Treść opublikowana przez KRIS85
-
316i dławi się na jedynce
Chyba tak... jeśli jest tasmią dobrze zaizolowane, to nie ma problemu...Fakt, nie ma jak oryginał, ale jak nie masz masz od razu nowego to taśma i szeroko owinąć i bedzie śmigac... PZDR>
-
czy tylko dwumas 320d 2003,08 2.0 150km
Tak, dokładnie rób kompleksowo, bo się narazisz na niepotrzebne koszty, a i w razie reklamacji dwumasy (co przy luku nie powinno sie dziać), nie bedzie problemu i tłumaczenia producenta ze sprzęgło było stare itp... Oczywiście zestaw LUK, SACHS. Uwaga na Luka. Kup w sprawdzonym sklepie, nie dawno weszły na rynek podróby!!! :mad2: PZDR>
-
316 hałasuje łańcuszek rozrządu
Nikt nie da Tobie gwarancji ile to pojeździ, Jedni robią jeszcz 30tyś innym przestawia sie po 3km... nie ma reguły. Jeśli halasuje caly czas, na ciepło i zimno to lepiej zabrać się za to. Są jeszcz ślizgi, chyba 2 lub 3. Pomocna strona to REALOEM.COM. PZDR>
-
316 hałasuje łańcuszek rozrządu
Ogólnie łańcuch jest dozywotni...ale czasami sie zdarza jak u Ciebie. Wydaje mi się żę za robote nie policzył dużo. Ale jak wymieniać to wymień wszystko, wtedy masz pewnośćze pojeździ to wiecej niż pół roku. PZDR>
-
318i 98` 118KM Napięcie ładowania
Tak kolego MASTA, zacznij od regulatora...chyba najtańsza rzecz do sprawdzenia. PZDR>
-
Świece zapłonowe - różnice
Denso TT to jest odpowiedź na NGK LPG...podobna cena, te same materialy minimalna różnica w elektrodach. Chcialem je sprobowaac, ale przeliczyłem ze wymieniajć standardowe świece co 10tyś (bo na LPG) a te ngk LPG co 50tyś (tak zalecają na LPG) to na to samo wyjdzie. Wiec śmigam na tych co trzeba... PZDR>
-
318i 98` 118KM Napięcie ładowania
Ładowanie 13,4 nie jest norlane. Prawidłowe ładowanie przy podstawowym obiciążenie powinno mieścić się w przedziale 14-14,4 zawsze dla każdego samochodu... Tak samo stanowi gwaracja na akumulatory (o ile ktośczytał warunki użytkowania). Przy ładowaniu 13,4 podejrzewam ze po pół roku maks do roku akumulator się zasiarczy i do wyrzucenia. A reklamacji nie uznają... PZDR>
-
'91 318iT M50TUB25
No to cena moim zdaniem nie jest jakaś wygórowana, ale też nie jakoś mało...ale pewnie dłużej pojeździ niz takie spawace... PZDR>
-
Remont silnika 330d pomocy!! :)
:cool2: No rzeczywiście jak tak dwa razy się przeczyta, to jak typowa zaczepka :( nie o to mi chodziło... PZDR>
-
Remont silnika 330d pomocy!! :)
Pod żadnym pozorem nie chciałem być złościwi w sotsunku do Ciebie.Chciałem tylko zwrócic uwagę na fakt, który przy wyborze uszczelki jest pomijany nagminnie. "uszczelka nadwymiarowa" też cieżko określić, skoro grubsze i cieńsze uszczelki są montowane fabrycznie. Ale może ja po prostu się mądruje za dużo i niepotrzebnie :mrgreen: PZDR>
-
E36 323ti kierownica ucieka na nierównościach
No nie przesadza....jak by to było złe to by od nowości tak robiło z tymi tulejami... PZDR>
-
Remont silnika 330d pomocy!! :)
Yosi, jak mi wiadomo, nie montuje się uszczelki nadwymiarowej jeśli blok nie jest szflifowany...poczytaj na stronie REINZA i Goetza na jakiej zasadzie się dobiera grubość uszczelki pod głowicą...nie wiem jakim cudem wielu mechaników twierdzi ze uszczelki daję się grubsze po planowaniu głowicy... PZDR>
-
F30 Nowe bmw serii 3
Rufio, no nie pszesadzajmy...przjechałem już kilkanaście kompletów, przejździłem kilkunastoma różnymi oponami i jeszcze nie znalazłem na tylę wystarczającej wielosezonówki co by mi dała tyle pewności prwadzenia na ślismi, błociepośniegowym i bardzo mokrym asfalcie (dużó kałuż w koleinach) co zwykła zimowa Dębica. Inną sprawą ze tak zwykłą dębiaca odstaje od markowych zimowych opon,ale to temat poruszany nie raz wiec nie ma co sie rozwodzić...jak dla mnie wielosezon ty tylko w krajach gdzie nie ma śniegu prawie wcale. No ale to moje odczucia... PZDR>
-
F30 Nowe bmw serii 3
nie rozumiem ludzi którzy kupuja auta za 200tyś a zastanawiają sie czy wydać 2klocki na zimówki. Widocznie Twój tata nie jeździł zimą nigdy na dobrych zimówkach. Jak raz się przejedzie to już nigdy nie załozy wielosezonówek...różnica jest kolosalna. Ale możę do toczenia sie i godzinnego ruszania na sniegu spod świateł tyle mu straczy.... PZDR>
-
Wiązka elektryczna E30 i dziwne patenty
No nieładnie, skoro ladne było było trzeba zachować...a kupić inne do rajdu...no ale trudno. Opisz w galeri i się zobaczy... Rozszeżona wiązka kabl...hmmm nie wiem czy czasami nie masz też wiazki do drzwi do elektryki szyb, nie wiem czy nie będziesz miał wiązki pod klimatyzację...ale jak do rajdu to pewnie i tak Ciebie temat specjanie nei bedzie potrzebny... PZDR>
-
Świece zapłonowe - różnice
Gwintem??? Gwint w starszych autach jest jeden M14, teraz wymyslają to na m12 lub nawet M10. Po za długością gwintu różcnice s a w elektrodach. Jedne są bardzie wystające inne schowane. Inne moga być uszczelnienia, z innago materialu wykonany rdzeń...do tego dochodzą jakieś oporniki, zakończenie świecy i typ osłony ceramicznej... Różnic miedzy świecami jest masę... Podaj dokładnie nr. świec jakie chcesz porównac, to spradzę dokładnie czym one się różnią. PZDR>
-
Kończący sie przepływomierz klapkowy 2.5 m20
Miałem jedną zapasową w domu, a teraz od kolegi z forum wychaczyłem niegazowaną przepływkę z krokowcem i listwą wtryskową za 200plnów... Nowa kosztuje majątek:) PZDR>
-
'91 318iT M50TUB25
Szkoda tej M3 ws tak zacnym kolorze :D Tu masz. Jesli tutaj ceny się nie mylą to masz nie wiecej niż 200pln, ale warto dopytać w ASO lub w sklepie forumowy:) http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AJ51&mospid=47273&btnr=41_0400&hg=41&fg=30 PZDR>
-
Kończący sie przepływomierz klapkowy 2.5 m20
Podejrzewam ze wszystko kwestia przebiegu..ja niedawno wywaliłem OEM od nowości po grubo ponad 300tyś...i to dlatego ze zalałem go dość wodą i poszło zwarcie na plycie...tak pewnie by śmiagał. Ogólnie wytrzymuje o niebo wiecej niż gorący drut... PZDR>
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
TC a Ty gdzie chował to całe złoto :mrgreen: PZDR>
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
No i znowu się zaczeło....na co te 5 stron dyskusji...blebleble, blablabla aż sie odechcewa jakiegokolwiek tuningu, chipu....znam kilka renomowanych tunerów, którym zarzają się wpadacki i nie przynaja siędo błędów...wtedy mówią zed wcześniej ktoś coś popieprzył....dajcie luz...po co to zaśmiecanie tematu, od tego jest PW i tam sobie dyskutujcie do bólu... Nie znam przypadku gdziue TC by się zmył, czy umywał ręce od źle wykonanej roboty, tak jak to mają w zwyczaju coniektóre "Renowoane" warsztaty... PZDR>
-
tnie mi pasek rozrzadu Przyczyna?
Zużyte koło wału korobwego, wałka rozrządu lub napinające... PZDR>
-
3XX naprawa zaworu nagrzewnicy
Witam. http://www.maxbimmer.pl/f65/e30-elektrozawor-sterujacy-nagrzewnica-e30-17564/ Temat tam nie skończony i nie chce mi się tam konta zakładać. Czy ktoś z Was jut temat przerabiał? Da sie rozebrać ten zawór i bezpiecznie spowrotem skręcić?? PZDR>
-
[Sedan] E36 "Golas"
Wydaje mi się ze sam wzór nie jest zły, ma swój klimat...brakuje gleby i rozmiaru...jak by miał one 17 cali i solidna gleba, to by całkiem inaczje to wyglądało i nabrało zupełnie innego harakteru...a tak jest...sam zresztą wiesz :mrgreen: Oby jak najmniej takich błędów.. PZDR>
-
F30 Nowe bmw serii 3
No to kolego BMW_3, możę jakieś foty do galerii?? PZDR>