Treść opublikowana przez DarioKa
-
Czy do e39 pasuje wentylator klimatyzacji z e38 ?
Przejrzałem ETK w Twojej sprawie i widzę, że w E38 są inne numery wentylatora niż w E39. Nie mam porównania rzeczywistego, bo nie podają tam wymiarów.
-
E39 540iA 2001 Co to jest?
Jakieś bzdury kolega pisze. Ja kupuję ten koncentrat co jakiś czas w ASO i płacę ok. 8,50 zł/l i z tego co wiem, w całym kraju ceny są identyczne.
-
Problem z ASC w E39 Pomocy Bardzo dziwna sprawa
Jakość części z pierwszego montażu, a jakości części aftermarket to są dwie odrębne sprawy. Ja też kupiłem auto na amorach fabrycznych 6-cio letnich i po pół roku w Polsce musiałem je wymienić na nowe. Założyłem Sachs Super Touring i po niespełna roku poszły do reklamacji, bo na prawym tłumienie spadło do 43% (40% jest graniczne).
-
Duże drgania tylnego koła E39
Miałem kiedyś podobną sytuację w E34, a mianowicie biło coś z tyłu. Tarcze nowe, opony i felgi sprawdzone, łożyska wymienione i dalej biło. Pomyślałem, ze może to wał i przejechałem się na podnośniku, i dalej biło. Okazało się, że to wał.
-
Skrzypienie z przodu...
Niestety, linki ham ręcznego mają tendencje do rozciągania się i w końcu przychodzi taki moment, że juz nie ma regulacji. Jedyne wyjście wymienić linki, albo oddać do speca od linek, żeby je skrócił.
-
Problem z ASC w E39 Pomocy Bardzo dziwna sprawa
Sprawność amortyzatorów na poziomie 65% na pewno nie kwalifikuje ich do wymiany, tym bardziej że jak założysz nowe i ponownie zrobisz test na tej samej stacji to okaże się że ich sprawność wynosi 85% 85% to będziesz miał jak założysz amory Sachs Advantage lub Bilstein B6-B8, bo na standardowych 78% to sukces.
-
Zagadka z Olejem 2.5 TDS 1998r
Tabliczka znamionowa na dyferencjale powie Ci (wartość wyrażona w %) czy masz szperę. Nie pamiętam jak to brzmi z niemieckiego, ale myślę, że podobnie. SAF-XJ kupisz np. w sieci Inter-Cars, a potrzebujesz 1,2 lub 1,5 L. Niestety opakowanie ma poj. 1L lub 20L Pozdrawiam Darek
-
POMOCY, SZUKAM E39 540 Z 1997 Z DSC
Z tego co wiem, to DSC nie było obsługiwane przez magistrale analogowe, jaka jest w Twoim aucie. System DSC był montowany dopiero po wprowadzeniu cyfrowych magistral K-Bus w II połowie 2000 roku. Darek
-
Zagadka z Olejem 2.5 TDS 1998r
Dyfer ze szperą hydrauliczną to SAF-XJ. Z resztą masz tu link http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=8§or=1&category=6&subset=127&vehicle=2245. Pozdrawiam Darek
-
POMOCY, SZUKAM E39 540 Z 1997 Z DSC
Coś mi się zdaje, że powinieneś kupić ASC, bo w Twoim roczniku nie było jeszcze DSC. Może poprzedni właściciel zamienił przyciski, żeby poprawić sobie świadomość o roczniku auta. Podstawowe pytanie, czy sprawdzałeś problem na kompie? To jest zasadnicza sprawa. Tester serwisowy (MODIC lub GT1) dużo Ci powie o problemie. Powodzenia Darek
-
Problem z ASC w E39 Pomocy Bardzo dziwna sprawa
na dziurach to raczej normalne jak kola podskakuja ale na 4 biegu? rozumiem ze przerobiles juz wszystkie wypowiedzi w temacie czyszczenie piast czujnikow komputer jezeli wszystko jest tam porobione to prawdobnie sterownik jak nie to czytaj zanim napiszesz . Sprawdź jeszcze stan (tłumienie) amortyzatorów. Jeśli koło traci trakcję, to wtedy zadziała ASC (DSC). Pozdrawiam Darek
-
Proszę o pomoc i wyjaśnienie? Coś z chłodzeniem
