Treść opublikowana przez Martines_Lesz
-
jak sprawdzic napinacz pasow
Kolego - obniż oba fotele max na doł - zrób zdjęcie - samego zamka napinacza - tam gdzie wkładasz koncówke pasa - fota od boku fotela po otwarciu drzwi. Zrób zdjęcie obu foteli w ten sposób i będzie widac czy jeden jest niżej względem drugiego
-
jak sprawdzic napinacz pasow
Po wystrzeleniu napinacza - ta harmonijka jest zwinięta/ściśnięta - krótsza - porównaj z napinaczem pasazera - będzie wyżej wystawać względem siedzenia - od tej wystrzelonej.
-
czujnik grzalki termostatu 323i
Kolego oczywiscie ze powinno sie wymienić - tylko cały termostat. Ja mam też ten bład od jesieni i jeżdze, temp w pionie auto sie nie grzeje i ogólnie jest ok aczkolwiek kiedyś przy czasie wymienie ten termostat :cool2:
-
330d wartości ładowania akumulatora a BC
No wiec zawiozłem bunie do elektryka w tamtym tygodniu. Sprawdził alternator, rozrusznik, wszystko jest ok. Upływ prądu jest w normie - 0,06 Stwierdził - akumulator ma uszkodzony prąd rozruchu :shock: W piątek zawiozłem aku do serwisu "amper +" w Lesznie - tam gdzie go kupiłem. Szef tej firemki sprawdził aku - niby wszystko ok - zaczął mi sie wypierać itd. ale wziął go do sprawdzenia. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale cos czuje ze bedzie próbować mi wcisnąć kit ze aku jest ok :evil:
-
330d wartości ładowania akumulatora a BC
No tak tylko jak już pisałem mam od grudnia nowy aku. :(
-
330d wartości ładowania akumulatora a BC
Wracam do tematu bo w między czasie wymieniłem kpl. odme i nie miałem czasu jechać do elektryka. Kontrolki cały czas mi sie zapalają przy odpalaniu. Czasami nie - po dłuższej jezdzie no i po podładowaniu aku. Srednio raz na tydzień ładouje aku ~6-8H. Wczoraj podłączyłem bunie pod Inpe - napięcie mi pokazywało 12,09V :shock: a na odpalonym voltage na baterii mi pokazywał 13,81-13,91 W ukrytych funkcjach podczas jazdy - test 9.0 - napiecie 14,1-14,2. Miałem jeden błąd w chyba "Instrument cluster" - overload >16 :shock: Kurde o co chodzi? To jest od tego ładowani prostownikiem? No i ostatnio pojawił mi sie tez efekt turbo w głośnikach - alternator? szczotki?
-
320i wachniecia obrotow
Kolego na bmw-sporcie jest gość, który sie tym zajmuje - Elmo0104 - on te uszczelki sprowadza i sam tez wymienia. W tamtej buni miałem ten problem - zdązyłem ją sprzedać przed naprawą - za wymiane chciał cos ~700 z towarem. Wypytaj go
-
330ci po lifcie przekładka automat na manual
Oczywiscie ze kupujesz 330 nie po to żeby jeżdzić 80km/h. Mnie sie w moim automacie bardzo podobała sama jazda, przy kicku coolowa była ta szybka redukcja o dwa czy trzy biegi - poprostu bajka -a przy szybkim wyprzedzaniu - tylko pedał i o niczym innym nie myslisz - auto samo zmieni biegi. Zalety jazdy w korkach - wiadomo. Gdyby nie to ze potrzebowałem tourasa (wózek) to bym moją 323iA nadal jezdził bo była super :8) a uwierz mi tez sie nie toczyłem. Duzym plusem auta w melexie jest to ze praktycznie nie powinno być upalane - "bo jest niewygodnie" :) i szkoda skrzyni. Druga sprawa w automacie z racji płynniejszej zmiany biegów elementy napędu są mniej eksploatowane. W tej 330tce zaczyna mi niedomagać dwumas co sie objawia szarpaniem przy ruszaniu i czasem drganiem sprzęgła ([MOD: ostrzeżenie za przekleństwo, w dodatku pisane celowo, żeby ominąć autokorektę; przeczytaj lepiej regulamin forum] mnie to ostro) ale ma to też swoje plusy - żona ode mnie nie wyciąga buni bo jej sie przez to nie wygodnie jezdzi - a od tamtej czasami nie mogłem jej opędzic :D
-
E39 520 LPG - CHORZÓW
Martines_Lesz odpowiedział(a) na MAWE temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż:shock: :shock: :shock: Kolego przecież same felgi w tym aucie to z 1500, to musi być jakiś złamaniec chyba albo do kpl remontu za taką kase :mad2:
-
330ci po lifcie przekładka automat na manual
Ja wcześniej miałem E46 323 w melexie, obecną bunie kupiłem 330i tourasa w manualu i powiem Wam ze jakbym miał mozliwość to bardzo chetnie zmieniłbym na automata. Wygoda jest zajebiaszcza pod każdym względem - w mieście bez porównania a i w trasie też nie trzeba machac łapą i do tego ten kickdown przy wyprzedzaniu był zajebisty. Różnica w przyspieszeniu pomiedzy automatem a manualem jest ~1 sek wiec można przeżyć a ja nie jeżdze ani na torze, ani na wyścigi :cool2: Automaty w benzynach robił ZF które są bardzo mało awaryjne, inna sytuacja jest w klekotach (GM).
-
316i czy przebieg 295kkm do dużo?
Zmień temat bo nie ma E46 319i :shock: Jedz i oglądaj, jeżeli auto jest w dobrym stanie i widać ze było o nie dbane, to te 295kkm to jest pryszcz - i przy odpowiednim podejsciu przejedzie drugie tyle. Pamiętaj, to nie jest polonez w którym przy 200kkm były już dwa silniki
-
320d M47TU - ręce opadają.. (silnik)
:shock: Kolego od lata tak z tym jeździsz? + odpalanie na plaka? To nie szmelcwagen 1,6D :mad2: Gratuluje podejscia :cool2: Jedz do normalnego mechanika niech Ci podepnie pod kompa a nie załatwiaj jakiś "kolesi" :mad2:
-
320i dymi
Kolego zobacz ten temat: viewtopic.php?f=69&t=173320
-
e46 328iA touring (lpg)
Martines_Lesz odpowiedział(a) na hihat temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażEeee tam 250kkm to jest pikuś kolego. Moja ma ponad 270kkm :cool2: i jeżdzi super A znaczek to sobie sam zmienisz. Za instalacje nie jest tansza - raczej za przebieg bo w Polsce ludzie nadal myślą ze jak ma wiecej niż 150kkm to złom - jak kiedyś polonez :wink: Pierwsze co zrób, to zmien olej w automacie, no chyba ze gość go niedawno zmieniał i pokaże Ci na to jakies papiery. Skrzynie -automaty do benzyn E46 robił ZF i to są naprawde mało awaryjne skrzynie - w przeciwnieństwie do skrzyń w klekotach (GM)
-
e46 328iA touring (lpg)
Martines_Lesz odpowiedział(a) na hihat temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWidać szyber. Jak dla mnie ładna bunia, jechac oglądac z miernikiem, jeżeli masz możliwość to tez z kompem i jak jest w miare ok to brać. Pamiętaj ze to nie są nowe auta i coś tam zawsze może być - no i podstawa nie sugeruj się przebiegiem - to jest silnik który, przy odpowiednim traktowaniu pyknie spokojnie 500kkm :cool2: P.S. Ja żałuje ze mojej 330i nie mam automata - to jest naprawde super sprawa
-
e34 535 Tarnów
Martines_Lesz odpowiedział(a) na pdasiek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSiedzenie kierowcy wskazuje że albo kierownik miał 150kg albo licznik jest cofnięty co najmniej stówke :?
-
316i - Drgający pedał sprzęgła
Kolego, jeżeli drga Ci pedał po wciśnieciu do konca lub prawie do konca to prawdopodobnie konczy sie dwumas. Kolejnym objawem padającego dwumasu jest szarpanie podczas ruszania. Przy 150kkm dwumas raczej jeszcze nie siada, wiec pewnie korekta przebiegu była :mad2:
-
330i Czy warto dokupić czujnik deszczu?
Nie wiem czy w każdej E46 to jest, ale ja w tej i w poprzedniej E46, tak właśnie miałem, że po zatrzymianiu np na światłach - wycieraczki stawały. Czujnik deszczu mam w 330i i naprawde to jest fajna sprawa. Koszt chyba nie bedzię duży bo na allegro widziałem same czujniki kiedyś po 80zł, do tego pewnie dojdzie grzebanie w module komfortu, ale czy warto to już musisz sam ocenić.
-
325ci słaba moc
:mad2: :duh: :duh: :duh: Kolego wróć do szkoły, naucz sie pisać bez błędów i potem zadawaj pytania, bo tutaj jakąs masakre robisz.
-
[E46] 320i touring
Martines_Lesz odpowiedział(a) na BorysKrystian temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażByła już do sprzedania w 2011, stoi długo - sam o niej myślałem, ale była podejrzana, no i oglądać w koncu też nie pojechałem - odpuściłem viewtopic.php?f=44&t=151421
-
323i-Jaki zderzak Mpakiet
Tak jak koledzy piszą - kup używany oryginał. Ja w poprzedniej buni - 323 zmieniałem własnie przedni i za kpl oryginał w idealnym stanie, z halogenami płaciłem 1200,-
-
325i(m54)ile oleju
Piter na odcinku 2000km przy ostrym butowaniu M54 może więcej wziąc, nawet pewnie ze 2 litry. Stań bunią na równej, płaskiej drodze i wtedy sprawdz olej - dolewaj po troche i sprawdzaj po jakims czasie az będzie ponad połowa na bagnecie.
-
e46 330ci 231koni indywidual+lpg opinie okolice wroclawia
Martines_Lesz odpowiedział(a) na leny321 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolejna wojenka? Śmierdzące klekoty kontra gazownia? :mad2: :mad2: :mad2: Koleś wyjaśnij mi jaka jest różnica między Lpg w 318 a w 330? Jakbyś nie doczytał to parujące lampy zdarzają sie dosyć często w E46 i nie świadczy to o dzwonie :duh:
-
318i czy można "dezaktywować" check engine ??
:shock: :shock: :shock: Jedz na kompa i zobacz co buni dolega, napraw moze to nie jest duży koszt, a nie kombinujesz jak kon pod górę :mad2: No chyba ze zamierzasz sprzedać i chcesz wpuscic kogos na mine :duh:
-
320i skoki obrotow
No kolego było troche o tym. Jezeli obroty skaczą Ci po zejściu wskazówki z niebieskiego pola do tak około 60-70 stopni to może być vanos - do wymiany uszczelki - robi je firma beisan-system czy jakos tak. Jest gosc na tym forum czy bmw-sport, który to wymienia. Podrzędny mechanik zrobi pewnie tak :shock: Do Aso z tym nie jedz bo powiedza ze oni mogą wymienic całego vanosa za 3000 :mad2: