Skocz do zawartości

KRIS85

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KRIS85

  1. KRIS85 odpowiedział(a) na jarecki136 temat w E30
    Rozrząd dobrze ustawiony, wtryski sprawne, pompa pompuje 3 bary jak nalezy, dolot szczelny, przepływka sprawna ??? Może przy wiązce coś pomieszane, jak swapowałeś. PZDR>
  2. KRIS85 odpowiedział(a) na Bomber temat w E30
    Sobo, Ty to wogóle sporadycznie e30 używasz :D Ja śmigam caly rok, około 15-20 rocznie. Od 6 lat mam swoją. Jeździ chodź nie ukrywam ze rytuje mnie to auto coraz bardzie :D takie małe głośnie pudełko..hehehe ogólnie na dzień dzisiejszy auto dal fana i do jazdy niedzielnej, bo szkoda by auto się spaskudziło tak jak moje, które pewnie za rok (mimo ze mechanicznie jest gitara) pojdzie na złom bo zima, sól i garażowanie pod niebem nie wpłyneły dobrze na blacharkę. Zgłoszę sie do programu "samochód marzeń" może coś pomogę heheheheh PZDR>
  3. KRIS85 odpowiedział(a) na Bomber temat w E30
    hej. Klima fajna rzecz i jak masz coś warte auto to montuj. Jeśli jest na r12 (nie r20) to kwestia wymiany wszystkich oringów na te do r134, dokupienia przejściówek do napełnienia ( pasuje tylko od wysokiego ciśnienia, bo od niskiego po założeniu prześciówki przeszkadza w zamknięciu maski). Trzeba dokupić masę spinek, by pomocować przewody, kompresor, podstawa kompresowa w raz ze śrubami, dodatkowe koło pasowe, pewnie nowy skraplacz (250-300 kosztuje z behra), mocowania skraplacza (te spinki warto zamówić w ASO), nowy osuszacz. Do tego cały zespół nagrzewnicy pod deską, trzeba zrobić odpływy (nowy przewód w Aso kosztuje majątek trzeba coś kombinowac). Ja tego nei zrobiłem bo nie wiedziałem, ale do nagrzewnicy obligatoryjnie nowa uszczelka miedzy obudową i karoserią. Nie wspomnę o kpl wiązce, bo jak nie kpl to jest do bani. Ja nie miałem kpl i elektryk po znajomości ogarnął temat za drobne 300 złotówek, ale pewnie normalnie to i 500 by skasował :D. Ogólnie można też poskłaać tak żę szukasz całej nagrzewnicy (jest ta sama dla wszystkich wersji), kompresowa z grataki do tego silnika. Skraplacz i osuszacz i tak lepiej dać nowy, wiec szkoda kasy na używane. największy problem to wiązka, elektryka, podłączenie pod ECU. Sam montaz jest prosty i intuicyjny. Jak coś to pisz, to pomoge, bo sam montowałem. r12 oficjalnie niedostępny. Wymieniasz oringi na te z r134 i napełniasz r134 i wszystko. U mnie się nic nie dzieje. Chłodzi pieknie (chłodziło bo właśnie wymieniam skraplacz na koljny nowy bo poprzedni roczny z helli się rozszczelnił) A największy problem to po włączeniu klimatyzacji to brak mocy, ucieka z 5-10km mechanicznych. co przy m40 to jak połowa mocy hehehehehe Spalanie jakoś nie wzrasta dramatycznie, raptem litr na 100km. PZDR>
  4. No właśnie, oem było przy pokretłach był włącznik jeden i drugi a tu chyba ktoś zastosował uniwersalną klimatyzajcę. Ważne że działa. PZDR>
  5. Wydaje mi się że nie ma co się spinać. Widzę żę MODY i tak robią swoją robotę wiec zostawmy to im bez zbędnego spuszczania się nad kolegą :mrgreen: PZDR>
  6. Dobre, jeden kris na tym forum jest. Nie nigdy nie pisałem o autach w USA. Zielo :cool2: PZDR>
  7. EEEJJJJ NO JAK TO TAK....NIE ŁADNIE. TO KTO BĘDZIE TERAZ PROWADZIŁ TAK ŁADNĄ GALERIE??? pzdr>
  8. A gdzie masz włącznik klimatyzacji?? przed dźwignią zmiany biegów czy obok pokręteł?? PZDR>
  9. KRIS85 odpowiedział(a) na Piotrekłdz temat w E30
    BEZ SPAWANIA I RZEŹBIEBNIA SIĘ NIE OBEJDZIE. PO ZA TYM STRACISZ WARTOŚĆ TAKIEGO POJAZU. PZDR>
  10. Hej.' Ostatnio pewien dziadek wymusił pierwszeństwo no i go stuknołem. Oczywiście zgłosiłem szkodę. Przyjechał rzeczoznawca (MTU). Wycenili mojego starego dziadka na cale 3100....czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy jest jakaś szansa, by prosić o ponowną wycenę i podnieść wartość samochodu, tak by uzyskać coś wiecej z ubezpieczenia czy jest to daremne??? PZDR>
  11. KRIS85 odpowiedział(a) na maniek12345 temat w E36
    Nie przesadzaj, Spokojnie starcza do jeźdzenia. Jeśli nie ma piorytetu co do osiągów to spokojnie jedzie. Jest dynamiczniejsze od pandy 1.2, clijówek, polówek czy podstawowych golfów. PZDR>
  12. Sprężyny do przodu w zależności od wersji silnikowej i zawieszenia sport lub zwykły (gruba lub cieńka laga). Z tyłu to sprężyny inne są do kombi i sportowego zawieszenia, amory generalnie te same, chyba ze masz samopoziomowanie co e30 jest raczej rarytasem. PZDR>
  13. KRIS85 odpowiedział(a) na XoniX temat w Galeria - nasze samochody
    Hej. A jak wrażenia z jazdy w porównaniu do IS?? Spalanie, osiągi, elastryczność??? PZDR>
  14. Zajebiaszczo :) a kiedy będzie jakaś lepsza motorowania, bo na razie to masz to m40 tak?? PZDR>
  15. KRIS85 odpowiedział(a) na hater1993 temat w E36
    BIERZ NISSENA LUB HELLA, DELPHI TEŻ, TO POJEŹDZI JAKIS CZAS I NIE ROZSZCZELNI SIĘ PO ROKU. pzdr>
  16. Hej. Miałem u siebie identyczny problem. Okazało się że ścieżka, po której biegają szczotki były przetarte do zera. Początkowa obiaw był jak u Ciebie. Rano odpalam i ma 14 vol z hakiem by po chwili spadać do poziomu akumulatora. Szybka podwózka alternatora do zaprzyjaźnionego elektromechanika, wymiana wirnika no dobry używany i śmiga dalej 14,4..... PZDR>
  17. KRIS85 odpowiedział(a) na Metodman temat w E36
    Nie, to nie pompa, to regulator cisnienia paliwa. PZDR>
  18. KRIS85 odpowiedział(a) na snapy93 temat w E36
    A nei rozsypał się zawór disa, te z boku kolektroa ssącego lepiej szybko tam zajrzyj bo mozę Ci narobić pieknego bałagonu w silniku. PZDR>
  19. Hej. mam mały problem. Pada mi wentylator od klimatyzacj. Z racji ze nie ma zamienników do e30, chciałbym cośpokombinować z wentylatorem z e36. Ale co dokładnie potrzeba, czy mocowanie podejdzie. Czy jak wstawię przed chłodnicą (jak jest w oem ) ten wentylator z e36 to czy można wyrzucićw viskowoze??? Nie będzie za słabe chłodzenie?? PZDR>
  20. NIE MA TO WIĘKSZSEGO ZNACZENIA. pzdr>
  21. Tak jak z każdym wolnossącym silnikiem, pole manewru jest nie duże. Bez wymiany wałków, wyważenia wału, lepszego dolotu i wydechu, zwiększenia kompresji zwiększenia gniazd zaworowych i wielu innych rzeczy nie przekroczysz 200km... PZDR>
  22. Bunio nie martw się :D Zawsze tak jest. Modzenie ETY to nie jest prosta sprawa. Masa ludzi mówi ze ma 200km i jedzie fajnie, objeżdża 325 i 328....ale tylko gadanie. nie ma żadnych wykresów. Dużo pokopałem po necie i wykresow dobrze zmodyfikowanych ety jest jak na lekarstwo i okazuję się że nie jest to tylko zmiana głowicy kolektrów o innych pierdół a masa operacji i strojenia i przerabiania. Myślę że przy dobrych wiatrach osiągniesz 170km/230nm. testój i zdaj relację. Zwróć uwagę że wykres bardzo szarpie nie jest płynny wiec pewnie strojenie lub jakaś wtrysku...cieżko powiedzieć. Jak by było w tym setupie wszystko sprawne i dobre strojenie to myślę ze przekroczysz 150km/220nm PZDR>
  23. Główny wahacz do wymiany. PZDR>
  24. Hej. Szacyn za zmiany ale czy tył nie siedzy aby za nisko. nie ma zdjęcia z profilu ale wydaje mi sie ze jak by był trochę zanisko.\ PZDR>
  25. 5 przy tyj silnku nie dokręcisz do odcinki chyba ze z jakieś dlugiej górki : PZDR>

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.