Treść opublikowana przez KRIS85
-
M40B18 gaśnie po dodaniu gazu
Rozrząd dobrze ustawiony, wtryski sprawne, pompa pompuje 3 bary jak nalezy, dolot szczelny, przepływka sprawna ??? Może przy wiązce coś pomieszane, jak swapowałeś. PZDR>
-
Jak poprawić zawieszenie w E30
Sobo, Ty to wogóle sporadycznie e30 używasz :D Ja śmigam caly rok, około 15-20 rocznie. Od 6 lat mam swoją. Jeździ chodź nie ukrywam ze rytuje mnie to auto coraz bardzie :D takie małe głośnie pudełko..hehehe ogólnie na dzień dzisiejszy auto dal fana i do jazdy niedzielnej, bo szkoda by auto się spaskudziło tak jak moje, które pewnie za rok (mimo ze mechanicznie jest gitara) pojdzie na złom bo zima, sól i garażowanie pod niebem nie wpłyneły dobrze na blacharkę. Zgłoszę sie do programu "samochód marzeń" może coś pomogę heheheheh PZDR>
-
Klimatyzacja M40 318i(113KM)
hej. Klima fajna rzecz i jak masz coś warte auto to montuj. Jeśli jest na r12 (nie r20) to kwestia wymiany wszystkich oringów na te do r134, dokupienia przejściówek do napełnienia ( pasuje tylko od wysokiego ciśnienia, bo od niskiego po założeniu prześciówki przeszkadza w zamknięciu maski). Trzeba dokupić masę spinek, by pomocować przewody, kompresor, podstawa kompresowa w raz ze śrubami, dodatkowe koło pasowe, pewnie nowy skraplacz (250-300 kosztuje z behra), mocowania skraplacza (te spinki warto zamówić w ASO), nowy osuszacz. Do tego cały zespół nagrzewnicy pod deską, trzeba zrobić odpływy (nowy przewód w Aso kosztuje majątek trzeba coś kombinowac). Ja tego nei zrobiłem bo nie wiedziałem, ale do nagrzewnicy obligatoryjnie nowa uszczelka miedzy obudową i karoserią. Nie wspomnę o kpl wiązce, bo jak nie kpl to jest do bani. Ja nie miałem kpl i elektryk po znajomości ogarnął temat za drobne 300 złotówek, ale pewnie normalnie to i 500 by skasował :D. Ogólnie można też poskłaać tak żę szukasz całej nagrzewnicy (jest ta sama dla wszystkich wersji), kompresowa z grataki do tego silnika. Skraplacz i osuszacz i tak lepiej dać nowy, wiec szkoda kasy na używane. największy problem to wiązka, elektryka, podłączenie pod ECU. Sam montaz jest prosty i intuicyjny. Jak coś to pisz, to pomoge, bo sam montowałem. r12 oficjalnie niedostępny. Wymieniasz oringi na te z r134 i napełniasz r134 i wszystko. U mnie się nic nie dzieje. Chłodzi pieknie (chłodziło bo właśnie wymieniam skraplacz na koljny nowy bo poprzedni roczny z helli się rozszczelnił) A największy problem to po włączeniu klimatyzacji to brak mocy, ucieka z 5-10km mechanicznych. co przy m40 to jak połowa mocy hehehehehe Spalanie jakoś nie wzrasta dramatycznie, raptem litr na 100km. PZDR>
-
325iA sedan Mauritiusblau - cichy77
No właśnie, oem było przy pokretłach był włącznik jeden i drugi a tu chyba ktoś zastosował uniwersalną klimatyzajcę. Ważne że działa. PZDR>
-
BMW E46 320D 150 KM LAUNCH CONTROL by TC-PERRFORMANCE.EU
Wydaje mi się że nie ma co się spinać. Widzę żę MODY i tak robią swoją robotę wiec zostawmy to im bez zbędnego spuszczania się nad kolegą :mrgreen: PZDR>
-
BMW E46 320D 150 KM LAUNCH CONTROL by TC-PERRFORMANCE.EU
Dobre, jeden kris na tym forum jest. Nie nigdy nie pisałem o autach w USA. Zielo :cool2: PZDR>
-
318iC by tazunio
EEEJJJJ NO JAK TO TAK....NIE ŁADNIE. TO KTO BĘDZIE TERAZ PROWADZIŁ TAK ŁADNĄ GALERIE??? pzdr>
-
325iA sedan Mauritiusblau - cichy77
A gdzie masz włącznik klimatyzacji?? przed dźwignią zmiany biegów czy obok pokręteł?? PZDR>
-
e30 baur tc na cabrio
BEZ SPAWANIA I RZEŹBIEBNIA SIĘ NIE OBEJDZIE. PO ZA TYM STRACISZ WARTOŚĆ TAKIEGO POJAZU. PZDR>
-
wycena po stłóczce.
