Treść opublikowana przez guzior2
-
F10/F11 LCi zawartośc pakietu sportowego M
Nie mam pojęcia czy są inne.
-
F10/F11 LCi zawartośc pakietu sportowego M
U mnie jest m-pakiet ale zawieszenie mam EDC.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Millers jest mi mniej znany dlatego nie piszę o nim. Polecam kupić np. tu: https://czescidobmw.pl/olej-silnikowy-ravenol-1111122-005-01-999--5w30,1vmp,15l,2rav
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jak najbardziej tak.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Proponuje lepkość 5w30 z specyfikacją bmw ll04 i z lepszych bazowo olejów to np. Ravenol VMP 5w30, Amsoil european car formula 5w30, trochę tańsze na bazie GTL to np. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W30 i z tańszych na bazie głównie hc to np. Texaco Havoline PRO DS V 5W30, co do interwałów wymiany to przy tych droższych mógłbyś pojeździć max. do 15kkm choć polecam trochę krócej a na tańszych do maks. 10kkm. Możesz przed wymianą zastosować płukankę silnika np. Liqui Moly Pro-Line.
-
520d odma
To jest zamiennik który można było dostać w jakiś rosyjskich sklepach, chyba było o tym gdzieś na forum ale nie pamiętam w którym dziale. Oryginalnie tylko z pokrywą zaworów.
-
E46 sedan felgi 17" jakie opony ? :)
Za niskie jest ET, nic z tym nie zrobisz.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jak chcesz może być motul ale łatwo się naciąć na podróbkę nawet u znanych sprzedawców, lepkość 5w30 z specyfikacją ll01 lub 04 będzie odpowiednia no i najważniejsze to skróć interwał wymiany do max 10 kkm ze względu na ciężkie warunki eksploatacji. Najlepiej jakbyś kupił olej który ma bazę syntetyczną i niski współczynnik noack w tedy straty oleju powinny być mniejsze np. Ravenol VMP 5w30.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Polecam Ravenol turbo VST 5w40, na korku od płynu do wspomagania powinna być informacja jaki ma być, do chłodnicy polecam Prestone który można mieszać z każdym na bazie glikolu a hamulcowy ATE SL6.
-
F11 520d x-drive Zadławienie podczas skrętu.
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520d-xdrive-lim/components-connectors/components/components-with-y/y112-egr-valve/1VnYOIF0pA
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
5w30 jest odpowiednią lepkością ale uważaj na Motul bo bardzo łatwo kupić podrobiony. https://cutt.ly/OIL-CLUB
-
Silnik B47 opinie
Ista-d + kabel enet lub aplikacje na telefon jak bimmer-tool (Btool) Ps: Niewłaściwy temat na takie pytanie, tu masz odpowiedni dział: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=48
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ravenol VMP 5w30, Amsoil european car formula 5w30.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
W takim razie jeśli chcesz zmieniać co 15 kkm to polecam Ravenol VMP 5w30 a gdybyś zmieniał co 10 kkm to mógłbyś zalać coś tańszego np. Texaco Havoline PRO DS V 5W30.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Sprawdź co mówi instrukcja ale możliwe że powinieneś lać ten: https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-14-fe-0w-20-1l-83212405949--83212405949
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Przejdź na to co zaleca producent, zalej 5w40 z specyfikacją LL01 lub 04
-
Bmw x6 e71 Opony
Jeśli wszystkie 4 takie same to dla napędu ok ale profil będzie wyższy i może się to odbić niekorzystnie na stabilności i nie wiadomo czy coś nie będzie ocierało podczas skrętu przy większym obciążeniu.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
5w30 z specyfikacją BMW LL04
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ravenol VST 5w40 na papierze ma troszkę lepsze niektóre parametry no i jest to renomowana marka.
-
F30 316d jaki olej?
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=195183&p=2662984#p2662984
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Pozostań przy obecnym jeśli jesteś zadowolony.
-
3 run flat + 1 zwykła opona ten sam model
To nie jest bezpieczne rozwiązanie, te opony mają zupełnie inną konstrukcję i inaczej się zachowują przy obciążeniu, radził bym jej nie zakładać.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Z racji tego że jest LPG to polecam 5w40 z specyfikacją LL01 ale z dużym TBN np. Shell Helix Ultra 5W40, ten Motul nie zachwyca parametrami. Do suchego silnika wchodzi 6,5 l. oleju, przy wymianie pewnie ok. 6,2 l.
-
n47 143km wyciek olej z przodu silnika - brok ?
Sprawdź czy odma jest drożna bo jeśli nie to w silniku wytwarza się nadciśnienie które doprowadza do wycieków przez najsłabsze punkty uszczelnienia.
-
akumulator- jaki ?
Możesz zamontować większy tylko zakoduj odpowiednią pojemność i rodzaj akumulatora.