Treść opublikowana przez DjAquaz
-
320vanos jak rozpoznac ze vanos dobrze działa????
Na ok 3.5 tyś obr powinieneś poczuć przyrost mocy jak depniesz gaz do dechy od dołu na 2 ce
-
PO dodaniu mocniej gazu sie dusi kod błedu 201
Mialem identycznie wymień pompę paliwa.100 procent :cool2: Co ciekawe miałem identyczne błędy
-
320i Automat Jakie spalanie?
Trochę nie ten dział.Bo to problem chyba nie jest opisany :cool2:
-
Interfejs diagnostyczny do e36 zeby zdiagnozować sonde?
Zgłoś się do Nerwusa.jak chcesz kupić Interface to zainwestuj i u niego kup. W dziale Diagnostyka komputerowa sie na niego natkniesz na pewno :D
-
Głowica M50 a M52
Koledzy czy te głowice z Vanosem są takie same??? CZy da rade założyć z M50??? Czy wałki są takie same czy może z M52 są lepsze.Zanoszę się na wymiane głowicy a raczej hydrauliki bo ostatnio nawet po wymianie oleju rano przy zerowej temp. klepią hydropopychacze przez jakies 2 sec.I nie mówcie mi że to normalne.Hydropopychacze sie kończą a taniej mi i szybcie przerzucić głowice bo mam je jak na dłoni ze złomu ale widziałem jak te silniki pracują . Pozdro
-
problem z ogrzewaniem, odpowietrzenie układu chłodzenia
Kolego masz raczej termostat do wymiany. Często pokazuje się temp jak należy a i tak układ zapowietrzony. Czasem ludzie wlewają specyfików do zatykania dziur w chłodnicach lub podobnych specyfików i może dojść do zatkania układu ale to w sporadycznych przypadkach. Na początek wymień termostat i porządnie odpowietrz układ :cool2:
-
323ti Nie zapali + sprzęgło + lusterko
No dziwny paradox,z ta inspekcją ale może trza by tylko skasować inspekcje...Nic nie zaszkodzi tego zrobić. MOże jakaś prawda w tym siedzi :8)
-
xenon firma czy to wazne ?
A to przepraszam :wink:
-
xenon firma czy to wazne ?
A kto takich głupot nagadał komuś że są jakieś zakłócenia??? Ja po zmianie na Xenony z normalnych już za kazdym razem jak zmienię auto je założę bo różnica w oświetleniu jest wielka. Xenony poprawiają widoczność a przy okazji wygląd auta się poprawia,bo milej sie patrzy na światła np w niebieskim odcieniu :D
-
sonda m52 czym sie różniły
Jeżeli miałeś .Czarny-,2x biały-,szary to masz 1 voltowe. A jak masz jeden z kabli Czerwony to masz 5 voltowe sondy tytanowe :cool2:
-
xenon firma czy to wazne ?
Ale nie wiem czy wiesz że Bmw ma soczewki.Prawdą jest że nie ma w halogenach ale w końcu non stop nie będzie świecił nimi ...no druga sprawa policja :roll: Co do marki to wiadomo możesz tańsze i droższe kupić...ale w końcu i te ci paną i takie mogą paść.
-
xenon firma czy to wazne ?
Na e- bayu masz do wyboru do koloru. Ja zakupiłem za 35 funtów z Chin i se chwale.Dużo na ebayu masz do wyboru np http://cgi.ebay.co.uk/HID-XENON-CONVERSION-KIT-H1-H3-H4-H7-H8-H9-H10-6000k_W0QQitemZ200442209899QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2eab49666b Co do halogenów to bez zmian możesz zakupić drugi zestaw i sobie założyć bez problemu możesz .Żarówki te same czyli H1 Pozdro
-
sonda m52 czym sie różniły
Siemens sondy są 5voltowe a Bosh-a 1voltowe. Oby dwie są na baranach przed katalizatorem jeśli chodzi o Siemens-a.
-
318i Dziwne "gniazdko elektryczne" w schowku.
Taki mały szokujący na tamte czasy undings :mrgreen:
-
M52 Co to za zawór ???
