Skocz do zawartości

DjAquaz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DjAquaz

  1. DjAquaz odpowiedział(a) na radek1986 temat w E36
    Wg instrukcji w moim wypadku było żeby pół butelki wlać na połowe zbiornika,ale ja se wlałem na 15 l całą zawartość . MOże i nierozsądnie ale poprawa nieziemska.Większe stężenie lepszy skutek choć wiem że nie zawsze :mrgreen:
  2. DjAquaz odpowiedział(a) na radek1986 temat w E36
    Sorki za brak odpowiedzi ale nie było mnie dość długo. Mieszkam w UK więc zalewam miejscowe specyfiki. :P
  3. DjAquaz odpowiedział(a) na radek1986 temat w E36
    Ja już w 4tym samochodzie to stosuje i jak zawsze poprawa jest.Czyści świetnie układ a w szczególności wtryski,pompę paliwa,ale filtra już nie wyczyści :norty:
  4. DjAquaz odpowiedział(a) na piter16614 temat w E36
    Kolego na powyższym schemacie (pierwszym)pisze że poz.1 to jest przekaźnik od pompy.Ten przekaźnik musisz mieć.Możliwe że jest padnięty.Pozycja 2 to przekaxnik który jak wyjmiesz to nic nie działa-on jest głównym przekaźnikiem zapłonu i prądu
  5. Podmień potencjometr przepustnicy.Możliwe że jest padnięty.
  6. DjAquaz odpowiedział(a) na maateuszeq temat w E36
    Spalanie w 1.6 jest za duże na tą budę .Jeżeli 1.8 to IS 16 zaworowy 140 koni. A jak chcesz mieć frajdę z jazdy to 6cyl .Ja mam 323 i 2.5l i po dokonaniu i rozwiązaniu jednego problemu autko ....lata,jestem w niebo wzięty teraz .Polecam. Jeśli chodzi o spalanie to jak się nauczysz jeździć w miare oszczędnie to spalanie na trasie ok 8 a mieszana ok 10-11 ,typowa w mieście umiarkowanie 12-13. Co ciekawe 16 spala podobnie.Więc decyzja należy do ciebie :norty:
  7. DjAquaz odpowiedział(a) na yakub14 temat w E36
    Źle odpowietrzony układ chłodzenia.Musisz odkręcić korek wlewu i taki mały koreczek przy chłodnicy.Przez niego wyleci powietrze. Jak zapalisz silnika to poczekaj jak nalejesz pod sam korek aż puści termostat.Po tym powinno trochę się dolać płynu .Daj popracować trochę silnikowi aż zauważysz że już nie maleje poziom,od czsu do czasu podgazuj żebyś zobaczył strumień przelewający się do korka .Jak już tym małym zacznie ci wywalać płyn wtedy zakręć go i potem duży. Powinno zadziałać.Taki czasem jest efekt i idzie duże ciśnienie jak źle odpowietrzysz i wydaje się że walnęła uszczelka i bulgocze i strzela,ale to nieodpowietrzony układ.Dla spokoju wymień termostat bo mnie po takiej akcji poszedł się rypać. :cool2:
  8. DjAquaz odpowiedział(a) na angel1210 temat w E36
    No to zobacz np choćby na car sofcie Live data i zwróć uwagę na napięcie lambdy. Jeżeli będzie oscylować od min do max jeśli masz sondy(e) nie tytanowe to do zakresu 1v. ma się co chwilę zmieniać -skakać napięcie i tak samo z tytanowymi . Jeżeli wartość jest ta sama czyli np najniższa i stoi to masz walnietą pompe bo nie daje wystarczającego ciśnienia. pomień pompke paliwa. :cool2:
  9. DjAquaz odpowiedział(a) na wuesel temat w E36
    Kolego zajrzyj pod dywaniki i sprawdź czy nie masz mokrej wykładziny.Często padają nagrzewnice lub przewody które tak biegną
  10. DjAquaz odpowiedział(a) na kamilos86 temat w E36
    Objaw taki że masz albo wytarte klocki lub tarcze,albo zapowietrzony układ,sprawdź poziom płynu hamulcowego.Musisz spróbować najpierw odpowietrzyć układ
  11. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    No ok dzieki ...a już myslałem że se pogrzebie znów przy silniku ...a tu lipa :mrgreen:
  12. DjAquaz odpowiedział(a) na emek6 temat w E36
    Wszystkie tarcze 6 cyl są wentylowane i mają 286mm rozmiar reszta ta sama.Strzeż się MINTEX-a .Kup Brembo ,Delphi ....klocki BOSCH,Delphi itp.Osobiście docieram teraz Delphi i jestem w 100proc zadowolony. Świetnie hamują
  13. DjAquaz odpowiedział(a) na M-Technic temat w E36
    Nie odróżnisz poza tym że m52b25 ma nieb. wrtyski a b28 ma różowe
  14. DjAquaz odpowiedział(a) na dąbasz temat w E36
