Treść opublikowana przez KRIS85
-
318 m40 obroty
Wymienialeś sam wałek?? Masz gaz? Na zimno się nie kręci silnika do 6 tyś PZDR>
-
320d 136km czy 320d 150km?
Pewnie kupiłeś okazję od pierwszego włascicieli z przebiegiem w okoicy 200tyś....a potem pada turbu, wtryski, dwumas.....okazuje się że auto ma 400tyś i to 5 lat temu :D Jak ktoś kupuję używanego diesla to chyba bierze pod uwagę tego typu awarie, czy to BMW, Opel czy VW...w kazdym koszty napraw są podobne, tak samo jak ryzyko awarii. wiec jeśli kolego kupiłeś diesla, NIE licząć się że coś drogiego w naprawie możę paść to sory, ale jesteś frajerem. PZDR>
-
F30 Nowe bmw serii 3
Mimo wysokiej precyzji spasowania silnika, wydaje mi się zeby te pierwsze 1tyś km nie dawać od razu w palnik, tylko tak na 50-60 procent możliwości. Ogólnie już nei spotyka się czegoś takiego jak docieranie, ale 1 tyś niepałowania nikomu nie zaszkodziło jeszcze. PZDR>
-
316i Silnik 1.9 w e36 a w e46 różnice
Musisz poczekać, bo ja nie ma pojęcia, ale wydaje mi się żę jak bedziesz miał kpl. silnik z wiązką to nie powinno być problemu...ale pewien nie jestem. PZDR>
-
316i Silnik 1.9 w e36 a w e46 różnice
No rzeczywiście nie doczytałem ze chodzi o compatkac e36 ( tylko w nim jeździł 43TU). Sorki. Ale w linku puntk pierwszy jest opisane cośo DISIE. W 43TU występowała tylko w tej mocniejszej wersji, słabsza jej nie miał. Jeśli chodzi o sam sterownik to pewnie sama wymiana na ten z mocniejszej nic nie da. Nikt nie myśłi ze m43 to tylko 1,6 i 1,8.:) PZDR>
-
316i Silnik 1.9 w e36 a w e46 różnice
Jesteś nowy, ale szukajka działa na forum: Proszę bardzo, starczy poczytać viewtopic.php?f=104&t=169937 PZDR>
-
[316i] Wymiana tarcz przednich na wentylowane
Nie zawsze....jak już bedziesz miał warto wymienić od razu gumki w zacisku na nowe i gumki na jarzemi. Reszta pasi bez problemu... PZDR>
-
Brak ssania E36 1.8 M40
Może nie hydrauliczne otwieranie zaworów, a hydrauliczna kompensacja luzu zaworowego. Jest to dość powszechny przypadkek w silniku M40. Ale jak trwa to kilak sekund a poźniej nic nie slychać, jest cicho to nie masz na razie czym się martwić. Jeśli chodzi o zmianę oleju to ile mechaników, tyle fachowców. Ja osobiście nie widzę jakiś wielkich przeciwskazań, ale po pierwszej zmianie oleju na lepszy, wymieniłbym go po przejechaniu maks. 3 tyś km. Zawsze półsyntetyk ma trochę lepsze właściwości myjące i jakiś tam nagar się wytrąci. Lepiej po takie zmianie szybko zmienić na nowy olej i nowy filtr, tak dla świętego spokoju. PZDR>
-
Uszkodzony zamek...
Pewnie chodzi o dostanie się do zamku...jest tam dosyć ciasno i kotś kto ma trochę większy łapy niż przeciętny hińczyk, musi ładnie się tam nagimnastykować. PZDR>
-
e30 318i 1985 Wąska Lampa + Filmik :)
Wszystko zalezy co ma być z bawarą...jak chcesz jeździćna co dzień to białe blachy. Ale jak ma byćto tylko jakś pokazów, by stało w garażu i zyskiwało na wartości to warto dać żółte blachy. PZDR>
-
Brak ssania E36 1.8 M40
Mi jeszcze się nie zdażyło by silnik na zimno chodził na 1200. zawsze odpala i trzyma poniżej 1000 a po 10 sekundach schodzi do 800....i to główie jak jest mróz. W lato od razu chodzi na 800-850. To nie jest TICO... PZDR>
-
[e36] 318is m44 jaka ISNTALACJA GAZOWA ??
