Treść opublikowana przez piotr520
-
Szary Ekran Navi 16:9 e39
Skoro brak obrazu z czytnika dvd i tunera tv to zostaje tylko uszkodzony monitor.
-
Bardzo slabe hamulce tył.
Można próbować próżniowo odpowietrzyć, pompki nie są takie drogie. Po odkręceniu samego odpowietrznika, nawet przy zapowietrzonych hamulcach przewód i cylinderek powinien sam się przelać po jakimś czasie.
-
BMW E39 M52B20 PROBLEM Z INSTALACJA GAZOWA
Jak to w ogóle jeździło na dyszach 1mm. Powiedz gazownikowi żeby zaznaczył opcje "przełącz przy pierwszym", możliwe że reduktor nie wyrabia i podpiera się benzyną.
-
[E39] Kończy się sprzęgło?
Może biegu nie wrzuciłeś :D . To nie jest kończące się sprzeglo, tylko skończone sprzeglo.
-
BMW E39 M52B20 PROBLEM Z INSTALACJA GAZOWA
Pany nie ma o co kruszyć kopii. Chlopak byl u gazownika, dlatego problemy z instalacją LPG wykluczylem i postawiłem na świecie, bo maja już nalatane. No chyba że facet wzial za wymianę listew, zrobił autokalibracje i uznal że wszystko ok, nie sprawdzajac auta w czasie jazdy czy trzyma ciśnienie. Co do wyboru świec, to każdy ma swoje doswiadczenia i nic nikomu nie narzucam, ale nie zmienię zdania że lpg lepiej się spisuje na jedno elektrodowych swiecach. Poczekajmy co autor tematu napisze.
-
BMW E39 M52B20 PROBLEM Z INSTALACJA GAZOWA
Chłopaki tu nie chodzi o super swiece i nic nie mam do oryginalnych pod warunkiem że jeździmy na benzynie. Gazu akurat producent nie przewidział i zapewne te swiece pod lpg byłyby inne. Na te chwilę mam IK20 i jestem z nich zadowolony i dodatkowo mam możliwość regulacji odstepu elektrody. Ori świece dla silnika m54 jak woim przypadku kosztują niewiele mniej. Każdy ma swoje zdanie w tym temacie, ja poszedłem za opiniami forum Lpg i nie żałuję wyboru. Autor niech robi jak uważa, w każdym razie 80tys na zwyklych swiecach przy lpg oznacza ich koniec, co wcale nie musi oznaczać rozwiazania problemu, ale na 99% problemem są właśnie świece.
-
BMW E39 M52B20 PROBLEM Z INSTALACJA GAZOWA
To najwyższa pora na wymiane, z resztą na wtryskiwacze gazu też. Co do świec, to do gazu najlepiej jedno elektrodowe i ustaw odstęp na 0,9mm. Jeździłem na k20tt, ale jak ci zbywa to zainwestuj w ik20
-
BMW E39 M52B20 PROBLEM Z INSTALACJA GAZOWA
Kiedy wymieniałeś świece? Ile mają najechane?
-
M52B28TU GLOWICA
Głowice są takie same dla m52tub25 m52tub28 m54b25 m54b30.
-
Kierownica
Zajrzyj do działu zrób to sam, tam kolega szumrak wszystko dokładnie opisał razem z fotkami.
-
530i nieszczelność dolotu, okolice odmy
Kolego wyjdzie przy rozbiórce co tam jeszcze wymienić. Jak będziesz wyciągał rurkę bagnetu żeby go ewentualnie przepchnąć bu lubi się zatkać to oring wymień. Uszczelki pod kolektorem pewnie też warto.
-
Bmw E39 bez zamka w drzwiach. Jak otworzyć ?
A może akumulator się rozładował, trzeba od spodu pod maskę się podłączyć z prostownikiem, chyba że masz hak to przez złącze.
-
Kierownica
Są dwa typy mocowania i przed zakupem musisz sprawdzić jaką masz, bo nie pasują zamiennie. Stary typ taśma przykręcana do kierownicy , ma dwa otwory, jeden na śrubę kolumny drugi na taśmę https://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2272582-Retrofit-multifunction-steeringhweel-1998-E39 https://www.pelicanparts.com/BMW/techarticles/BMW-5-Series-E39/36-BODY-Steering_Wheel_Removal/36-BODY-Steering_Wheel_Removal.htm a tu masz nowy typ, ma cztery otwory, na śrubę kolumny, wyjście taśmy i dwa małe (zaczepy do obracania taśmy) http://www.bmwtips.com/tipsntricks/SteeringWheel/MSteeringWheelRepair.htm
-
Co to jest i dlaczego?
To jest manovakuometr, pokazuje podciśnienie w kolektorze ssącym. Ogólnie jak chcesz mieć jak najmniejsze spalanie, to operuj gazem tak żeby podciśnienie było jak największe. Taki sobie gadżet, widać poprzedni właściciel miał fantazję. Stosowało sie takie zegary w poldkach i dużych fiatach. No chyba że masz turbo i o tym nie wiesz :D
-
Kierownica
Przed liftem i po lifcie były inne taśmy i mocowania kierownicy. musisz zdemontować poduszkę i będzie widać jakie masz mocowanie. Z multifunkcją nie ma problemu żeby ją dołożyć. Przy demontażu poduszki konieczne odpięcie klem z aku.
-
E39 brak kontroli check M52 2.0 11.1998r.
Normalna rzecz, to w końcu urządzenie diagnostyczne i tak ma działać, ale nie porównuj mozliwosci tego diagnoskopu z elm. Zresztą sciag jakaś apkę , ja używam car scaner, bo najlepiej dziala ze wszystkich które testowałem, to będziesz widział jakie ma dostepne funkcje.
-
E39 brak kontroli check M52 2.0 11.1998r.
Mam auto z roku 2000 i tylko jedno zlacze obd2 do wszystkiego. Tego elm 327 też mam, ładnie sie laczy, parametry rzeczywiste pokazuje nawet ok, ale Innych modułów oprocz silnika niestety nie diagnozuje. Z resztą do bledow czy to silnika czy skrzyni najlepsza jest inpa.
-
E39 brak kontroli check M52 2.0 11.1998r.
Jak wyżej, nie dość że łączy się tylko z silnikiem, to odczyt błędów czasami nie do końca trafny.
-
E39 brak kontroli check M52 2.0 11.1998r.
Jak masz kontrolkę EML to raczej kontrolka Check nie będzie aktywna, przynajmniej u mnie tak było, sterownik niegrzebany.
-
Jak ustawić rozrzad w m52b28 pojedynczy vanos
Masz tu dokładnie pokazane krok po kroku
-
BMW E39 530d 99r Problem po zestawie startowym kodowanie
W dziale "Diagnoza komputerowa" znajdziesz forumowicza Din76, on powinien ci to ogarnąć.
-
PDC niby dziala niby nie...
Wyciągasz listwę a z nią wychodzą czujniki, odpinasz wtyczkę i wyciągasz czujnik z listwy. Jest na zatrzask.
-
PDC niby dziala niby nie...
Czujniki siedzą w listwie, zderzaka nie ruszasz.
-
BMW E39 530d 99r Problem po zestawie startowym kodowanie
Szukaj pod siedzeniami i tylna kanapa kartki z numerami, mozliwe że nikt nie wywalił.
-
BMW E39 530d 99r Problem po zestawie startowym kodowanie
Podaj stare oryginalne kody jak było wszystko ok. Z numerami vin wszystko jest w porzadku, w liczniku vin po prostu tak wyglada.