Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. piotr520 odpowiedział(a) na Pox777 temat w E39
    Zdławi obroty, najlepiej to czuć na żwirku albo drodze gruntowej.
  2. piotr520 odpowiedział(a) na Pox777 temat w E39
    To sprawdź czy po kliknięciu przycisku ASC przestaje działać.
  3. Skrzyni nie opłaci się naprawiać, tylko wymiana.
  4. To jest wypalony zawór, przyczyny bym szukał w pierwszym wtryskiwaczu, albo gazie o ile jest. Warto wyciągnąć pierwszy tłok i sprawdzić stan pierścieni. Wymień zawór i po sprawie.
  5. Zmierz kompresję, możliwe że zawór się wypalił.
  6. Zgadza się, fotel kierowcy ma wbudowany moduł w przyciskach sterowania. Musisz zdjąć boczek.
  7. U siebie tak rozwiązałem problem , w e46 powinno być podobnie https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=386952
  8. Luzna wtyczka przyciskow przy fotelu kierowcy brak masy na fotel albo uszkodzony modul przycisków kierowcy.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na avado temat w E46
    Do m52tub20 wsadziłem skrzynię z N42 śmiga aż miło, przełożenia są te same, bo porównywałem numery kół zębatych biegów. Trzeba tylko wsadzić swoją łapę od wyciskania sprzęgła i tuleję prowadzącą łożysko oporowe.
  10. piotr520 odpowiedział(a) na avado temat w E46
    Tak jak pisze maniek21112 przód silnika jak najwyżej, i wrzuć w skrzyni jakiś bieg, to wtedy lekko kręcisz flanszą wychodzącą z tyłu skrzyni i wałek musi wjechać w tarczę. Jak trafisz, to tylko łożysko na wale silnika może stawiać lekki opór. Najważniejsze żeby skrzynia szła równo względem silnika.
  11. Skoro wcześniej miałeś silnik na podwójnym vanosie to wystarczyło podmienić słupek i po sprawie.
  12. Jak sytuacja, coś się wyjaśniło po zdjęciu głowicy?
  13. piotr520 odpowiedział(a) na OzoshiR temat w E39
    Najpierw diagnostyka i odczyt błędów, bo tak w ciemno, to sam widzisz że nie ma sensu, kiedyś trafisz z wymianą ale jakim kosztem. Podłącz pod inpe i wrzuć błędy.
  14. Możliwe że to zawór albo gniazdo, chociaż osobiście się przy tych głowicach nie spotkałem. Może wtryskiwacz gazowy na tym cylindrze słabiej podawał i uboga mieszanka zrobiła swoje.
  15. Były różne mocowania przy tylnej belce w zależności od rodzaju dyfra i musisz kupić taki sam.
  16. piotr520 odpowiedział(a) na Sylweke39 temat w E39
    Trochę dziwne że po odpaleniu jest ok przy takiej kompresji.
  17. piotr520 odpowiedział(a) na fold temat w E39
    Kurcze, u mnie nie ma tych kołnierzy :shock: Może ktoś to wcześniej usunął, teraz rozumiem o czym piszesz, w tym przypadku to faktycznie nie bardzo to ciąć, no chyba że zmieniasz oslony tarczy.
  18. piotr520 odpowiedział(a) na fold temat w E39
    Fuser żle mnie może zrozumiałeś, tniemy tak jakbyśmy skracali śrubę która trzyma piastę, można obciąć same końcówki śrub które wystają za piastę i są mocno zardzewiałe, albo głębiej razem z kawałkiem piasty i zostaje wtedy ze dwa milimetry gwintu, który trzyma piastę. Wtedy dwa obroty śrubą i odkręcone. Co do wyciągnięcia całego mcphersona to najlepszy i najwygodniejszy sposób. Problemem jest tylko wybicie końcówki kierowniczej i nie jest, to niestety takie proste jak na filmikach, gdzie podchodzimy ściągaczem i końcówka fajnie schodzi. Często nawet nie drgnie po naciągnięciu ściągaczem. Trzeba ściągacz porządnie napiąć i uderzać w niego młotkiem w osi śruby końcówki. Jak ściągacz zluzuje to znowu napinamy i uderzamy młotkiem. Można końcówkę napinać jakąś breszką i uderzać w śrubę, ale jest duże prawdopodobieństwo że końcówka wyjdzie z tą tulejką wprasowaną w aluminiową obudowę mcphersona , a i tak potem do ściągnięcia tej tulejki potrzebujemy ściągacza. Jak odpuści, to lewarujemy całość trochę do góry i wtedy możemy wyciągnąć końcówkę drążka. Uwierzcie mi że tak niestety jest, bo dwa tygodnie temu zmieniałem u siebie wahacze (dolne, górne) końcówki drążków i bez wyciągania mcphersona to bym się chyba zamęczył. To ma swoje lata i jest porządnie zapieczone. Wahacze odkręcamy przy sankach przykręconych do nadwozia, a potem trzy śruby poduszki amortyzatora pod maską i mamy wszystko na wierzchu, aż chce się robić. Nie potrzebujemy żadnych ściągaczy do sprężyn amortyzatora, całość ładnie wchodzi i wychodzi. Potem montujemy w odwrotnej kolejności, najpierw przykręcamy poduszkę amortyzatora, potem wahacze, następnie lewarujemy to trochę w górę i możemy wtedy włożyć końcówkę drążka.
  19. piotr520 odpowiedział(a) na fold temat w E39
    Widzisz o końcówce drążka zapomniałem napisać, to ona najmocniej trzyma i nie pozwala zejść zwrotnicy w dół. Jak nie chcecie się długo męczyć ze starymi śrubami piasty, bo one są na kleju, to wystarczy obciąć szlifierką końcówkę śruby razem z kawałkiem piasty z tym gwintem. Wtedy dwa obroty i po sprawie.
  20. piotr520 odpowiedział(a) na fold temat w E39
    Przy wymianie piasty wysuwałem amortyzator w górę, wystarczy u góry odkręcić te poprzeczną śrubę.
  21. A w jakim stanie masz tuleje tylnej belki?
  22. Dis idzie tylko po porcie com (rs232) jak masz sprzęt to mogę podesłać linki do disa, oczywiście musisz mieć działającą inpę zainstalowaną jako ads.
  23. Kolego sam wymieniałem uszczelkę przedniej szyby, wymiana według mnie prosta. Najważniejsza sprawa, to usunąć wszystko dokładnie po starej uszczelce. Resztki uszczelki zostają z tyłu za szybą i nowej po prostu nie wciśniesz, jeśli dokładnie wszystkiego nie wyczyścisz. Potrzebujesz plastikowej szpachelki w kształcie litery L , szerokość około 2cm, a to zagięcie 1cm tak by dobrze wchodziło za szybę. Wszystko usuń i wydmuchaj. Nową uszczelkę posmaruj lekko płynem do naczyń. Montujesz najpierw rogi, a potem od rogów do środka i w dół. Myślę że nic trudnego.
  24. Chyba że chodzi o navi, i reset nie pomaga, to wtedy trzeba odczytać licznik pasoftem i tam masz kod.
  25. Oryginalne radio nie posiada kodu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.