Treść opublikowana przez daniello320i
-
Turbo doładowanie do bmw.
Widziałem podobny zestaw zamontowany w e46 330i. Przy dmuchnięciu 0,4 bara na rolkach wyszło koło 310KM i 370Nm (moment większy niż w m3). Zestaw pasował idealnie i nie przyspożył większych problemów - fakt że kosztował coś koło 10tys PLN i był ściągany z USA
-
318iS M42 Problem ze wspomaganiem
Olej gęstnieje i pompa ma cięższą pracę - normalka. Możesz spróbować zalać układ ATF-em DIII ale syntetycznym (np Elf Elfmatic Synthese) - powinna być zauważalna poprawa
-
szpera do 320
Dyfer w małej głowie o przełożeniu 3.45 to jest seria i pasuje plug&play. Znalezienie takiej w dobrym stanie to cud - dyfry w małej głowie się strasznie sypią - zwłaszcza mocowanie łożyska
-
Jakiej firmy najlepsza pompa wody do 2.5 TDS???
Z metalowym wirnikiem są pewniejsze. Z reguły jak pada pompa to zazwyczaj albo się rozpada plastikowy wirnik albo uszczelnienie w wyniku czego poprostu cieknie po czym pada łożyskowanie. Kupując pompę z metalowym wirnikiem masz jeden słąby punkt wyeliminowany
-
DEMONTAZ i MONTAZ KLIMY(przekladka)
Najwięcej zachodu jest z poprowadzeniem elektryki. Porównaj skrzynki bezpieczników - przekaźników w obu autach - jeżeli wewnątrz mają taką samą ilość gniazd to na 99% masz już instalację fabrycznie przygotowaną pod klimę. W takiej sytuacji przekładka nie jest już tak skomplikowana
-
czy to szklanki
Szklanki raczej bardziej słychać na zimno. Spróbuj na początek zmienić olej i zobacz czy bedzie jakaś różnica
-
Vanos czy normalny?
Wg użytkowników to 1.6 pali tyle co 2.8 :mad2:
-
Po czym rozpoznać 2.5 czy 2.8 ?
W przypadku e36 za wskazania prędkościomierza odpowiada czujnik w dyfrze
-
Po czym rozpoznać 2.5 czy 2.8 ?
Teoretycznie masz rację. A korek wlewu oleju jest przy vanosie czy przy podszybiu? Jeśli przy podszybiu to m50b25 jak byk (albo wogóle m50b20 :mrgreen: )
-
ZAWORY.... CZEMU TO NIE POMOGLO?? Prosze o POMOC...
Może to być też i wtrysk. Ale bez wyciągania raczej jego nie sprawdzisz. Możesz spróbować zalać środek do czyszczenia wtryskiwaczy diesla np firmy STP (ok 20zł) i zobaczyć czy bedzie jakaś poprawa. Zresztą końcówki wtrysków to też nie jakieś kosmiczne koszta
-
Problem z spalaniem i wymianą oleju
Z gazem na pewno jest coś nie tak - jedź na kalibrację układu wtryskowego LPG Odnośnie oleju: wątpię żebyś znalazł przyzwoity olej sporo tańszy od Mobila (teraz Lotos kosztuje prawie tyle co Mobil). A pozostałe marki które wymieniłeś beda droższe.
-
ŻYWOTNOŚĆ AUTOMATU SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ E36
Wszystko zależy od tego jak automat był traktowany przez poprzednich włascicieli. Skrzynie można zajechać w bardzo krótkim czasie (nawet jezeli ma świeży olej). Jeżeli na chwilę obecną nie masz z nią żadnych problemów profilaktycznie radzę zmienić olej i nie słuchac tych co twierdzą "jezeli jest long life to się nie wymienia". Przy prawidłowym użytkowaniu ta skrzynka spokojnie wytrzymuje 500tys km
-
ZAWORY.... CZEMU TO NIE POMOGLO?? Prosze o POMOC...
10km to nie wiele. Przy obecnych temp to silnik nawet nie zdążył się porządnie zagrzać. Pojeździj trochę więcej i poprzeciągaj silnik po obrotach - powinna w końcu się napełnić. Ja swego czasu miałem sporo reklamacji na popychacze INA - Ruville (jedno i to samo) a firma tez niczego sobie
-
ZAWORY.... CZEMU TO NIE POMOGLO?? Prosze o POMOC...
Ile km przejechałes od wymiany szklanek? Może któraś ze szklanek jeszcze nie nabrała oleju bądz jest uszkodzona - co też się zdarza niestety (jakiej firmy są popychacze?)
-
Pilne Przelozenia mostow e36
Już poprawiłem :wink: To czy była szpera czy nie nie miało wpływu na przełożenie. Czyli szpera występowała w każdym z wyżej wymienionych przełożeń - osobiście nie spotkałem się ze szperą w tds-ie ale ponoć można było zamówić nawet do M41 :mrgreen: 3.23 - compact 316i 1.9 tylko bez szpery 3.07 - compact 323ti tylko bez szpery
-
WYSPRZEGLIK. Gdzie jest zamontowany wysprzeglik?
Sorki - mój błąd. Po lewej - pod kierowcą
-
Pilne Przelozenia mostow e36
2.54, 2.56 - 325td, 325tds 2.65, 2.79 - 318tds 3.15 - 323i, 325i, 328i 3.15, 3.23 - M3 3.38, 3.44, 3.45, 3.46 - 316i, 318i/is, 320i
-
318i - wyciek z dyfra
Możesz spróbować wbić uszczelniacz nieco głębiej aby współpracował z tą powierzchnią półoski która do tej pory nie stykała się z uszczelniaczem. Przepracowany olej zawsze bedzie miał zapach paliwa i spalin
-
uszkodzona miska olejowa
Nie wiem w którym miejscu Ci ona pękła. Ale być może da się ją pospawać bez odkręcania od bloku a to już duże udogodnienie :D
-
WYSPRZEGLIK. Gdzie jest zamontowany wysprzeglik?
Wysprzęglik jest przy skrzyni biegów po prawej jej stronie - jak wejdziesz do kanału to będziesz widział
-
Pomocy Niewiem co robic, i czy musze wymieniac??
Ja proponuję na noc demontować tarcze i zabierać do łóżka a żonę na dwór wystawić niech skruszeje :mrgreen:
- Zegary z ekonomizerem i bez
-
podgrzewanie tylenj szyby
Od bezpiecznika
-
Zegary z ekonomizerem i bez
Zegary muszą być od 4-cylndrowego benzyniaka a ekonomizer będzie działał
-
Zimowy DRIFT :)
Nie ma to jak napęd na 4 kopyta :mrgreen: Że się kuniowi we łbie nie zakręciło od tego driftu :cool2: