Treść opublikowana przez daniello320i
-
Jak powinna pracować sonda e30 m40.
Do lambdy raczej bym się nie czepiał - pokazuje prawidłowe wartości na benzynie jak i na gazie przy wyższych obrotach. Z oscyloskopu wynika że na jałowym ma za bogata mieszankę - stąd brak "pulsowania". Spróbuj skorygować wartości "Minimalne otwarcie na biegu jałowym -10" oraz "Maksymalne otwarcie na biegu jałowym +10" i zobacz jak wtedy to wygląda na oscyloskopie
-
Jak powinna pracować sonda e30 m40.
Niekoniecznie - skoro w wyższych obrotach pracuje prawidłowo to raczej jest sprawna. Może gazu za mało trafia do kolektora na jałowym?
-
szpera e36
Jak szpera jest zajechana przez poprzednika który przez 10 lat do niej nie zagladał to co się dziwić że w końcu padnie. A jeśli auto ma służyć tylko do upalania to e-szpera i koniec
-
Jak powinna pracować sonda e30 m40.
Na jałowym również powinna "falować". Czyżby za uboga mieszanka?
-
316i Olej pod korkiem do płyny chłodniczego!
Nie chcę Cię straszyć jak inni że to uszczelka pod głowicą (choć bardzo prawdopodobne). Nie wiem jak jest rozwiązane odpowietrzenie skrzyni korbowej w silnikach 4-cylindrowych ale byc może w te duże mrozy odma Ci zamarzła i olej zamiast wystrzelić bagnetem czy poprzez uszczelkę pokrywy zaworów znalazł gdzieś słabsze miejsce (np uszczelka pod głowicą) i poszedł w kanał chłodzący. Natomiast jak odma się już rozmroziła i zaczęła normalnie funkcjonować wszystko mogło wrócić do normy. Za moją teorią przemawiał by fakt że jeżdzisz na krótkich odcinkach co sprzyja niedogrzanemu silnikowi i zamarzaniu odmy. W Twojej sytuacji wolałbym zmienić płyn chłodniczy na nowy (skoro olej już zmieniłeś) - roboty nie wiele a koszta też znikome i zobaczyć co będzie się działo z nowym płynem. Przed zalaniem nowego tylko przepłucz układ żeby pozbyć się obecnego syfu
-
316i Olej pod korkiem do płyny chłodniczego!
No nie za ciekawie to wygląda. Ja bym nie ryzykował wyjazdu w dalszą trasę bo możesz nie dojechać - tym bardziej że płynu też Ci ubyło. Stawiaj auto do mechanika - niech diagnozuje co się stało
-
316i Olej pod korkiem do płyny chłodniczego!
W takim razie ze ściąganiem głowicy tak się nie spiesz. Oleju lub płynu ubyło? Zapodaj fotke jak wygląda ten olej pod korkiem płynu chłodniczego
-
316i Olej pod korkiem do płyny chłodniczego!
A olej silnikowy jak wygląda? Wyciągnij bagnet i obadaj stan, konsystencję i kolor
-
BMW E46 2.8 - STAG 300+ gaśnie
Kolego szsemla zaloguj się lepiej na http://lpg-forum.pl/ bo na AC to nie otrzymasz odpowiedzi - oni chcą tylko sprzedać a potem odsyłają do "fachowców". Odnośnie mapek i mnożnika: wykres gazu i Pb ma się pokrywac (korygujesz to mnożnikiem - na obecną chwile masz rozrzut jak RUDY 102 z pociskiem odłamkowym). Przerosty w MAP-ie mogą świadczyć o tym że wtryski gazu nie odłączają się w chwili gdy zdejmujesz nogę z pedału gazu i hamujesz silnikiem lub ciśnienie gazu jakimś cwancykiem dociera do kolektora przez przewód podciśnienia Daj jeszcze zrzut ekranu z zakładki "parametry"
-
Felgi Aluminiowe!!!
Tego nikt nie wie. zalezy jak mocno sa krzywe i czy wogóle kwalifikuja się do naprawy. Od 60zł jezeli felga ma małe bicie na boki. Przy większych uszkodzeniach gdzie dochodzi spawanie (felga lubi pękac w trakcie prostowania) i malowanie cena może przewyższyć 200zł Oczywiście co miasto i zakład to różne ceny ale od takich się zaczynają
-
OPONY
Njtańszy rozmiar to będzie 225/45/17 gdyż jest to najpopularniejsza opona na felgę 17". Ja w zeszłym roku zaryzykowałem kupno "chińskich" opon (LingLong L688 z grupy Bridgestone) i powiem szczerze że nie żałuję. Opony nie huczą, nie wibrują i jak narazie jest z nimi wszystko ok. Za te pieniądze co wydałem na 4 nowe opony mógłbym kupić co najwyżej dwie firmowe lub komplet uzywanych - co jest bez sensu bo po sezonie lub dwóch musiałbym szukac znowu "nowych" kapci. Ale niech się wypowiedzą też i inni na temat "chińczyków" - tylko Ci co na nich jeżdzą badź jeździli a nie Ci co gdzieś coś usłyszeli bądź wyczytali :cool2:
-
mało zrywne?
Kupisz trupa to bedzie się sypał. A jak trafisz i będziesz dbał to pojeździsz bez większych wydatków
-
mało zrywne?
1.8 - jak widać w podpisie :mrgreen:
-
szpera e36
Jak nie trzyma to znaczy ze tarczki popękały albo straciły "zęby". Wstępnie ocenisz stan dyfra po zrobieniu bączka na suchym asfalcie. Ocenić stan tarczek mozna jedynie po rozebraniu dyfra - a raczej jego bębna
-
BMW DT gas system sekwencja falowanie obrotów
Błąd pomiarowy! No teraz to juz jestem pewien że masz sondy nie podpięte :mrgreen:
-
szpera e36
Jak cena z wyjęciem i włożeniem dyfra to spoko.
-
BMW DT gas system sekwencja falowanie obrotów
To że miałes stałe napięcie na sondzie może oznaczać że sterownik gazu nie jest podłączony do sondy :mrgreen: Okaże się po wstawieniu drugiej :cool2:
-
szpera e36
Ja bym zmienił na taki jak trzeba - żal by było zajechać tarczki. A co wogóle było robione w dyfrze i ile Cię to kosztowało? Chciałbym porównać ceny :mrgreen:
-
AUTOMAT "wyskakuje" czwarty bieg
Z tym pytaniem musiałbys się skierować do jakiegoś warsztatu zajmującego się naprawą ASB. Napisz maila do jednej z firm - znajdziesz w "google"
-
AUTOMAT "wyskakuje" czwarty bieg
Odłączenie aku raczej nie miało na to wpływu. Miałem podobnie w poprzednim aucie - działo się to tylko przy delikatnym przyspieszaniu - natomiast jak szłem pełnym ogniem to zmieniał bez zająknięcia. Podejrzewam przybrudzony zaworek hydrauliki odpowiedzialny za zmiane własnie tego biegu. Dodam że w moim przypadku zmiana oleju nie pomogła
-
szpera e36
Coś Twoja stronka nie chce mi się otworzyć. Ale jeśli zalałeś Motul 90 PA (a taki własnie podejrzewam) to nie jest on przewidziany do dyfrów BMW - zresztą na stronie jest napisane " Do tylnych mostów BMW z blokadąmechanizmu różnicowego zaleca się oleje MOTUL HYPO BM LS." Będąc w Twojej sytuacji dolałbym uszlachetniacza do obecnego oleju - np ten: http://www.allegro.pl/item909370409_dodatek_do_oleju_do_mostu_uszlachetniacz_lsd.html Po głębszym przemyśleniu jednak zmieniłbym na SAF-XJ :mrgreen:
-
przyciemnianie szyb
Najlepiej podjedź do zakładu który profesjonalnie się tym zajmuje - tam pokażą Ci próbki i fachowo doradzą jaki kolor i ile %.
-
KTOŚ POMOŻE W BIAŁYMSTOKU ???
Separator nie ma nic do tego. Zainteresowałbym się czujnikiem wałka i wału. Dobrze byłoby sprawdzić tez na kompie czujnik temp
-
Opony letnie do BMW e36 318tds sedan - PORADŹCIE!
Poszło na PW Jak byś był zainteresowany to 23 lutego będę w Wawie i mogę je podrzucić
-
Opony letnie do BMW e36 318tds sedan - PORADŹCIE!
Jak już 16" felgi to minimum opona 205/55/16 - węższa to dziwactwo :mrgreen: Zważywszy na moc auta taki rozmiar jest chyba najrozsądniejszy. Jak byś był zainteresowany kupnem oryginalnych felg BMW z takimi gumami jak wyżej po jednym sezonie to daj znać - chodzi mi po głowie zamiana na 17" więc może się dogadamy. Fotki poniżej: http://images45.fotosik.pl/139/0e2970b229adfd58m.jpg http://images36.fotosik.pl/146/06897c338d0cf31bm.jpg http://images37.fotosik.pl/254/db5b56a6a031dc11m.jpg