Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Montowałem u siebie taki licznik, jak i kolega szumrak , musisz posiadać przynajmniej interfejs pasoft żeby to doprowadzić do ładu. W rozpisce jest błąd, tu masz wszystko w temacie https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=4&t=169331
  2. Silnik ma 2 piny, nie powinien mieć przejścia z żadnego pinu na obudową, nowy nie ma bo sprawdzałem. Uszczelkę jak masz nową to zostaw, trzeba ją tylko według zaleceń bmw posmarować silikonem w tych półokrągłych krawędziach. Zamawiałem tu https://allegro.pl/oferta/vdo-wariator-valvetronic-bmw-3-e90-e91-318-320-9753546546
  3. Mając multimetr sprawa do rozwiązania w 5 minut.
  4. Jak nawet oświetlenia brakuje to znaczy że źle podłączona multifunkcja.
  5. Zgadza się, na 5 pinie kostki iso jest sygnał na antenę i wzmacniacz.
  6. Witam. Dziś znalazłem trochę czasu żeby zerknąć co z tym radiem może być nie tak.Bezpieczniki sprawne, pin 13 w oryginalnym złączu radia był niepodłączony . Podpiąłem do niego przewód pin numer 5 w przejściówce radia ( złącze iso prostokątne 2 razy 8 pin) i bez zmian. Niestety nie posiadam oryginalnego radia na podmianę, bo to by wiele wyjaśniło. Pytanie do Was, czy nie macie problemu z odbiorem stacji na nieoryginalnym radiu?
  7. piotr520 odpowiedział(a) na gural2309 temat w E46
    Sondy muszą pracować cały czas a nie stać w miejscu.
  8. piotr520 odpowiedział(a) na gural2309 temat w E46
    Kolego nie bardzo rozumiem co opisałeś odnośnie sond? Jaki spoczynek? Sondy cały czas pracują a nie stoją w miejscu.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na Matie9010 temat w E46
    Może ktoś wymienił tuner radia na straszy rocznik i dlatego nie działa, datę produkcji masz na tunerze. Aux było obsługiwane od 2003r w górę.
  10. Najpierw to musisz odczytać plik Man z modułu świateł czy taka opcja istnieje.
  11. Połącz się inpą i jak wejdziesz w sterownik silnika skasuj wszystkie warianty adaptacji, możliwe że tu jest problem.
  12. Nie miałem możliwości porównać disy, ale z tego co wiem jest po prostu sporo większa, kanały ssące też są większej średnicy, także ja bym szukał od 3,0.
  13. piotr520 odpowiedział(a) na gural2309 temat w E46
    Kolego sam wiesz jak ciężko jest stwierdzić skąd dochodzi jakiś dziwny dźwięk, a co dopiero z filmiku. Ile masz tam w ogóle nalatane?
  14. W silniku 3,0 inna jest disa i tu jest głównie problem.
  15. Najlepiej jakbyś odczytał błędy inpą. Pompa nie powinna mieć raczej wpływu na te błędy. Podejrzyj pracę pierwszej sondy czy żyje i pokaż jakie masz adaptacje. Jak masz instalację lpg to mogły się rozjechać.
  16. Masz to dobrze podłączone tylko problem tkwi w rodzaju sygnału obrotów. Musisz się pasoftem podpiąć pod licznik i przy obrotomierzu zaznaczyć odczyt na analogowy.
  17. Kolego ginie ci gdzieś napięcie na liczniku albo brak masy, może to być również problem kostki stacyjki.
  18. Profesor Chris ma fajny filmik Tylko musisz to wszystko rozkręcić i zacząć od początku, bo na te chwilę, to widzę że kombinujesz jak koń pod górkę.
  19. Pewnie elektrozawory ogrzewania. Daj temperaturę na minimum i powinno się uspokoić jeśli to one.
  20. Sterownikowi z wyciętym EWS jest potrzebna tylko masa, stały plus i plus po stacyjce, jak ustalić który to przewód, potrzebujesz pinout sterownika silnika i multimetr. Na obudowę silnika bezpośrednio z akumulatora trzeba podać masę grubym kablem i plus na rozrusznik. Rozrusznik zastartujesz podając na krótko plus na automat.
  21. piotr520 odpowiedział(a) na gural2309 temat w E46
    Ciśnienie na cylindrach masz jednakowe, bo tak ciucha sobie w wydech.
  22. A może wystarczy naładować akumulator i wymienić czujnik wału? Ja bym od tego zaczął.
  23. To wszystko działa na jednej linii I-Bus. Nic takiego nie powinno się zdarzyć po podłączeniu, radio jak i wyświetlacz muszą być podłączone do tej linii bo inaczej nie będą działać. Tak się zastanawiam co tam masz skopane.
  24. Musisz kupić całą wiązkę z e46 pod silnik m54.
  25. Dzięki, przejrzę jak to wygląda, możliwe że nieoryginalne radio nie wzbudza anteny, dodam że centralny z kluczyka działa bez problemu, auto z października 2006.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.