Treść opublikowana przez DjAquaz
-
E30 325i kolejny swap na M50B25
Na innym forum Turbobmw też sobie naskorbał.....no comment
-
328 - 6,5l/100km? Opowieści dziwnej treści, czy fakt???
no tak ,ale napisałem że to tylko przykład to z 50/670.A zatankowałem później więc jeszcze trochę przejeździłem i na pewno miałem więcej jak 670km. Więc spalanie napewno było mniej niż 7,5l Dużo zależy od ciężaru nogi kierowcy,ale wierzcie mi że da się pohamować
-
328 - 6,5l/100km? Opowieści dziwnej treści, czy fakt???
Ok .Może ja źle obliczam średnią spalania. Ja obliczam tak: po przejechaniu zajeżdżam na stacje dolewam do pełna. potem dzielę litry przez kilometry przejechane. czyli np jeżeli (tylko przykład) dolałem 50L to dziele 50/670 .Czy to źle? Czy to nie jest średnie spalanie? Jeśli tak to byłem w błędzie i przepraszam. Mam 3ch świadków że miałem 400mil (640Km) jak zajechałem do celu i zapaliła się rezerwa.Wiemy jak to z miernikiem baku w e36 jest.Tłumacze taki wynik tym że do Londynu jest sporo z górki od Glasgow.Są oczywiście tereny górzyste ale za Carlise jest świetna droga. Wcale nie trzeba jeździć jak emeryt ale od tego jest ekonomizer żeby móc kontrolować spalanie na trasie. W każdym bądź razie spaliła śmiesznie mało w porównaniu do "mniejszych ekonomiczniejszych silników" Pozdrawiam
-
318i Do czego służy czerwony przycisk przy biegach?
Kolego ta kontrolka jest od alarmu. Jeżeli działa alarm i zamkniesz z pilota to zaczyna mrugać....koniec tematu.Mam 5tą betke i w każdej jest taka kontrolka
-
316i dudnienie z tyłu auta po prawej stronie
jeżeli występuje przy zmianie biegu to są opcje -luz na dyferencjale który możliwe że już wysłużony(ktoś mógł lekko katować ) -łożysko na podporze wału -łożysko w tylnym kole,ale wtedy huczałoby cały czas -łącznik wału ze skrzynią -zerwane gumy wózka Te rzeczy należy sprawdzić na warsztacie .Polecam podnieść autko i niech włączą silnik i pokręcą kołami na różnych biegach.Ne pewno znajdą . Pozdrawiam
-
Kierownica, czy pasuje z e36 coupe 94, do combi z 98?
wszystko pasuje jak należy
-
e36 m43 nie grzeje
termostat się nie otwiera...do wymiany :cool2:
-
e36 328 silnik gaśnie podczas jazdy
Ok przepraszam moja wina nie spojrzałem na nick :cool2:
-
e36 328 silnik gaśnie podczas jazdy
Od tego są łacza diagnostyczne żeby jak najszybciej dojść do tego co jest zwalone ,a jak do ciebie to nie przemawia no to masz problem kolego.Napisałem na czym się skup .Nikt nie jest wróżką i nie da się tak powiedzieć co jest zwalone,możemy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę,ale nikt ci na tacy nie da rozwiązania,chyba że coś jest notoryczną bolączką e36 to wiadomo że łatwiej dość co i jak
-
ile jest sond lambda w układzie wydechowym 2.5i
A może kolega miał swapa i wydech od 1.8is został ???
-
e36 328 silnik gaśnie podczas jazdy
To że ci lampka ładowania się zapala oznacza to że się zamacza pasek i się ślizga alternator... Co do problemu pierwszego ,to obstawiam gdzieś jakieś luźne złącze np sprawdź zegary....polecam posprawdzać większość kostek i łączy tj : ECU w podszybiu jest Zegary ,z tyłu masz 3 kostki może się poluzowała jakaś Pod maską masz Okrągłe złącze od wiązki silnika... Tyle mi podchodzi do głowy,poza tym podjedź pod kompa
-
potrzebuje otworzyc maske nie idzie
pełno jest opisu tego zabiegu. bez ściągnięcia nerki się nie obędzie. Musisz płaskim śrubokrętem odkręć bolec który jest w lewym zamku.Wykręci się z maski. POtem pociągnij za linke pod maską uwolnisz 2gi zamek
-
ile jest sond lambda w układzie wydechowym 2.5i
jeżeli silnik M50b25 to masz jedną 1v ,a jeśli M52b25 to masz 2 na baranach każda jedna 5voltowa
-
Zamiana silników E36 M42 na S50
Pamietaj że sam silnik to nie wszystko....jeszcze hamulce dochodzą czyli 4x wentylowane tarcze
-
zmieniłem automat na manual szok ile roboty :/
zapraszam do kolegi mcgiver...sprawdzone i dziala na 100 proc.
-
2.5 nie odpala
miałem identiko problemo w 328 i był padniętyc czujnik położenia wału korbowego,przez to na kompie wywalało też błąd czujnika wałka rozrządu ,więc polecam wymienić tenże czujnik bo na bank jest walnięty 200 proc
-
323 Uszczelka pod glowica od 325
potwierdzam teze.Pasi zamiennie od 2.8 też
-
BRAK MOCY E36 325 VANOS
Kolego .Na przepustnicy masz tylko potencjometr położenia przepustnicy. Czujnik temperatury powietrza masz w kolektorze ssącym pod spodem tak mniej więcej na środku. Jest jeszcze sprawa przepływomierza. Dziwne że po otwarciu przepustnicy nie wchodzi na obroty. Coś jest z kompem widocznie bo nie daje dawki paliwa.proponuje odłączyć ci sonde i przełpływomierz.Samodóch wejdzie w stan awaryjny ale powinien normalnie pracować
-
328i coupe - kod błędu 50 (elektrozawór wylotowy abs)
Główną bolączką ABS w e36 i e39 jest padający moduł ABS i nic nie zrobisz ,jednynie wymiana...ale wiadomo co kupisz
- 325i - jak odkręcić to coś
-
E36 2.0i Vanos - Zamulone, słabe, połowa mocy.
Kolego,podstawą jest podłączenie pod kompa. Możliwe że masz sondy walnięte,przepływkę lub któreś z czujników. Nie da się tego wywróżyć. Jedź na podpięcie kompa zczytaj błędy ,poproś o kody i nam podaj będziemy działać wtedy. osobiście obstawiam sonde lub przepływkę
-
325i - jak odkręcić to coś
kolego przy samej pompie wspomy masz śruby mocujące weże,odkręć je i płyn zleci,jak pokręcisz kołami w lewo i prawo zleci jeszcze więcej.Potem załóż i uzupełnij i znowu max skręć w obie strony i uzupełnij znów płyn.Ot cała filoziofia
-
325i - jak odkręcić to coś
A ja mam pytanie czy ci jęczy wspoma,czy słychać jak pracuje??? Jeżeli tak to radzę wymienić pompę bo wkrótce padnie i wymiana oleju nie da ci nic
-
325 obroty spadają z opuznieniem
lewe powietrze,ale często się tak dzieje kiedy silnik już nie ma za dobrem kompresji i podciśnienia
-
E36 – Bardzo nietypowy problem z silnikiem, nik nie chce pom
Nie. Gumę zostawiasz a wtyczke od przepływki odpinasz. pod autem znajdziesz w rurze sondę i po kablu znajdź kostke łączeniową,i ją też odepnij