Jeśli nie gotuje Ci płynu, to stawiam na czujnik, kabelki lub problem z zegarami. Czujnik nie kosztuje majątku, więc sugeruję wymianę i obserwacje. Jeżeli problem, się powtórzy to poszukaj przetarć na izolacji przewodu czujnika. To że problem się zdarza w podwyższonej wilgotności powietrza, nasuwa mi też przyczynę powiązaną z możliwością wystąpienia zwarcia do masy. Musisz też sprawdzić czystość pinów we wtyce czujnika. Najlepiej wymyć je contact spray-em. Powodzenia Darek
-
[E39] dziwne buczenie / brzęczenie
Cześć, podciśnieniowy przewód sterujący EGR-em jest podłączony do membrany (taka puszka na zaworze) zaworu, a sam zawór jest zamontowany z przodu kolektora ssącego. Jak zdejmiesz osłony akustyczne silnika, to go zobaczysz. Pozdrawiam Darek
-
[E39] dziwne buczenie / brzęczenie
Zrób dokładnie jak Ci napisałem. Nie potrzebujesz przecinać tego przewodu, wystarczy, że go zdejmiesz z EGR-u i zaślepisz śrubką. Pozdrawiam Darek
-
[E39] dziwne buczenie / brzęczenie
Witam, takie buczenia pojawiają się w momencie uszkodzenia membran podciśnieniowych na zaworach. Żeby to potwierdzić odłącz rurkę podciśnieniową od EGR i zaślep przewód np. śrubką. Jeśli problem zniknie to będziesz miał pewność, że to membrana EGR-a. Pozdrawiam Darek
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Jak to sprawdzić? Na oko wszystko wygląda ok. Może na ręcznym próbować przód/tył, a z dołu ktoś zobaczy? Takie oględziny robi się na podnośniku. Siedzisz w aucie i jedziesz ile fabryka dała, a mechanik lub ktoś inny ogląda wał od spodu. Musisz zasymulować wszystkie momenty, w których przy normalnej jeździe masz te objawy. Sprawdź też dokładnie wszystkie poduszki skrzyni.
-
szarpanie (przerywanie silnika)
Mój kumpel miał podobne objawy, ale jemu rejestrował się błąd czujnika wałka. Po wymianie problem zniknął. Czy masz zamontowany gaz? Jeśli tak, to przyczyna może leżeć w zapieczonych wtryskach. Ja bym zaczął szukanie od układu zasilania (filtr paliwa, ciśnienie na listwie, wtryski). Powodzenia
-
Gdzie jest radio w wersji z boardmonitorem (MID)
Dzięki, wreszcie ktoś mi podpowiedział gdzie to ustrojstwo jest.
-
Gdzie jest radio w wersji z boardmonitorem (MID)
Odświeżam pytanie, bo dalej nie rozwiązałem problemu :cry2:
-
Jak działa amortyzator?
Wygląda na to, że te z alle... to są amory do Twojego auta. Oryginał z Sachs-a ma nr 556 834 i kosztuje ok 450 zł.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Co do twojego problemu, to nie szukałbym przyczyn w skrzyni. Powinieneś bardziej poszukać problemu na wale (podpora, krzyżak).
-
regulatory w lampach xenonowych
Myślę, że jeżeli sterownik nie będzie widział usterki czujnika położenia, to światła zawsze będą się zapalały tak samo.
-
Dzwonienie z wału napędowego
na Przewozie (numeru nie pamiętam) są spece od wałów. Szef nazywa się Zuba, tel: 0602193478. Możesz im zawieźć wał wymontowany lub oni sami wymontują, wymienią krzyżak, wyważą i zamontują. Nie pamiętam ile płaciłem, ale coś ok. 300 zł. Pozdrawiam
-
regulatory w lampach xenonowych
jaki byk Jak nie masz nic do napisania w temacie to sie nie udzielaj taka prosta zasada. ale widzę, że nie którzy maja problemy z jej przyswojeniem Stary, nie zwracaj uwagi na tych, co czytają posty tylko po to by literówek szukać. Wróćmy do tematu. Xenony, przynajmniej u mnie, zawsze się ustawiają (testują) po włączeniu. Jeśli świecą za nisko, to znaczy, że któryś z czujników padł, lub cięgno się wypięło. Wejdź pod auto i sprawdź czy czujniki są spięte od strony elektr. i mech. A co Ci mówi "checkcontrol"? Pozdrawiam
-
co oznacza ten komunikat SCHWASSER FULLER ???
Przykro mi, ale nie mam pojęcia jak to zrobić w E34.