Pewnie reduktro 100KW/140km. Do Twojego silnika może być trochę mało, tym nardziej że pewnie wydajność już jego spadał...No jak uważasz. Jak pisałem, nie chcesz mieć problemów z gazem, zainwestój w sekwencje... PZDR>
-
E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
hehehehe nie pytasz to płać....ja tam dziekuje za takie znajomości.... PZDR>
-
[e36] 318is m44 jaka ISNTALACJA GAZOWA ??
NIe chcesz mieś problemów w przyszłości to załóż sekwencje....nie masz problemów z regulacją, ew. wystrzałami i problemami z obrotami, które prędzej czy poźniej się pojawią. Sekwencja to święty spokój. Dobre wtryski i reduktor sterownik STAG starczy do sensownego ogarnięcia. Zresztą poczytaj na forum. Najwiecej problemów z obrotami czy problemami z opaleniem i osiąganiem mocy mają właściciele starego typu instalacji. Fakt jak jest dobrze obsługiwana i serwisowana to tez pojeździ, ale 700 złotych różnicy w cenie instalacji to nie jest tak dużo. PZDR>
-
BMW E36 +LPG 1.6 czy 1.8 silnik?
Jeździłem i 1,6 i 1,8 i jakoś nie ma różnicy.....minimalnie ten 1,8 lepiej siez dołu zbiera, ale przy normalnej jeździe nei widdziałe różnicy. PZDR>
-
F30 Nowe bmw serii 3
Nie śledze aż tak pilnie wątku M3....ale dobrze że zostali przy R6... PZDR>
-
F30 Nowe bmw serii 3
napis POWER jest taśmą izolacyjną zaklejony :D nie widać czy to bedzie V6 czy R6.... Oznaczenie silnika chyba będzie tradycyjnie S......ale czas pokaże... Pokazały się info o nowym Vanie, chybrydzie z przednim napędem i 3 garami pod maska od BMW wiec i w silnikach serii M też bedzie rewolucja PZDR>
-
F30 Nowe bmw serii 3
Nowe M3....?? PZDR>
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Jaki tuning, taka cena :)
-
Czym się różni skrzynia automatyczna od sportowej?
Hmmm przełożenie to samo, prędkość ta sama a obroty rosną ??!! Ciekawe.... PZDR>
-
Czy aletrnator do E36 '92 318is pasuje od E30?
Hmmmjak by to było 80 to pewnie bedzie hulać. Mniejszy to juz bym nie był taki pewien...105A !!?? Dużo strasznie, ale może taka wersja wyszła... PZDR>
-
Czy aletrnator do E36 '92 318is pasuje od E30?
Od wyposażenie... jeśli masz klimę, podgrzewane półdupki, pełną elektrykę to alternator było mocniejszy. Jeśli masz golasa to był słabszy...lepiej jak bedzie wiekszy niż mniejszy, chodź moim zdaniem powinien tak czy inaczje jeden i drugi ogarnac temat ładowani i obługi przyrządów. PZDR>
-
Czy aletrnator do E36 '92 318is pasuje od E30?
Jeśli od m42 do m42 to powinien pasować. Róznice minimalne w amperarzu są dopuszczalne. PZDR>
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Śmieszny ten ekonomizer w mietku...do 20L/100. ztym motorem to zawsze jest na końcu skali....:D PZDR>
-
[e36] compact ucieka tyl
Tak po prostu jest czasami na gazowym amortyzatorach. Ja już 3 razy amory zieniałem i problem po 20-30tyś km wraca... I niby na stacji skuteczność jest bardzo dobra ale czasami strach jeździć.... Dla pewności sprawdz jeszcze mocoweanie amora z tyłu. PZDR>