Słuchajcie.Wciąż mam problem z tym zaworkiem. Nie jestem pewien ale czy ten filter ma prawo się zapychać??? Prawie cały czas ten zawór działa stuka na wolnych.Nie wiem jak jest później czy tez stuka bo jak dodam gazu to go zagłusza. Co doradzacie :?: :?: :?: :?:
-
Stacyjka E36
Kolego wpisz sobie schematy elektryczne w wyszukiwarce i znajdziesz na pewno bo sam zamieszczałem link do strony ze schematami.Na pewno znajdziesz do swojego modelu
-
konie
No potwierdzam kolege wyżej - moc 192 kuce. Passat 2.0 w dieslu ni ma szansów na przyśpieszenie a na trasie na pewno na odwrót wiadomo dieslem dalej zajedziesz na zbiorniku. Ja zrobiłem swoją 323i 700km na trasie .I jeszcze jedno może się okazać że passek da rade 325 ...jeśli jest po remapingu. Mój znajomy z skody superb 1.9 tdi wycisnął 170 koni i 425Nm. Nigdy nie widziałem by disel miał takie kopyto ale i tak w dupsko bym mu wjechał bo się goniliśmy po drogach więc widzisz jak jest :wink:
-
OBC i problem z prawidłowym wskazaniem spalania w e36 coupe
Wejdź w test 21 i zresetuj kompa poczym się przewieź.Powinno się uspokoić. :8)
-
lepszy 2.5 170km czy 2.5 192km?
M52B25 to silnik 172 konny z aluminiowym blokiem a M52b28 to silnik 192 konny tez na aluminiowym bloku. Wydaje mi się że jak masz okazje to warto machnąć a jak masz jeszcze te same wiązki kabli to tym bardziej .jeżeli masz mozliwość zdobyć M50b25 to byłby chyba najlepszy wybór bo i go możesz ostro modyfikować i praktycznie nie do zajechania :cool2: Co do filtrów stożkowych to jak zdążyłem zauważyć duża ilość ludzi odradza do bmki wrzucać stożek. Nie wiem jak sprawy się mają do stożków np K'n'N lub bardzo drogich filtrów,bo te tanie to tylko doprowadza do upadku silnika
-
mało zrywne?
Ja na mrozy mam sposób.Natarłem uszczelki kremem delikatnie wtarłem szmatką i nima już żadnego problemu :D. Użyłem bambino bo Nivea ma za dużo wody w sobie :norty:
-
323i coraz głośnij pracujący silnik
Już zakupiony olej tylko czekam aż przyślą bo w sklepie nie mogłem dostać.Zakupilem Valvoline VR1 5w50 i jeszcze filter. Mam zamiar wlać jakiś najtańszy olej jak zleje stary odpalić autko na ok 30min żeby wyplukał stary olej i dopiero zaleje nowiutki.Mam nadzieje że się sprawdzi zabieg. :mrgreen:
-
328 gaśnie na jałowym po wymianie świec
Sprawdź jeszcze tą pompę paliwa. A jak chcesz wiedzieć czy sondy są sprawne podepnij pod kompa np Carsoft i daj Live Data Sondy mają oscylować na całym zakresie woltażu jak masz sondy z czerwonym przewodem to masz 5voltowe na układzie Siemens, a jak z czarnym szarym i białymi to masz 1voltowe na układzie Bosch .Na luzie na wolnych maja skakać ciągle np od 0.2v - 4.7v itd a 1 woltowe od 0.1v-1v jeżeli te wartości stoją np na 0.2v i się nie zmienia nic lub baaaardzo rzadko to masz albo pompkę paliwa albo sondy walnięte
-
325i czy 328i
Szczerze M50jest odporniejsze i wiem to po sobie M52 jest młodsze z Vanosem ale oby dwa dostarczają dużo frajdy więc zdania podzielone :mrgreen:
-
328 gaśnie na jałowym po wymianie świec
Zanim wymienisz sondy to sprawdź układ paliwowy,bo miałem tak samo.Okazał się zapchany filtr i słaba pompa paliwa.wymieniłem i jak ręką odjął :duh:
-
mało zrywne?
O stary .Osobiście jak e36 to tulko w coupe no chyba że fes obniżone i ładnie zmodyfikowane w sedanie-bo takie widziałem. Ale szczerze to coupe króluje.Ta maska....drzwi z opuszczoną szybą.....moidzio Co do powera w M52 to moja poprzednia Beta miała coś takiego że jak na 2ce jechałem i depnołem gaz do końca to przy 3000 obrotów dostawała jeszcze większego kopa i mialem za każdym razem takie uczucie wełbie jak na Rollercosterze którym kilka razy miałem okazje sie przewieść .Wydaje mie się że dobry silnik M52 również potrafi sprawić dużo frajdy i nie jest tak zamulony jak tu co niektórzy twierdzą poprostu jak się dba o silnik tak potem pracuje. :cool2: