Treść opublikowana przez guzior2
-
Zestaw 3 opony z gwiazdką, jedna bez.
Nie ma x-drive, gwarancji tak że ja bym zostawił jak jest. Przeczytaj o oponach z homologacją: https://www.oponeo.pl/artykul/opony-z-pierwszego-wyposazenia-opony-z-homologacja PS: Sprawdź tylko czy ta opona bez gwiazdki jest taka sama jak reszta, czyli RunFlat/zwyłka, indeks nośności i indeks prędkości.
-
G30, 520xd - dobór opon zimowych
W polskim prawie jest tak jak powiedział ten gość tylko pytanie jest po co tak mieszać skoro w linkach powyżej masz wszystkie 4 opony Sottozero 3 (nowszy model) i to w lepszej cenie ? i drugie pytanie czy nie będzie za dużej różnicy w średnicy między różnymi modelami opon co mogło by zaszkodzić x-drive.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Kiedyś zrobili podobny test z mydłem w płynie i wypadł bardzo dobrze :lol: W silniku panują zupełnie inne warunki i olej krąży pod ciśnieniem dlatego nie można czegoś takiego brać na poważenie. A co do oleju OEM to są dobre, robione na bazie GTL.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Wystarczy porównać karty charakterystyki i widać różnicę w parametrach. Ravenol stosuje syntetyczną bazę olejową a Valvo głównie hc.
-
G30, 520xd - dobór opon zimowych
Teraz jest ok, taki zestaw jest prawidłowy dla twojego modelu.
-
G30, 520xd - dobór opon zimowych
Ale nie możesz kupić na tył RunFlat a na przód zwykłych XL, rodzaj musi być taki sam czyli wszystkie 4 opony muszą być typu RunFlat.
-
G30, 520xd - dobór opon zimowych
Po pierwsze jeśli masz gwarancję to musisz mieć homologowane opony bo np. jak by zepsuł się X-drive to możesz zapomnieć o naprawie gwarancyjnej. Zastanów się czy nie lepiej kupić drugiego kompletu kół na zimę. Tu jest wyjaśnienie homologowanych opon: https://www.oponeo.pl/artykul/opony-z-pierwszego-wyposazenia-opony-z-homologacja Ps: Tu masz opony z homologacją na tył ale są drogie i RunFlaty: https://www.oponylider.pl/opony-samochodowe/pirelli/winter-sottozero-3/275-40-r18-103v-886413
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ten jest bardzo dobry https://lejolej.pl/pl/p/RAVENOL-SSL-0W40-CleanSynto-USVO-4L/496 lub VST 5w40.
-
OBD2 - e87 116i n45b16 2005r. - aplikacja Carly
Jeśli masz tani adapter bluetooth to raczej nie zrobisz nic żadnym programem, musisz kupić któryś z listy i zwróć uwagę aby pasował do twojego modelu. Na youtube wielu ludzi używa tego adaptera do bimmercode: https://allegro.pl/oferta/vgate-icar-pro-bt4-0-bt-4-0-obd2-elm327-ios-iphone-8492528329
-
Adblue G30
Adblue w samochodach też jest podgrzewane dlatego jeśli wszystko działa to nie będzie problemu.
-
OBD2 - e87 116i n45b16 2005r. - aplikacja Carly
Do Carly musi być dedykowany adapter zakupiony u nich, inne nie będą działać, lepiej skorzystaj z aplikacji bimmer-tool a do kodowania bimmerCode.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Tak, możesz spokojnie go zalać lub ewentualnie VST 5w40.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Ostatnia cyferka informuje o liczbie aktualizacji w danym roku, np. Road Map Europe EVO 2020-3 oznacz trzecią aktualizację w roku 2020 i pewnie ostatnią, następna powinna być już Road Map Europe EVO 2021-1
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Najlepiej taki jaki leje producent skrzyni czyli ZF, tu masz cały komplet: https://allegro.pl/oferta/olej-skrzyni-miska-zf-6hp26-bmw-e60-e65-e70-f01-8147939853
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Ravenol VST USVO 5w40 zapewni odpowiednią ochronę dla twojego silnika.
-
JAKI ROZMIAR OPON
Jeśli masz gwarancję na samochód to musisz kupić takie rozmiary jak masz obecnie i dodatkowo opony muszą posiadać homologację BMW czyli na boku opon musi być gwiazdka, w zasadzie nawet jeśli nie miał byś gwarancji to przy X-drive najbezpieczniej trzymać się fabrycznych rozmiarów. Wg. mnie lepszym rozwiązaniem jest zakup drugiego kompletu kół na zimę.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Jestem już tam zarejestrowany i nie mogłem za darmo zrobić aktualizacji. BMW życzy sobie (właśnie sprawdziłem) 234zł z VAT za aktualizację nawigacji na okres 12miesięcy. Tak więc wydaje mi się że mapa 2020-3 jest ostatnią którą mogłem wgrać za darmo bo auto miało zapewne wykupione aktualizacje na 3 lata. U mnie było dokładnie tak samo, ale jak pobrałem mapę z forum to kodu żadnego nie chciał.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów
https://www.bmcars.pl/serwis/olej-automatyczna-skrzynia-bmw/
-
BMW Road Map EUROPE EAST i WEST Next 2020-1
Rozpakuj ściągnięty plik najnowszą wersją WinRar i wyłącz program antywirusowy, pendrive sformatuj do Fat32.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Miasto to największa katorga dla oleju dlatego proponuje wybrać taki który jest głównie na bazie syntetycznej ponieważ wytrzyma dłużej niż oleje HC i zapewni odpowiednią ochronę silnikowi dlatego polecam Ravenol USVO VMP 5w30 lub Amsoil 5W30 European Car Formula.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Też kupiłem G30 już bez darmowych aktualizacji, ale pobrałem mapy EVO tu z forum i aktualizacja poszła bez problemów.
-
Spinka listew bocznych F10/F11/F07
w tym sklepie zapytaj: https://czescidobmw.pl
-
Jaki olej g30 530ix
Shell używa dobrych baz olejowych GTL tak że możesz coś wybrać z odpowiednią specyfikacja dla twojego silnika, Ravenol również posiada świetne oleje o bardzo dobrych parametrach. Analizy zużytych olejów pokazują że już po 8 kkm olej traci znaczną część swoich właściwości dlatego 10 kkm to odpowiedni interwał dla stylu mieszanego, 15 kkm jeśli są to głównie trasy.
-
[F11] Kod FSC
Też kupiłem kiedyś dożywotni kod FSC do NBT Next i przy kolejnej aktualizacji mapy nie wołał o kod.
-
Nowa wersja map do nawigacji
Spróbuj wyłączyć program antywirusowy przy następnej próbie i jeśli mapa jest spakowana to użyj najnowszej wersji programu WinRar do rozpakowania. Ja formatowałem pendrive do ExFat i poszło.