamowania dlatego wszystkie akumulatory agm w modelach gdzie jest system Efficient Dynamics są naładowane w okolicy 80%.
  4. Jasne że w zimie olej o mniejszej lepkości zapewni lepszą ochronę ale proponuje 0w40.
  5. Sprzedałem znajomemu, teraz ma ponad 240 kkm i zero problemów z fabrycznym rozrządem pomimo tego że do przebiegu 205 kkm olej był wymieniany w aso co ok. 30 kkm.
  6. Wskazuje na problem z alternatorem ale może być też regulator napięcia.
  7. Też robiłem chipa w trzech moich bmw które miały ponad 200 kkm i nigdy nie miałem żadnych problemów, poprzednia F10 z silnikiem B47 miała 210 kkm, po chipie spalanie się zmniejszyło i kultura pracy silnika taka sama jak wcześniej natomiast przyspieszenie, elastyczność na ogromny plus.
  8. guzior2 odpowiedział(a) na WiWolf temat w F10, F11
    Fabryka montuje 4300K więcej niż 5k nie zakładaj bo będzie gorsza widoczność, szczególnie podczas deszczu.
  9. Napisałem z własnego doświadczenia, chociaż miałem specjalne narzędzie do tego to spróbowałem palcami i dałem radę :wink:
  10. Z przodu nie ma elektryki dlatego nie potrzebujesz ISTY, tylko z tyłu cofasz blokadę kompem ale tłoczek i tak musisz popchnąć palcami (nie wkręcany) bo sam się nie schowa.
  11. Ten działa bezproblemowo: https://allegro.pl/oferta/interfejs-carista-obd-2-bmw-bimmertool-obsluga-dpf-9961035955
  12. guzior2 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Silniki B47 mają już 6 lat i duże przebiegi, moja ex F10 z tym silnikiem była wzięta w leasing przez firmę i do przebiegu 205 kkm olej był wymieniany wg. inspekcji czyli co ok. 30 kkm teraz ma ponad 240 kkm i rozrząd fabryczny bez żadnych hałasów i znajomy któremu sprzedałem jeździ bez problemów do tej pory.
  13. Seria Exx to nie seria Fxx.
  14. Do serii Fxx używa się kabel enet dlatego wątpię czy połączysz się tym który posiadasz ale przeszukaj ten temat do którego podałem Ci link wcześniej bo z tego co pamiętam ktoś już pytał kiedyś o to.
  15. Zależy od warunków w jakich użytkujesz samochód czyli miasto/trasy.
  16. Funkcje serwisowe --> Motor Silnik --> i gdzieś w inspekcji olejowej.
  17. za słaby adapter, pod tym linkiem na pierwszej stronie masz wykaz adapterów które są polecane: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379
  18. Najłatwiej aplikacją na telefon "bimmer-tool"
  19. Jeśli już chcesz zwykłe to wybierz XL bo zminimalizujesz ryzyko efektu pływania i ze względu na xdrive kup opony z homologacją bmw czyli z gwiazdką. Mogę polecić jak wyżej opony Hankook które idą na pierwszy montaż do różnych modeli bmw, kleją rewelacyjnie na suchym jak i na mokrym a i cena jest konkurencyjna ale to są RunFlat. https://opony.strefakierowcy.pl/opona/hankook_ventus_s1_evo3_k127b_106143.html Zwykłe XL z homologacją BMW to np. te: https://opony.strefakierowcy.pl/opona/pirelli_p_zero_91911.html
  20. Imbus to się wkręca przy demontażu silniczka a kolaga będzie cofał programem.
  21. Musisz je ręcznie wepchnąć ale idzie to dość lekko.
  22. może czujnik w misce olejowej szwankuje.
  23. Np. tu: https://czescidobmw.pl/katalogi/oleje/0001034371/oleje-silnikowe
  24. guzior2 odpowiedział(a) na macek281 temat w F10, F11
    Dzięki za info! Jak dzwoniłem dziś do serwisu BMW to mówili, że jakbym wstawił 92ah to nie muszę zmieniać pojemności, ale jak się zdecyduję na 95ah to już będę musiał, bo taka tolerancja nie jest dozwolona. Z tego co pamiętam to następna wartość na jaką można zmienić to AGM 100Ah lub 105Ah tak że różnica nadal będzie taka sama lub nawet większa. Ps: Tu masz Bannera agm 92AH za 730 zł https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulator-banner-agm-12v-92ah-850a-running-bull-59201-startstop-p-378.html

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.