Treść opublikowana przez daniello320i
-
Szybkie Pytanie Ogrzewanie :)
Uszczelka jest w komplecie. Mimo wszystko radziłbym poszukać termostatu firmy WAHLER - chociaż FEBI to też nie tragedia
-
320i Stuki przy hamowaniu
Na kanał lub ściagaj koło i oglądaj - wróżek na forum raczej nie ma
-
opal do e46 2.0d 150km
Rób mieszankę jak koledzy w TIR-ach w największe mrozy: pół zbiornika Pb i pół opału :mrgreen:
-
Na mrozie bardzo wyje po odpaleniu
Moze pompa wody chałasuje? Nie wiem co wg Ciebie znaczy "wyje"?
-
Szybkie Pytanie Ogrzewanie :)
Nic tylko się cieszyć :cool2:
-
Cieknąca maglownica i dziwne odgłosy
Albo małą ilością płynu albo dogorywającą pompą wspomagania
- Szyba
-
[E36] Uszkodzona wiskoza
matikolo niby jak wisko ma Ci wychładzać mały obieg skoro on biegnie z drugiej strony a za jego wychłodzenie odpowiada nagrzewnica i dmuchawa-wentylator wnętrza. Skoro po zatrzymaniu wiatraka wewnątrz robi się cieplej to radzę w pierwszej kolejności wymienić termostat
-
opal do e46 2.0d 150km
No to lej tani opałek i zaglądaj do wątku co jakiś czas - chętnie poczytamy jak sprawuje się Twoje autko :mrgreen:
-
Problem z gazem + pytanie o jeden przewod
Filterek kupisz za ok 4zł w dowolnym sklepie motoryzacyjnym (weź tylko stary na wzór) a z wymiana poradzisz sobie sam. Po co płacić za to gazownikowi 30-40zł???
-
318is Temperatura silnika
Skoro oryginalny termostat jest w cenie Verneta to nic tylko brać! Płyn dobrze jest przy okazji wymienić - tym bardziej jesli ma już kilka lat. Czy serwis dobry to Ci nie powiem - okaże się po cenie za robociznę :mrgreen:
-
Jaka skrzynia automatyczna do M50 320I Vanos.
Obydwie będą współpracowały z tym silnikiem
-
318is Temperatura silnika
Kolega również niech się zaopatrzy w nowy termostat :mrgreen:
-
e36 323i Spalanie - Czy dobre ???
Chyba nie liczysz na rzetelną odpowiedź od osób jeźdzących po polskicj drogach? W naszych warunkach osiagnięcie takiego spalania to już cuda nie z tej ziemi (pomijam jazdę emerycką) Spalanie masz ok - moja beta w niemczech pali niewiele mniej
-
318is Temperatura silnika
Sprawdź ile kosztuje WAHLER - ja omijam Verneta szerokim łukiem (francuski shit :mrgreen: )
-
Pytanie odnośnie dyfra
Wstawiłeś dyfer o przełożeniu 3.27 (chociaż pierwsze słyszę o takim w e36 - chyba że masz compacta) a oryginalnie najprawdopodobniej miałeś 3.45 więc obecne przełożenie jest mniejsze od poprzedniego! W tym przypadku powinieneś mieć większą prędkość przy niższych obrotach - a z tego co opisujesz jest na odwrót. Podejrzewam ze sprzęgło jednak się ślizga i w nim upatrywałbym usterki (być może to ten wysprzęglik). Dyfrów o dłuższym przełożeniu niż miałeś oryginalnie w e36 nie było
-
[E36] Uszkodzona wiskoza
Wentylator zawsze będzie pracował przy włączonym silniku (nawet przy minusowych temp). Wiskoza odpowiada za prędkość pracy wiatraka ale nie posiada funkcji kompletnego "rozsprzęglenia". To czy jest w pełni sprawna bedziesz miał możliwość sprawdzenia dopiero przy dodatnich temperaturach - dopóki auto sie nie przegrzewa a wskazówka temp stoi idealnie w pionie możesz zapomnieć o istnieniu wiskozy :cool2:
-
Problem z niedogrzanym silnikiem .523i
Po dwa termostaty to chyba występowały tylko w silnikach diesla :?: Co najwyżej mogą występować dwa rodzaje termostatu: zintegrowany z obudową bądź nie (zależnie od rocznika i nr nadwozia). Sprawdź na real oem jaki występuje w Twoim aucie wpisując 7 ostatnich znaków nr VIN
-
Problem z niedogrzanym silnikiem .523i
Jeżeli płynu Ci nie ubywa i masz prawidłowy jego stan to układ sam z siebie raczej się nie zapowietrzy. Na 99% masz uszkodzony termostat
-
odłączenie akumlatora w 1,8is
Większość Ci się zresetuje - ale spalanie nie ma nic do tego
-
318is Temperatura silnika
Kupuj nowy termostat
-
Zimowy DRIFT :)
Mów mi tak jeszcze :mrgreen: No w Twoim przypadku raczej będzie ciężko :mrgreen: Ale puszczenie gazu i nagłe depnięcie w podłogę powinno dać podobny rezultat. Ewentualnie można podeprzeć się ręcznym :norty:
-
[e39 5201] Temperatura silnika a lpg
Jaka instalacja taki montaż :norty:
-
Zimowy DRIFT :)
Strzał ze sprzęgła i na obu kołach powinien stracić przyczepność :cool2:
-
M52 wycieki a mróz
Domyślam się że uszczelki pod obudowę termostatu też były nowe? Ja bym spróbował odkręcić obudowę, oczyścić a miejsce styku przesmarować lekko silikonem wysokotemperaturowym.