Treść opublikowana przez guzior2
-
Rozrząd 530d
Głównie to że cały rozrząd masz od strony skrzyni biegów i prawie wszyscy mechanicy wyciągają silnik żeby mieć dostęp i zajmuje im to minimum 2 dni, nieliczni robią to bez wyciągania silnika np. polecani chyba w całej PL bracia Fąfara z pod Wrocławia którzy rozrządy w bmw robią w kilka godzin w 3 osoby jeden samochód.
-
[F10] 520d wymiana filtra paliwa
Wymieniałem filtr paliwa i zanim uruchomiłem silnik włączałem i wyłączałem zapłon chyba z 3 razy i miałem wrażenie że pompka się nie uruchamiała, kiedy uruchamiałem silnik rozrusznik kręcił ok 5 sek. zanim zaskoczył. Teraz do uruchomienia procedury odpowietrzenia układu paliwowego wystarczy aplikacja na telefon bimmer-tool (B-tool).
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nie warto bo nie jest jakiś rewelacyjny, jeśli chcesz olej na dobrych bazach to np. Ravenol, Amsoil.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Motul X-Cess posiada w większości bazę HC, do silnika M-power lepiej zalać cos na bazie syntetycznej jak np. Ravenol lub Amsoil
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Oleje dla BMW robi Shell na bardzo dobrych bazach (GTL) dlatego zapewni on odpowiednią ochronę, płukanka jak najbardziej Liqui Moly Pro-Line lub od Archoil i Ar9100 wg. uznania, osobiście nie stosowałem.
-
jakie kola i opny do g 30 540 xi
Opony różnych producentów na osiach to ryzyko innej średnicy o czym pisało już wiele osób na forum i problemów z skrzynią rozdzielczą w Xdrive.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
I teraz zobacz jak wielka jest różnica w lepkości między zalecanym 0w30 a często wlewanym 10w60, magistrala olejowa wraz z pompą olejową nie jest w stanie prawidłowo w szybki sposób rozprowadzać tak lepkiego oleju w wąskich kanalikach zaprojektowanych pod 0w30 i wzrasta temperatura w silniku przez co dość szybko olej traci swoje właściwości i dochodzi do wycierania się elementów w silniku a potem widzimy na youtube filmiki jak to w BMW F10 M5 ponownie padły panewki po 5 kkm. zalewanym olejem 10w60.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
M5 ma silnik S63 i w tabeli nie ma krzyżyka przy 10w60 a więc nie jest zalecany.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Kto poleca bo chyba nie producent, obecne silniki w modelach M-power są skonstruowane pod oleje o mniejszej lepkości, zalanie olejem 10w60 prowadzi do szybkiego zużycia elementów w silniku, tak dużą lepkość stosowało się dawniej w E39, E60 ale tamte silniki były odpowiednio zaprojektowane pod tak dużą lepkość.
-
jakie kola i opny do g 30 540 xi
Dla Xdrive najważniejsza jest średnica wszystkich 4 kół, najlepiej taka sama. Przy zakupie nie fabrycznych felg trzeba zwrócić uwagę na rozstaw śrub, rozmiar otworu centrującego i osadzenie ET.
-
[F11 520D] Wymiana piasty przedniej
Dobierz część po numerze vin i nie powinno być problemu: https://czescidobmw.pl
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Proponuje nie mieszać i również lać to co będzie w serwisie: https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-0w-30-1l-83212365929--83212365929
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Proponuje olej w dużej mierze na bazie syntetycznej Ravenol vmp 5w30 lub amsoil european car formula 5w30
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Zobacz w instrukcji obsługi jakie są wytyczne co do lepkości i specyfikacji i w tedy można coś dobrać.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Na sucho wchodzi ok. 5,3 ale przy wymianie trochę zostaje w magistrali tak że 5 powinna starczyć, u mnie w B47 też pojemność to ok. 5.25 a przy wymianie jak wleje 5 to mam max. poziom.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
5w40 przy 70% miasto to nie jest najlepszy wybór, lepiej spisze się 0w30 lub 5w30 np. Ravenol VMP 5w30, płukanka jest ok.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Poprzedni N47N2 ma 184KM, możesz też rozkodować nr. VIN np. tu: https://www.mdecoder.com
-
jakie kola i opny do g 30 540 xi
Jeśli nie chcesz problemów z różną średnicą opon to lepiej wszystkie tej samej firmy a najbezpieczniej to z homologacją BMW czyli z gwiazdką na boku opony.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
W modelu z 2015 r. jest już nowy silnik o oznaczeniu B47 190KM, jest to duży krok na przód w porównaniu do poprzedniego (N47), będzie mijać 6 lat od jego premiery a nie słychać o żadnych poważnych problemach, jedynie coś było z zaworem i chłodniczką EGR ale jest na to akcja serwisowa w BMW, posiadam f10 z tym silnikiem i przez blisko 2 lata nie było żadnego problemu z czymkolwiek a na liczniku jest już 235 kkm, tak że szczerze polecam bmw z tym silnikiem, o konkurentach nie wiele wiem ale przypuszczam że koszty serwisu będą na podobny poziomie cenowym.
-
jakie kola i opny do g 30 540 xi
Jeśli wszystkie felgi są o tej samej szerokości to opony takie same.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Proszę o sprawdzenie VIN: G214685 dzięki :cool2:
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Pewnie zainstalowałeś bimmer-tool (Btool) Lite a powinieneś zainstalować bez "Lite"
-
Problem z xdrive
Powinny zgasnąć jeśli nie od razu to po przejechaniu krótkiego odcinka ale zostaną zapisane dlatego możesz je wykasować później za pomocą kompa lub aplikacji w telefonie. Bezpiecznik jak będziesz wkładał z powrotem to również na wyłączonym zapłonie. Ps: Jest też aplikacja na telefon która wyłącza Xdrive w bmw i nazywa się xDelete ale trochę za droga.
-
Problem z xdrive
Na wyłączonym zapłonie wyciąg bezpiecznik od napędu xdrive nr. 20 lub 26 i w ten sposób sprawdzisz, będziesz miał napęd tylko na tył ale pojawi się kilka błędów na zegarach i wycieraczki mogą się włączyć tak że zignoruj je lub wyciąg również od nich bezpiecznik jeśli chcesz, to tylko dla testu. Jeśli okaże się że to wina opon to radzę zakupić homologowane z gwiazdką aby nie było później niespodzianek no i oczywiście rozmiary jakie zaleca BMW.
-
Zmiana hamulcy ze zwykłych na m-pakiet Bmw 520d m pakiet
To słabe te rabaty dają, w tym sklepie cały ori zestaw przód i tył wyjdzie trochę ponad 4 k https://czescidobmw.pl