Hej.' Ostatnio pewien dziadek wymusił pierwszeństwo no i go stuknołem. Oczywiście zgłosiłem szkodę. Przyjechał rzeczoznawca (MTU). Wycenili mojego starego dziadka na cale 3100....czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy jest jakaś szansa, by prosić o ponowną wycenę i podnieść wartość samochodu, tak by uzyskać coś wiecej z ubezpieczenia czy jest to daremne??? PZDR>
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
Nie przesadzaj, Spokojnie starcza do jeźdzenia. Jeśli nie ma piorytetu co do osiągów to spokojnie jedzie. Jest dynamiczniejsze od pandy 1.2, clijówek, polówek czy podstawowych golfów. PZDR>
-
Spręzyny i amortyzatory do E30 Touring .Są różnice???
Sprężyny do przodu w zależności od wersji silnikowej i zawieszenia sport lub zwykły (gruba lub cieńka laga). Z tyłu to sprężyny inne są do kombi i sportowego zawieszenia, amory generalnie te same, chyba ze masz samopoziomowanie co e30 jest raczej rarytasem. PZDR>
-
323i :)
Hej. A jak wrażenia z jazdy w porównaniu do IS?? Spalanie, osiągi, elastryczność??? PZDR>
-
318iC by tazunio
Zajebiaszczo :) a kiedy będzie jakaś lepsza motorowania, bo na razie to masz to m40 tak?? PZDR>
-
Jaka chlodnica klimatyzacji?
BIERZ NISSENA LUB HELLA, DELPHI TEŻ, TO POJEŹDZI JAKIS CZAS I NIE ROZSZCZELNI SIĘ PO ROKU. pzdr>
-
Problem z rozładowywaniem aku w 316.
Hej. Miałem u siebie identyczny problem. Okazało się że ścieżka, po której biegają szczotki były przetarte do zera. Początkowa obiaw był jak u Ciebie. Rano odpalam i ma 14 vol z hakiem by po chwili spadać do poziomu akumulatora. Szybka podwózka alternatora do zaprzyjaźnionego elektromechanika, wymiana wirnika no dobry używany i śmiga dalej 14,4..... PZDR>
-
Pompa paliwa
Nie, to nie pompa, to regulator cisnienia paliwa. PZDR>
-
usterka...
A nei rozsypał się zawór disa, te z boku kolektroa ssącego lepiej szybko tam zajrzyj bo mozę Ci narobić pieknego bałagonu w silniku. PZDR>
-
Wentylator elektryczny modyfikacja
Hej. mam mały problem. Pada mi wentylator od klimatyzacj. Z racji ze nie ma zamienników do e30, chciałbym cośpokombinować z wentylatorem z e36. Ale co dokładnie potrzeba, czy mocowanie podejdzie. Czy jak wstawię przed chłodnicą (jak jest w oem ) ten wentylator z e36 to czy można wyrzucićw viskowoze??? Nie będzie za słabe chłodzenie?? PZDR>
-
[e30] 320i M20 + Dół od ety? możliwe bez kombinacji?
NIE MA TO WIĘKSZSEGO ZNACZENIA. pzdr>
-
[e30] 320i M20 + Dół od ety? możliwe bez kombinacji?
Tak jak z każdym wolnossącym silnikiem, pole manewru jest nie duże. Bez wymiany wałków, wyważenia wału, lepszego dolotu i wydechu, zwiększenia kompresji zwiększenia gniazd zaworowych i wielu innych rzeczy nie przekroczysz 200km... PZDR>
-
[e30] 320i M20 + Dół od ety? możliwe bez kombinacji?
Bunio nie martw się :D Zawsze tak jest. Modzenie ETY to nie jest prosta sprawa. Masa ludzi mówi ze ma 200km i jedzie fajnie, objeżdża 325 i 328....ale tylko gadanie. nie ma żadnych wykresów. Dużo pokopałem po necie i wykresow dobrze zmodyfikowanych ety jest jak na lekarstwo i okazuję się że nie jest to tylko zmiana głowicy kolektrów o innych pierdół a masa operacji i strojenia i przerabiania. Myślę że przy dobrych wiatrach osiągniesz 170km/230nm. testój i zdaj relację. Zwróć uwagę że wykres bardzo szarpie nie jest płynny wiec pewnie strojenie lub jakaś wtrysku...cieżko powiedzieć. Jak by było w tym setupie wszystko sprawne i dobre strojenie to myślę ze przekroczysz 150km/220nm PZDR>
-
Swap Hamulcy:) e36 318i Bębny na Tarcze:)
Główny wahacz do wymiany. PZDR>
-
E36 1.6m40 93r.->1.8is m42 95r. Drugie narodziny.
Hej. Szacyn za zmiany ale czy tył nie siedzy aby za nisko. nie ma zdjęcia z profilu ale wydaje mi sie ze jak by był trochę zanisko.\ PZDR>
-
[E36] Dyferencjały - przełożenia
5 przy tyj silnku nie dokręcisz do odcinki chyba ze z jakieś dlugiej górki : PZDR>