Treść opublikowana przez piotr520
-
Brak kontrolki ASC
Zdławi obroty, najlepiej to czuć na żwirku albo drodze gruntowej.
-
Brak kontrolki ASC
To sprawdź czy po kliknięciu przycisku ASC przestaje działać.
-
E46 323i skrzynia biegów wyskakuje wsteczny bieg
Skrzyni nie opłaci się naprawiać, tylko wymiana.
-
M54 nie pracuje pierwszy cylinder, uszkodzony zawór
To jest wypalony zawór, przyczyny bym szukał w pierwszym wtryskiwaczu, albo gazie o ile jest. Warto wyciągnąć pierwszy tłok i sprawdzić stan pierścieni. Wymień zawór i po sprawie.
-
M54 nie pracuje pierwszy cylinder, uszkodzony zawór
Zmierz kompresję, możliwe że zawór się wypalił.
-
Podnoszenie kierownicy po zgaszeniu silnika.
Zgadza się, fotel kierowcy ma wbudowany moduł w przyciskach sterowania. Musisz zdjąć boczek.
-
Ogrzewanie istnieje tylko na 32 C
U siebie tak rozwiązałem problem , w e46 powinno być podobnie https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=386952
-
Podnoszenie kierownicy po zgaszeniu silnika.
Luzna wtyczka przyciskow przy fotelu kierowcy brak masy na fotel albo uszkodzony modul przycisków kierowcy.
-
Stukanie przy zmianie biegów
Do m52tub20 wsadziłem skrzynię z N42 śmiga aż miło, przełożenia są te same, bo porównywałem numery kół zębatych biegów. Trzeba tylko wsadzić swoją łapę od wyciskania sprzęgła i tuleję prowadzącą łożysko oporowe.
-
Wkładanie skrzyni biegów
Tak jak pisze maniek21112 przód silnika jak najwyżej, i wrzuć w skrzyni jakiś bieg, to wtedy lekko kręcisz flanszą wychodzącą z tyłu skrzyni i wałek musi wjechać w tarczę. Jak trafisz, to tylko łożysko na wale silnika może stawiać lekki opór. Najważniejsze żeby skrzynia szła równo względem silnika.
-
Wymiana silnika po nagłym wyjściu korby
Skoro wcześniej miałeś silnik na podwójnym vanosie to wystarczyło podmienić słupek i po sprawie.
-
M52B28 Pojedynczy Vanos Brak Kompresji
Jak sytuacja, coś się wyjaśniło po zdjęciu głowicy?
-
Silnik gaśnie po rozgrzaniu
Najpierw diagnostyka i odczyt błędów, bo tak w ciemno, to sam widzisz że nie ma sensu, kiedyś trafisz z wymianą ale jakim kosztem. Podłącz pod inpe i wrzuć błędy.
-
M52B28 Pojedynczy Vanos Brak Kompresji
Możliwe że to zawór albo gniazdo, chociaż osobiście się przy tych głowicach nie spotkałem. Może wtryskiwacz gazowy na tym cylindrze słabiej podawał i uboga mieszanka zrobiła swoje.
-
524td - tylna belka sanki na wymianę
Były różne mocowania przy tylnej belce w zależności od rodzaju dyfra i musisz kupić taki sam.
-
Bmw e39 2.8 niskie obroty
Trochę dziwne że po odpaleniu jest ok przy takiej kompresji.
-
530i czy ta piasta jest do wymiany
Kurcze, u mnie nie ma tych kołnierzy :shock: Może ktoś to wcześniej usunął, teraz rozumiem o czym piszesz, w tym przypadku to faktycznie nie bardzo to ciąć, no chyba że zmieniasz oslony tarczy.
