Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Unieś listwę wtryskiwaczy i będziesz widział, może zamienilels zasilanie paliwa z powrotem.
  2. piotr520 odpowiedział(a) na Kebrost temat w E46
    https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=2&t=166530&start=0
  3. piotr520 odpowiedział(a) na Majkel9898 temat w E39
    Mnie to na vanosa nie wygląda, jest jeszcze możliwość że to sworzeń tłoka ale to naprawdę rzadkość. bez zdjęcia miski i tak się nie obejdzie.
  4. piotr520 odpowiedział(a) na Majkel9898 temat w E39
    Niestety ale wygląda na panewkę, trzylitrówki miały z tym problem. Szkoda że najechałeś już tyle kilometrów, wał może nie nadawać się do szlifu.
  5. Wtryskiwacze podają podczas kręcenia? Może zła kolejność przewodów na świecach, zamienione przy kopułce.
  6. Wiązkę i tak musisz dorobić skoro nie masz, a zamiast bawić się z przekaźnikami zrób jak bóg przykazał, tu masz schemat http://www.jonkensy.com/DTA/ETM/Searchable%20PDFs/Searchable_1995%20BMW%20525i%20-%20525it%20-%20530i%20-%20530it%20-%20540i%20Electrical%20Troubleshooting%20Manual.pdf Elektryczne szyby strona 216, najlepiej jakbyś chociaż dokupił wiązki w drzwi.
  7. piotr520 odpowiedział(a) na markopolo3333 temat w E39
    W okrągłym złączu masz mieć 14 stałe napięcie 12V 16 napięcie po kluczyku 12V 19 masa 15 RXD musi mieć mostek z 17 (sprawdź czy w interfejsie jest między nimi połączenie, jeśli nie ma to zrób mostek) 20 TXD
  8. Zły skład mieszanki paliwowej. Lewe powietrze, któryś czujnik, albo najczęściej źle wyregulowana instalacja gazowa.
  9. piotr520 odpowiedział(a) na markopolo3333 temat w E39
    Błędy w liczniku są, jesli tak to jakie. Co bylo robione przy aucie i czy masz fabryczną nawigację, bo najczęściej problemem jest zasniedzialy czytnik nawigacji, wystarczy odpuac wtyczkę do sprawdzenia.
  10. Te "dzwonki" nie mogą mieć takiego luzu, bo nigdy nie będzie dobrze.
  11. piotr520 odpowiedział(a) na tommydrifter temat w E46
    Nie znam schematu tego zasilania paliwa ani schematu instalacji elektrycznej tych pomp. Jedno co mnie zastanawia to czemu spalił się sterownik silnika, brak masy, źle podpięte sterowanie pomp paliwa i zbyt obciazony sterownik? Może tu trzeba zaczac diagnozę, jakaś instalacja też uległa przepaleniu przy uszkodzeniu sterownika? Może podlaczenie drugiej pompy powoduje spadek napięcia na sterownik? Coś sprawdzałeś, one się nie palą bez przyczyny, przeważnie z winy użytkownika, zwarcie, złe podpiecie.
  12. piotr520 odpowiedział(a) na tommydrifter temat w E46
    Sprawdź ciśnienie paliwa po podłączeniu drugiej pompy, nie może wzrosnąć. Możliwe że regulator ciśnienia puszcza paliwo podciśnieniem do kolektora ssącego.
  13. Przydałoby się błędy odczytać, możliwe że wykasowanie adaptacji przepustnicy załatwi sprawę, bo objaw na to wskazuje. Akurat do tego nie potrzeba się łączyć ze sterownikiem silnika, zapłon w pozycję 2, wciskasz gaz w podłogę i trzymasz 10 sekund, odpuszczasz pedał gazu i wyłączasz zapłon na 30 sekund.
  14. Skoro na zimnym jedzie ok to raczej paliwa mu nie brakuje, problem zaczyna się gdy sondy zaczynają działać. Jak masz gdzieś lewe powietrze (nieszczelna powiedzmy odma) to sondy leją aż do bólu, aż zaczyna się dławić. Według mnie to nie wina regulatora, od samego początku by było nie tak. Szukaj nieszczelności.
  15. Udało się wymienić wszystkie tuleje bez wyciągania wózka i wykręcania tych szpilek. Wózek opuściłem około 3cm w dół i to wystarczyło, tylne tuleje poszły bez problemu, przednie najpierw środek, potem nacięcie starej obudowy tulei żeby luzu złapała i łatwo ją było wyciągnąć. Kupa roboty jednym słowem.
  16. Kurcze, to utrudni robotę przynajmniej przy wyciąganiu tulei. Albo trzeba dać wózek w dół przynajmniej na długość śrub, albo rwać tuleję po kawałku.
  17. Witam. Pod koniec tygodnia mam zamiar wziąć się wreszcie za wymianę tulei wózka i mam do was pytanie. Czy szpilki przednich tulei są wkręcane czy wybijane do góry? Nie będę opuszczał dużo całego wózka, tak myślę tylko z 5 centymetrów żeby mieć podejście ściągaczem i te szpilki będą przeszkadzały. Tylne wiadomo wychodzi cała śruba.
  18. