Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Jeśli z pewnego źródła to może być motul.
  2. Przy takim stylu jazdy lepiej się spisze 0w40 lub 5w40 z specyfikacją LL04.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na macek281 temat w F10, F11
    Jeśli zamontujesz 95AH to nie musisz zmieniać pojemności, nawet nie da się wybrać 95, tylko rejestracja kompem ale za nim kupisz nowy aku spróbuj zrobić rejestracje na starym akumulatorze, czasem to pomaga na pojawiające się komunikaty.
  4. Założyciel tematu chce raczej kupić opony letnie a wy doradzacie zimówki :D
  5. Zrób tak jak podpowiadali wyżej, tu masz film jak zdemontować wyświetlacz.
  6. Tylko taki rozmiar jak masz obecnie jest homologowany dla twojego modelu felg i dla F10.
  7. Hankook ventus s1 evo3 lub poprzedni model evo2. https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-ventus-s1-evo3-k127-225-55-r17-101-y-xl-#321896902 https://www.oponylider.pl/opony-samochodowe/hankook/ventus-s1-evo3-k127/225-55-r17-101y-999525
  8. Możesz założyć zwykłe ale polecam XL (wzmacniane) aby wyeliminować ryzyko pływania w zakrętach. Też zmieniłem z runflat na zwykłe XL kiedy miałem F10 z zawieszeniem m-sport i było bardziej komfortowo. Polecam opony jakie fabryka BMW montuje do różnych swoich modeli na pierwszy montaż a mianowicie Hankook ventus s1 evo2 lub nowszy model evo3 który zazwyczaj jest tańszy od wyżej wymienionych a parametrami porównywalna lub nawet lepsza.
  9. guzior2 odpowiedział(a) na gelo86 temat w G30, G31, F90
    Ze względu na x-drive lepiej kup homologowane rozmiary z gwiazdką aby wykluczyć ryzyko uszkodzenia skrzyni rozdzielczej VTG. Wybór rozmiarów w i-drive dotyczy systemu monitorowania ciśnień w oponach.
  10. guzior2 odpowiedział(a) na gelo86 temat w G30, G31, F90
    Jaki samochód bo w podpisie masz F30 ? Dla G30/31 teoretycznie można ale nie będzie to homologowany rozmiar, nie wiadomo jak zareagowała by ubezpieczalnia gdyby miało dojść do wypłaty odszkodowania z AC nie wspominając o gwarancji BMW, po drugie opona będzie trochę inaczej wyglądać ze względu na większy naciąg z tyłu co może nie ciekawie wyglądać.
  11. Tak, można ale może być konieczny reset z pozycji i-drive.
  12. spinki masz na rysunku, nr. 2: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=XB31-EUR-10-2011-F11-BMW-525d&diagId=51_7841
  13. Tak, możesz zmienić bez problemu na 5w30.
  14. Nie ma to kompletnie znaczenia, jeśli teraz więcej będziesz jeździł po mieście to 5w30 będzie w sam raz, możesz zastosować płukankę Liqui Moly Pro-Line przed spuszczeniem starego oleju żeby pozbyć się go w jak największej ilości wraz z drobnymi osadami.
  15. https://czescidobmw.pl/helix-ultra-5w40-4l-bmw-ll-01-5w40-4-she--5w40,14,2she
  16. https://allegro.pl/oferta/olej-do-skrzyni-biegow-bmw-atf-1-1l-9838013790
  17. Wybierz Shell Helix Ultra 5W40, jest zrobiony na bazie gtl i ma dobre parametry w karcie charakterystyki, analiza świeżego oleju w laboratorium również wypadła bardzo dobrze.
  18. Obydwa zapewnią odpowiednią ochronę pod warunkiem że będziesz wymieniał olej co 10 kkm.
  19. Sprawdzałeś czy nie masz darmowej akcji serwisowej na chłodniczkę ?
  20. guzior2 odpowiedział(a) na macek281 temat w F10, F11
    Pamiętaj że jak byś wymieniał akumulator to w tych modelach bmw musi być w technologii AGM i przy wymianie na taką samą pojemność trzeba go zarejestrować komputerem a przy włożeniu o innej pojemności niż był fabrycznie trzeba dodatkowo zakodować nową pojemność AH.
  21. guzior2 odpowiedział(a) na macek281 temat w F10, F11
    Niekoniecznie jest problem z ładowaniem, być może fabryczny akumulator AGM kończy swój żywot i stąd komunikat. Trzeba to sprawdzić ale najlepiej w warsztacie który się specjalizuje w BMW bo przynajmniej mają odpowiedni sprzęt i wiedzę. Pamiętaj że w twoim samochodzie jest odzysk energii z hamowania i ładowanie podczas jazdy jest zmienne(skacze sobie) ale tak ma być, dlatego często się zdarza że stawiana jest błędna diagnoza przez pseudo fachowców a problemy pozostają bez zmian bo przyczyna jest gdzieś indziej.
  22. guzior2 odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Fabrycznie na przodzie jest ET 33 przy feldze 8,5 cala czyli et 35 będzie zbliżone, natomiast ET 15 wysunie felgę na zewnątrz i pytanie jest czy nie będzie nic ocierało ? Zobacz sobie na kalkulator ET dostępny w necie, zobrazuje ci różnicę.
  23. guzior2 odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Ori felga R20 9,5 cala na tył do f10 ma ET 44 i w tych okolicach szukaj.
  24. Potrzebujesz program do pobierania torrentów np. Vuze 5.7.7.0

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.