Treść opublikowana przez DjAquaz
-
m52b25 Problem z lambdami
Kolego ja mam na układzie siemens-a więc tytanowe 5v mam :?
-
m52b25 Problem z lambdami
Czołem . Słuchajcie . Wymieniłem lambdy na nowe NGK x2 tytanowe jakiś miesiąc temu. Zacząłem jeździć i czułem różnicę,ale pewien problem pozostał. Przy gwałtownym dodawaniu gazu zazwyczaj jak się zagrzeje nie reaguje tak mocno i czasem się zadławi,albo jak dam delikatnie gazu na 3 biegu bądź na 2gim z niskich obrotów czuję jak przerywa delikatnie i dławi go tak że wyczuwam osłabienie po chwili powraca i jest prawie jak należy.Ostatnio wymieniłem filtr paliwa i problem znikł.Był tak czarny i zasyfiony że mechanicy nie widzieli jeszcze w tak złym stanie filtra paliwa. Po kilku dniach może tygodniu problem się pojawił znów. Teraz tak się zastanawiam ,co może być tego przyczyną,czy mógł się zapchać ponownie filtr?? Czy możliwe że sondy się odzywają wtedy gdy np nie ma jak należy ciśnienia paliwa??? Czy może być to już pompa paliwa która nie radzi sobie z oporem lekko zapchanego filtra???Poradźcie bo już mam po prostu powyżej uszu tej sprawy Podpiąłem sobie interface co prawda car soft i włączyłem Live Data . Pokazywało że lambdy są aktywne i pokazywało wartości i napięcie lambd.Na wolnych ok 0.409 v a po dodaniu gazu do ok 4.9v i wartości nie były te same w danym momencie na obu 2ch pomiarach . Mam nadzieje że nie muszą identycznie pokazywać wartości. Zresetowałem błędy i wyleciałem na autostrade.Ogień 1,2,3,4,5 i leciałem ok 160-170 i zwalniałem i przyśpieszałem ,było niby git .Zajechałem na stacje paliw,zalałem i odczytałem błędy i pokazało znów 2x lambdy ....brak słów. Co poradzicie koledzy czy mogą wyskakiwać błędy przez brak odpowiedniego ciśnienia na listwie??? i wogóle ??? Pomóżcie :cry2:
-
Problem brak mocy na niskich obrotach BMW 320
Słuchaj weź odłącz przepływkę i przejedź się jak będzie ok to może być walnięta. Poza tym sprawdź gumę i odmę może gdzieś tam diabeł siedzi,cóż tu więcej radzić
-
komputer pokladowy
Sprawdź wszystkie plusy: Biała kostka pin 8 Czarna kostka pin 14 Czarna kostka pin 9 Ale z mojego punktu widzenia to masz kłopot z głównym zasilaniem ,dlatego ci się resetuje.A powiedz w jakich momentach gubi zasilanie?? Czy w momencie odpalania czy nawet podczas jazdy???
-
[1.8i M40] Jaki olej ?
Jak klepią ci zawory to zapraszam do wymiany i przeróbki dźwigienek z m43. Wymiana oleju napewno nie da pożądanych efektów- niestety. Jeśli chcesz zalać dobry olej zalej półsyntetyk tj Valvoline 10w 40,naprawdę dobry olej jak i inne z tej firmy,również Mobil. Jeżeli chcesz mieć spokój to dokonaj przeróbki i zamów pastylki od pana Andrzeja pod zawory i kup dźwigienki z m43,oraz hydropopychacze a jest ich 8 .Zobaczysz że nie pożałujesz. Jeżeli chcesz na pewno pan Andrzej ci to wymieni.Pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego.Szczegóły znajdziesz w opcji szukaj na forum. Pozdrawiam :cool2:
-
Szarpanie gdy przyspieszam
Kolego : przepływka,sonda,świece,pompa paliwa,filtr paliwa,czujnik temp. Jaki masz model ???Nikt wróżką nie jest
-
komputer pokladowy
No stary dla mnie to poprostu brak styku na którymś plusie.Masz ich tam chyba 3 lub 4 więc sie nie dziw
-
Zablokowany silnik m42???
Wiesz powiem szczerze że na popych to nie najmądrzej jeżeli zrobiliście to nieumiejętnie.Mówisz że wylał się olej i benzyna.mam nadzieje że nie rozwaliło czegoś na wale korbowym ,a szczerze to dla mnie coś coś wyszło bokiem lub poszła miska olejowa,lub poszedł korbowód bokiem.W każdym bądź razie macie bigos
-
Jaki Olej Wybrac
Zalej półsyntetyk Valvoline 10w40...naprawdę dobre oleje.
-
Wilgoc (woda) pod dywanikiem kierowcy
Sprawdź nagrzewnice.niestety puszczaja uszczelki a czasem pękają plastki. Więc spradź czy nawet nagrzewnica nie jest uszkodzona
-
tempomat e-36
No to fajnie.Sprawdź ilu pinowy jest czujnik hamulca. Nie ma żadnej różnicy jaka jest pojemność.Jedno co wiem to są 2 rodzaje modułów.Czarny z białą wtyczką i drugi moduł srebrny z niebieską kostką,ale działanie takie samo
-
tempomat e-36
Witam.ja jestem na etapie montowania tempomatu. I tak: - Manetka może być z e36 lub e34 - Moduł tempomatu musi być z e36 z e39 nie podejdzie bo działa na troche innej zasadzie i tak samo z modułem z e38,e39,e46 - Silniczek do przepustnicy możesz założyć z e36,39,38. Z innych niż 36 troszkę się różnią ale kolorami więc da się podpiąć - Włącznik światła stopu 4 pinowy i włącznik sprzęgła które montujesz przy pedałach .Włącznik światła stopu już masz z tym że 2 pinowy(pewnie da się to połączyć bez zamiany) Mam już opracowany schemat co gdzie idzie ale jeszcze nie założyłem z powodu braku garażu,a na zewnątrz zimno.Jak tylko założę to otworze temacik jak to zrobić. Poszukaj w dziale Zrób to sam to znajdziesz wszystkie schematy dotyczące e36 i jak poszukasz to znajdziesz stronę z Cruise Control schematem tam możesz się zapoznać co i jak
-
komputer pokladowy
A dokładniej wszystkich szczegułow i schematów :mrgreen:
-
wywalona uszczelka pod glowica co robic 1.8is
A czy sprawdzałeś czy ci nie cieknie koło nagrzewnicy???. Sprawdź czy nie masz mokrego dywanu pod nogami kierowcy lub pasażera
-
komputer pokladowy
Oj kolego lenistwo cię bierze :mrgreen: viewtopic.php?f=68&t=113567
-
Po wymianie gumy na wahaczu dalej coś wali na dziurach
Koledzy nie mam pojęcia oco kaman. Wymieniłem na tyle gumę na wahaczu przednią. Dalej coś wali i bije jak wjade na dziurę tylko po lewej stronie...nie wiem oco chodzi.Doradźcie
-
komputer pokladowy
Jeżeli masz chotę zmienić np na 18 przyciskowy to poszukaj tematów w wyszukiwarce. Znajdziesz schematu itp
-
jak podnisc moc w 318is
viewtopic.php?f=68&t=54129&start=45
-
jak podnisc moc w 318is
Zapraszamy do kolegi BAGORA on ci podpowie co i jak. Spec od chip tuningu
-
problem z ogrzewaniem i nie tylko
No w tym ci już nie pomogę nistety,może ktoś inny :8)
-
problem z ogrzewaniem i nie tylko
Termostat może ci się nie domykać i wtedy ciężko mu się zagrzać i uzyskać temperature a tym samym łatwo się ochładza bo obieg cały czas otwarty.Jeżeli źle był odpowietrzony układ wtedy mogło trafić termostat i się uszkodził.
-
problem z ogrzewaniem i nie tylko
No to tak. Masz układ zapowietrzony. Bardzo możliwe że termostat do wymiany ,a jak czujesz zapach pklynu w środku to zajrzyj do nagrzewnicy ,bardzo często padają uszczelki lub pękają przewody.Jedno drugie łączy w tym wypadku
-
Jak podnieść moc BMW E36 1,8i ???
Zgadza się. Dlatego jak widać ...ktoś komu się nudzi i z kasą nie ma co robić to się opłaca. Dla większości muszą wystarczyć nominalne moce. Ja sie uprę i znajde kompressor ,ale to potrwa...
-
Jak podnieść moc BMW E36 1,8i ???
Jak Made In China to nie wiele. hehehe. Słuchaj jak się chce mocy to trzeba płacić.Za darmo nawet w mordę nie chcą dać
-
Jak podnieść moc BMW E36 1,8i ???
Ale jak bys chciał się bawic w Turbo to M50b25 192km bez vanosa i do tego turbinke do 1,5 bara :mrgreen: