Treść opublikowana przez piotr520
-
E39 zmiana licznika na High (BC)
Montowałem u siebie taki licznik, jak i kolega szumrak , musisz posiadać przynajmniej interfejs pasoft żeby to doprowadzić do ładu. W rozpisce jest błąd, tu masz wszystko w temacie https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=4&t=169331
-
E90 n46 błędy 2A6B,2A67,2A59,2EFE,2F17
Silnik ma 2 piny, nie powinien mieć przejścia z żadnego pinu na obudową, nowy nie ma bo sprawdzałem. Uszczelkę jak masz nową to zostaw, trzeba ją tylko według zaleceń bmw posmarować silikonem w tych półokrągłych krawędziach. Zamawiałem tu https://allegro.pl/oferta/vdo-wariator-valvetronic-bmw-3-e90-e91-318-320-9753546546
-
Niedziałająca multifunkcja i tempomat po wymianie kierownicy
Mając multimetr sprawa do rozwiązania w 5 minut.
-
Niedziałająca multifunkcja i tempomat po wymianie kierownicy
Jak nawet oświetlenia brakuje to znaczy że źle podłączona multifunkcja.
-
E90 n46 błędy 2A6B,2A67,2A59,2EFE,2F17
Zgadza się, na 5 pinie kostki iso jest sygnał na antenę i wzmacniacz.
-
E90 n46 błędy 2A6B,2A67,2A59,2EFE,2F17
Witam. Dziś znalazłem trochę czasu żeby zerknąć co z tym radiem może być nie tak.Bezpieczniki sprawne, pin 13 w oryginalnym złączu radia był niepodłączony . Podpiąłem do niego przewód pin numer 5 w przejściówce radia ( złącze iso prostokątne 2 razy 8 pin) i bez zmian. Niestety nie posiadam oryginalnego radia na podmianę, bo to by wiele wyjaśniło. Pytanie do Was, czy nie macie problemu z odbiorem stacji na nieoryginalnym radiu?
-
Klekot silnika M54B22
Sondy muszą pracować cały czas a nie stać w miejscu.
-
Klekot silnika M54B22
Kolego nie bardzo rozumiem co opisałeś odnośnie sond? Jaki spoczynek? Sondy cały czas pracują a nie stoją w miejscu.
-
Kabel aux do E46 2003
Może ktoś wymienił tuner radia na straszy rocznik i dlatego nie działa, datę produkcji masz na tunerze. Aux było obsługiwane od 2003r w górę.
-
Aktualizacja LCM/Włączenie Coming home
Najpierw to musisz odczytać plik Man z modułu świateł czy taka opcja istnieje.
-
Swap z automatu na manual e39 530d
Połącz się inpą i jak wejdziesz w sterownik silnika skasuj wszystkie warianty adaptacji, możliwe że tu jest problem.
-
M54B30 kompatybilność kolektorów ssących.
Nie miałem możliwości porównać disy, ale z tego co wiem jest po prostu sporo większa, kanały ssące też są większej średnicy, także ja bym szukał od 3,0.
-
Klekot silnika M54B22
Kolego sam wiesz jak ciężko jest stwierdzić skąd dochodzi jakiś dziwny dźwięk, a co dopiero z filmiku. Ile masz tam w ogóle nalatane?
-
M54B30 kompatybilność kolektorów ssących.
W silniku 3,0 inna jest disa i tu jest głównie problem.
-
Problem z pompą powietrza wtórnego
Najlepiej jakbyś odczytał błędy inpą. Pompa nie powinna mieć raczej wpływu na te błędy. Podejrzyj pracę pierwszej sondy czy żyje i pokaż jakie masz adaptacje. Jak masz instalację lpg to mogły się rozjechać.
-
Swap z 1.8i na 2.5 M52B25 Brak wskazań obrotomierza
Masz to dobrze podłączone tylko problem tkwi w rodzaju sygnału obrotów. Musisz się pasoftem podpiąć pod licznik i przy obrotomierzu zaznaczyć odczyt na analogowy.
-
Komunikat na liczniku pppppp zamiast przebiegu
Kolego ginie ci gdzieś napięcie na liczniku albo brak masy, może to być również problem kostki stacyjki.
-
320i 99' Grzechotanie, strzały z wydechu, zatrzymany silnik
Profesor Chris ma fajny filmik Tylko musisz to wszystko rozkręcić i zacząć od początku, bo na te chwilę, to widzę że kombinujesz jak koń pod górkę.
-
M52b20 cykanie za licznikiem?
Pewnie elektrozawory ogrzewania. Daj temperaturę na minimum i powinno się uspokoić jeśli to one.
-
Jak odpalić m62b44tu poza autem
Sterownikowi z wyciętym EWS jest potrzebna tylko masa, stały plus i plus po stacyjce, jak ustalić który to przewód, potrzebujesz pinout sterownika silnika i multimetr. Na obudowę silnika bezpośrednio z akumulatora trzeba podać masę grubym kablem i plus na rozrusznik. Rozrusznik zastartujesz podając na krótko plus na automat.
-
Klekot silnika M54B22
Ciśnienie na cylindrach masz jednakowe, bo tak ciucha sobie w wydech.
-
320i 99' Grzechotanie, strzały z wydechu, zatrzymany silnik
A może wystarczy naładować akumulator i wymienić czujnik wału? Ja bym od tego zaczął.
-
Niedziałające radio - Business CD polift
To wszystko działa na jednej linii I-Bus. Nic takiego nie powinno się zdarzyć po podłączeniu, radio jak i wyświetlacz muszą być podłączone do tej linii bo inaczej nie będą działać. Tak się zastanawiam co tam masz skopane.
-
N42 na M54 swap problem z wiązką i DME
Musisz kupić całą wiązkę z e46 pod silnik m54.
-
E90 n46 błędy 2A6B,2A67,2A59,2EFE,2F17
Dzięki, przejrzę jak to wygląda, możliwe że nieoryginalne radio nie wzbudza anteny, dodam że centralny z kluczyka działa bez problemu, auto z października 2006.