Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Podłącz kompa i odczytaj zapisane błędy w ECU, będzie można coś w tedy podejrzewać.
  2. W cenie LM lub nawet taniej możesz kupić coś lepszego które będzie miało sporo bazy syntetycznej np. Ravenol VMP 5w30
  3. Bo różnica w średnicy między przodem a tyłem będzie prawie 4% (2,7 cm) i wywali ci błędy związane ze spadkiem ciśnienia nie wspominając o systemach bezpieczeństwa (DTC) które będą działały nieprawidłowo.
  4. Ale problem był i jest znany u większości posiadaczy M54, na tym forum i wielu zagranicznych jest sporo tematów z tym związanych dlatego większość po różnych próbach zmian lepkości powracała do 5w40, oczywiście niski NOACK pomoże przy stratach z odparowania ale jeśli ubytki są winą pierścieni olejowych to tylko remont pomoże. Kolega "lutan" podał że spalanie oleju jest na poziomie 0,5l/1000 km a to już świadczy o winie pierścieni.
  5. guzior2 odpowiedział(a) na andrew55 temat w Felgi i opony
    Przede wszystkim masz źle dobrane opony, tył ma większą średnicę od przodu. Jakie w ogóle masz felgi, mieszane czy wszystkie takie same ?
  6. Olej do twojego silnika ma spełniać specyfikację BMW LL01 tak więc od 0w30 do 5w40 możesz stosować a z racji tego że w tym silniku są problemy z apetytem na olej przez wadliwe pierścienie dlatego lepszym wyborem będzie olej o większej lepkości (5W40).
  7. Z tego co się orientuje to nie da się zaciągnąć hamulca postojowego podczas jazdy, po prostu nie zadziała.
  8. Ponieważ LPG szybko degraduje TBN, dlatego aby olej dłużej zachował swoje właściwości utrzymujące silnik w czystości to powinieneś wybrać taki który ma najwyższy TBN.
  9. Ewidentnie coś kradnie prąd. Po 30 minutach samochód powinien być uśpiony całkowicie a 0,3A to ogromny pobór.
  10. https://www.oponeo.pl/artykul/opony-z-pierwszego-wyposazenia-opony-z-homologacja
  11. Do silnika M54 lepiej wlej 5w40 i jeśli jest LPG to wybierz olej który ma największy TBN.
  12. Ja mam Hankook 275/40 ZR18 tak że jest w tym rozmiarze.
  13. Słabo to będzie wyglądało bo przód będzie jaki jest a tył stanie się naciągnięty i nie wiem czy nie odbije się to na właściwościach jezdnych.
  14. Lepiej będzie jak spuścisz ten nadmiar bo to nie jest zdrowe dla silnika.
  15. 5w40 nie znaczy lepszy, możesz wybrać Ravenol lub Amsoil które są w większości na bazie syntetycznej. No to w takim razie który wybrać ? Czemu nie 5w40 zamiast 5w30 w jednostce która pracuje w dość wysokich temperaturach powinien być lepszy w40... To zależy od tego w jaki sposób eksploatujesz samochód, jeśli więcej w mieście to lepiej sprawdzi się Xw30 natomiast jeśli robisz trasy to możesz lać Xw40 oczywiście z specyfikacją LL04.
  16. 5w40 nie znaczy lepszy, możesz wybrać Ravenol lub Amsoil które są w większości na bazie syntetycznej.
  17. Podaj vin. WC18805 5,25 L.
  18. To radzę zmniejszyć interwał, przynajmniej o 3 kkm. W mieście olej najbardziej dostaje po tyłku dlatego szybciej traci swoje właściwości.
  19. Ravenol to uznana marka tak że śmiało możesz zalać VMP 5w30 i jeśli ten przebieg nie będzie miastowy to możesz wymieniać co 15 kkm.
  20. Jeśli właściciel nie ma problemu z samochodem to nie ma co naprawiać, moja f10 b47 z końca 2014r. ma już 232 kkm i przez 1,5 roku jak ją posiadam również nic się nie zepsuło.
  21. guzior2 odpowiedział(a) na szuwx temat w F10, F11
    Nie masz klap.
  22. Ravenol VMP 5w30 polecam.
  23. Nie muszą być mieszane, najważniejsze żeby wszystkie 4 koła miały tą samą średnicę.
  24. Lepiej jak zastosujesz płukankę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.