    Podejść powinny .Jedyny problem to czy nie będzie zalewać silnika bo mieszanka wtedy może być zbyt bogata.Wtryski mogą mieć za dużą wydajność.
  15. No sprawdź jak masz jakiś obcięty.Bardzo możliwe że to właśnie ten nawalił :norty:
  16. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    Aha......no to teraz kumam ale i tak nie do końca.Dla mnie wyprzedzanie zapłonu oznacza przyśpieszenie otwarcia co daje wcześniejszy zapłon a w tym momencie większego buta.I cały czas myślałem że czując powera od ok 3.500 obr vanos dodaje powera :cry2:
  17. Jak nie bezpiecznik to sprawdź wtyczkę w module centralki. A jak to nie pomoże to musisz sprawdzić przewody :cool2:
  18. DjAquaz opublikował(a) temat w E36
    Słuchajcie. Po uporaniu się z Sondami jechałem na LiveData i postanowiłem obejrzeć kiedy przyśpiesza wałek. Okazuje sie że włącza się po ok 2.300 obr/m,a wszyscy tu klepią że Vanos się ma przyśpieszać na ok 3500obr/m.Jak to jest że się włącza wcześniej???Wszystko działa ok jak jadę i przy ok 3500obr/m słuchać jak zawory zmieniają charakterystyke,a komp pokazuje że już zapłon wyprzedzony przy 2.300. Pomóżcie mi to zrozumieć
  19. DjAquaz odpowiedział(a) na farel temat w E36
    Kolego sprawdź sobie filtr paliwa i pompke paliwa,często to jest przyczyną
  20. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    Oj kochani. Zrobiłem .Skasowałem błędy,które miałem czyli 2x sondy lambd i błąd czujnika prędkościomierza (nie wiem skąd się wziął) POdpiołem pod live data,i sondy oscylują w pełnym zakresie od 0,4-4,7v :mrgreen: Także po problemie. Nowa pompa i daje aż miło. A wtryski zostają ...,zawsze miło mieć lepszego kopa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nie wiedziałem że tak może targac moja bunia Dziękuje wam za rady i pomoc :mrgreen:
  21. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    Dziś wymieniłem pompkę paliwa ...no i czuć poprawę,ale jeszcze nie kasowałem błędów lambd. Jeżeli będą dalej wyskakiwać to mam już komplet wtrysków takich jak wcześniej czyli niebieskich a mam teraz różowe. Jak wyleciałem na autostradę to świetnie ciągnie silniczek i równo pracuje na 4ce ciągnie nieźle i na 5ce czuć dość mocno przyśpieszenie. Dam znać co i jak jak skasuje błędy a zrobie to zaraz :norty:
  22. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    no to opiszę. Jak jest na wolnych to siedzi na ok 0.4v ...jak dodaje gazu to oscyluje sobie do 4,7v itp. Zauważyłem że nie skacze napięcie na 2 sondach w tym samym czasie ale skaczą oby dwie. Ale jak mówię na wolnych zazwyczaj siedzi na 0.409v ale wartości minimalnie się zmieniają. Co wy na to??
  23. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    NO to wskazują zazwyczaj 0.409v chyba jest ok nie???Oczywiście na wolnych obrotach
  24. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    Sprawdzałem podpięcia sondy i miałem dobrze.Jak zamieniłem wtyczki to po odpaleniu zaczęło telepać autem a potem przeszedł w awaryjny awaryjny.No to jaką wartość ma pokazywać na wolnych obrotach??? Pamiętając że mam sondy tytanowe 5 voltowe.
  25. DjAquaz odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    No ok lookne na to. Wczoraj zrobiłem 1440km. Pojechałem z Glasgow do Londynu i z powrotem. Jak jechałem na 2 lub 3ce to powolutku dodawałem gazu w korkach to zaczynało szarpać a jak na trasie leciałem na 5ce to wszystko ok. Przepływka ma dobre wskazania i nie zgłasza się żaden problem z nią związany a sprawdzałem na interfejsie diagnostycznym BOSCHA w zaprzyjaźnionym warsztacie.Obroty nie falują i wchodzi na obroty jak należy. Najpierw sprawdzę pompę i ponownie wymienię filtr,oczyszczę przewody paliwowe.Jak problem nie straci się to podmienię wtryski.Zaznaczam że wcześniej wtryski dzialały bez zarzutu i się nic nie działo z szarpaniem itp. Jeszcze spróbuje zalać specyfiku do czyszczenia wtrysków i wtedy zobacze może leją .Jak wymieniłem filtr to może coś się przedostało albo coś w tym stylu

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.