Treść opublikowana przez DarioKa
-
530d - pytanie do wlascicieli takich aut
Nie wlewaj żadnego Magnateca. Do M57 tylko LongLife. U mnie był lany od początku LL04 5W-30. Teraz te oleje są pod brandem EDGE Castrola i za 7l (na wymianę potrzebujesz 6,5l) trzeba zapłacić jakieś 240zł. Pozdr
-
jakie sprzęgło
Kolega z Wawy chce sobie zarobić i jeszcze za kuriera Cię skasuje. Jak będziesz potrzebował tych części to odezwij się do mnie na PW, dostaniesz taniej. Pozdr. Tak tak a Ty jesteś thebeściak.... OK, chciałem tylko pomóc, a jakbyś na przyszłość chciał opiniować czyjąś wypowiedź to kolego poczytaj inne posty. Nie jestem tu po to żeby sobie zarobić (nie narzekam na brak kasy) tylko po to żeby w razie potrzeby komuś pomóc, bo sam korzystam z pomocy innych. Jeśli proponujesz "pomoc", a podajesz ceny jak powyżej to znaczy, że jest to oferta handlowa , a nie pomoc.
-
ZAKUP E-39 proszę o opinie :-)
Wiedzę, że chcesz kupić to co ja chcę sprzedać, może się dogadamy? Silnik fajny, elastyczny i ekonomiczny, a do tego cichy. Polecam!!! Możesz łatwo ten silnik zrobić na 197KM i 430Nm moment (jest 350Nm). Moja jest z 11'2002 i przebieg 170000 z książką (komplet papierów). Przywiozłem ją od szwaba w styczniu z przebiegiem 157000, tylko nie każdy lubi kombi. Jakbyś był zainteresowany to napis na PW. Pozdr.
-
jakie sprzęgło
Kolega z Wawy chce sobie zarobić i jeszcze za kuriera Cię skasuje. Jak będziesz potrzebował tych części to odezwij się do mnie na PW, dostaniesz taniej. Pozdr.
-
Klamka wewnętrzna-uszkodzona
Ja również wymieniłem w poprzednim E34 dwie w ciągu 4 lat. Pierwszą kupiłem używaną za 10zł i zerwała się po 3 miesiącach. Drugą kupiłem nową w serwisie chyba za ok. 20 zł i działa przez 3 lata jak to auto jeszcze miałem.
-
530d a 525d porównanie parametrów
Silnik był zmieniony (mocniejszy) od 09,00, a budę zmienili pół roku wcześniej, więc jest możliwe, że w budzie po lifcie jest jeszcze silnik 184KM. Pozdr Darek
-
jakie sprzęgło
Na 99% Sachs i do tego jest tańsze od Luk-a. Pozdr. Darek
-
Wycieraczki na każdym biegu czyszczą z tą samą szybkością .
Tak u Ciebie jak i u kolegi Szerszenkiler problem może być w sterowniku. Jeśli macie autka po pierwszej modernizacji z 98 roku, to tą funkcję pełni sterownik komfortu (Grund Modul III). Bez podłączenia do MoDica nic się nie dowiecie. Pozdr. Darek
-
Dociąganie klapy zwariowało! Gdzie jest sterownik?
- Co to za część? PILNE
Cześć, to kompletny wtryskiwacz Diesla systemu Common Rail. Nie kupuj w ASO, bo nie warto przepłacać. Jest to wtrysk BOSCH-a i możesz go kupić na internecie za 600-700 zł i dostaniesz gwarancję na 2 lata. Jeśli nie padła cewka to można go zregenerować za ok. 300-400 zł i też dostaniesz gwarancję na 2 lata. Pozdr. Darek- Poszukuje małej części :)
Taka blaszka kosztuje coś ok. 15 PLN Oryginał ATE. Poszukaj w hurtowniach typu Fota czy InterCars. Pozdrawiam Darek- Instalacja Bluetooth
Cześć, montowałem bluetooth do mojego E39 i kosztowało mnie to: moduł używany ULF 200 PLN montaż i programowanie 150PLN RAZEM 350PLN i wszystko działa super. Do E60 nie polecam ULF, tylko Telematics, który najtaniej kupisz na E-bay. Koszt całkowity powinien Ci sie zamknąć w kwocie ok. 1200-1500 PLN. Pozdrawiam Darek- Gdzie jest radio w wersji z boardmonitorem (MID)
Witam, jak w temacie. Czy ktoś wie gdzie znajduje się radio w E39 rok 2002 (model rocznikowy 09,2002) w wersji z dużym monitorem? Mam problem z radiem, a mianowicie po jakimś czasie zaczyna szumieć i nie można znaleźć żadnej stacji, jakby ktoś odłączył antenę. Natomiast płyty CD i navi chodzą bez zastrzeżeń. Pewien meches powiedział mi, że zdarzały się problemy z tymi radiami i że są montowane z tyłu, ale nie znalazłem go tam. A może ktoś miał taki problem z radiem gubiącym fale? Pomocy!!! :modlitwa: Darek- [seria 5] sprysk na tylną szybę
Witam, ten spryskiwacz jest podnoszony ciśnieniowo, więc jak przestajesz sikać to się chowa. Żeby go wyczyścić, musisz go wymontować od strony wew. (zdemontować tapicerkę tylnej klapy). Powodzenia Darek- Wał napędowy
No, nikt nic nie wie na ten temat?- Wał napędowy
Witam, mam luzy na krzyżaku środkowym, a ETK nie przewiduje wymiany tylko cały wał. Zamiast kupować używany wał, wolałbym wymienić sam krzyżak na nowy. Czy ktoś zna wymiary krzyżaka, żeby go dobrać? A moze ktoś już to przerabiał. Proszę o pomoc. Darek- Rozrząd w M50B20Vanos rok 94, jakie koszty i czas naprawy
Jak w temacie. Hałasuje mi rozrząd i jest to stwierdzone przez mechesów. Jeśli ktos przerabiał to mi powie ile czasu i kaski na to trzeba, bo oferty fachowców są bardzo rozbieżne od 200 do nawet 600 zł za samą robotę. Napiszę co już mam: uszczelki pod dekiel zaworów i Vanos, łańcuch główny i górny, sprężyna, tłoczek i o-ring napinacza dolnego, ślizg napinacza głównego, zestaw do upgradu Vanosa i dobre chęci. Jeśli o czymś zapomniałem to dopiszcie. Ach, zapomniałem chyba o uszczelkach pod dekle przednie silnika. Podobno trzeba odkręcać miskę olejową? Czekam na dobre rady tych co to już przerabiali Darek- Skrzypienie i piszczenie - przy ruchach kierownicy !!??
musisz sprawdzić: łożyska górnych poduszek amortyzatorów http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GF81&mospid=47517&btnr=31_0246&hg=31&fg=10, wspornik drązka kierowniczego http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GF81&mospid=47517&btnr=32_0695&hg=32&fg=25 i właśnie wymienioną wyżej sprężynę kolumny kierowniczej przy wyjściu ze ściany grodziowej do komory silnika http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GF81&mospid=47517&btnr=32_0700&hg=32&fg=30- stukanie w czasie jazdy ??
Jedź do mechanika i "przejedź się" na podnośniku, a on powinien w tym czasie szukać źródła dźwięku pod autem.- VISCO 100 raz
tu nie masz racji bo w dolnym zakresie temperaturę reguluje termostat, jak schłodzi sią za bardzo to termostat odetnie duży obieg i temp. wróci a visko może sobie dmuchać cały czas a i tak nie schłodzi jeśl będzie tylko mały obieg włączony, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, :x Kolego, ja opisałem 2 możliwe usterki sprzęgła Visco. Czyz nie uwazasz, ze nr 2 to tez usterka? Sam miałem taki przypadek, Visco było zablokowane non-stop. Być może termostat się u mnie nie domyka na 100%, ale tak prawdę mówiąc który termostat po paru latach pracy zamyka obieg w 100%? Oczywiście, usterka nr 2 jest mniej szkodliwa, ale jest to zawsze usterka. A samochodami z Visco jeżdżę już ok. 10 lat i miałem wszystkie możliwe przypadki. Pozdr. Darek- Emblemat na masce - schodzi bezbarwna warstwa ochronna.
warto spróbować G3- Tulejki tylnego zawieszenia-jaki nr katalogowy?
Zapomniałem dopisać: TIS: 33321095631 Lemfoerder: 13307 Pozdr.- Tulejki tylnego zawieszenia-jaki nr katalogowy?
W IC z Lemfoerdera 144,00 zł/szt. detal bez rabatu i raczej nic lepszego poza ASO nie znajdziesz. Na Lemfoerdera w IC dają 30% jak masz kogoś kto jest tam zarejestrowany, więc po rabacie wychodzi 100 zł/szt. A zdaje mi się, że to właśnie Lemfoerdera części zawieszeń były używane na pierwszym montażu równiez w E39. Njaprawdopodobniej w ASO kupisz to samo ale zapłacisz trochę więcej. Niedawno wymieniałem u siebie poduszki tylnej belki i kupiłem właśnie Lemfoerdera po 70 zł, co się okazało miały niedokladnie wydrapane numery BMW i to co dało sie odczytać pokrywało się z TIS. A w ASO 148 zł/szt.- Jak odpowietrzyć hłodnice ?
W opisanej przez Ciebie sytuacji prawie na 100% masz nieszczelny układ chłodzenia. Nie wiem jaka jest chłodnicz w E36 ale u mnie jest na samej chłodnicy obok korka wlewu płynu plastikowy zawór do odpowietrzania. Lecz jeśli, jak napisałeś, cieknie Ci po nogach to szukaj przyczyny w okolicy nagrzewnicy. Mógł Ci któryś przewód puścić, a mogła też rozszczelnić się nagrzewnica, czego Ci osobiście nie zyczę.- Brak płynności w pracy wskazówki obrotomierza
Po pierwsze wyjmij zegary i przeczyść styki. Najgorszą rzeczą która może Cię spotkać to czujnik na kole masowym, ale jeśli motor procuje bez zarzutów to jest raczej problem styków w konsoli zegarów, a nie samego czujnika obrotów. - Co to za część? PILNE
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.