-
530i czy ta piasta jest do wymiany
Fuser żle mnie może zrozumiałeś, tniemy tak jakbyśmy skracali śrubę która trzyma piastę, można obciąć same końcówki śrub które wystają za piastę i są mocno zardzewiałe, albo głębiej razem z kawałkiem piasty i zostaje wtedy ze dwa milimetry gwintu, który trzyma piastę. Wtedy dwa obroty śrubą i odkręcone. Co do wyciągnięcia całego mcphersona to najlepszy i najwygodniejszy sposób. Problemem jest tylko wybicie końcówki kierowniczej i nie jest, to niestety takie proste jak na filmikach, gdzie podchodzimy ściągaczem i końcówka fajnie schodzi. Często nawet nie drgnie po naciągnięciu ściągaczem. Trzeba ściągacz porządnie napiąć i uderzać w niego młotkiem w osi śruby końcówki. Jak ściągacz zluzuje to znowu napinamy i uderzamy młotkiem. Można końcówkę napinać jakąś breszką i uderzać w śrubę, ale jest duże prawdopodobieństwo że końcówka wyjdzie z tą tulejką wprasowaną w aluminiową obudowę mcphersona , a i tak potem do ściągnięcia tej tulejki potrzebujemy ściągacza. Jak odpuści, to lewarujemy całość trochę do góry i wtedy możemy wyciągnąć końcówkę drążka. Uwierzcie mi że tak niestety jest, bo dwa tygodnie temu zmieniałem u siebie wahacze (dolne, górne) końcówki drążków i bez wyciągania mcphersona to bym się chyba zamęczył. To ma swoje lata i jest porządnie zapieczone. Wahacze odkręcamy przy sankach przykręconych do nadwozia, a potem trzy śruby poduszki amortyzatora pod maską i mamy wszystko na wierzchu, aż chce się robić. Nie potrzebujemy żadnych ściągaczy do sprężyn amortyzatora, całość ładnie wchodzi i wychodzi. Potem montujemy w odwrotnej kolejności, najpierw przykręcamy poduszkę amortyzatora, potem wahacze, następnie lewarujemy to trochę w górę i możemy wtedy włożyć końcówkę drążka.
-
530i czy ta piasta jest do wymiany
Widzisz o końcówce drążka zapomniałem napisać, to ona najmocniej trzyma i nie pozwala zejść zwrotnicy w dół. Jak nie chcecie się długo męczyć ze starymi śrubami piasty, bo one są na kleju, to wystarczy obciąć szlifierką końcówkę śruby razem z kawałkiem piasty z tym gwintem. Wtedy dwa obroty i po sprawie.
-
530i czy ta piasta jest do wymiany
Przy wymianie piasty wysuwałem amortyzator w górę, wystarczy u góry odkręcić te poprzeczną śrubę.
-
problem!! Wiatr spycha porzód auta
A w jakim stanie masz tuleje tylnej belki?
-
Dis v44 na windows 10 pomoc w pobraniu
Dis idzie tylko po porcie com (rs232) jak masz sprzęt to mogę podesłać linki do disa, oczywiście musisz mieć działającą inpę zainstalowaną jako ads.
-
Wymiana uszczelki i szyby przedniej E39
Kolego sam wymieniałem uszczelkę przedniej szyby, wymiana według mnie prosta. Najważniejsza sprawa, to usunąć wszystko dokładnie po starej uszczelce. Resztki uszczelki zostają z tyłu za szybą i nowej po prostu nie wciśniesz, jeśli dokładnie wszystkiego nie wyczyścisz. Potrzebujesz plastikowej szpachelki w kształcie litery L , szerokość około 2cm, a to zagięcie 1cm tak by dobrze wchodziło za szybę. Wszystko usuń i wydmuchaj. Nową uszczelkę posmaruj lekko płynem do naczyń. Montujesz najpierw rogi, a potem od rogów do środka i w dół. Myślę że nic trudnego.
-
E39 530d 1999 - umierająca elektronika
Chyba że chodzi o navi, i reset nie pomaga, to wtedy trzeba odczytać licznik pasoftem i tam masz kod.
-
E39 530d 1999 - umierająca elektronika
Oryginalne radio nie posiada kodu.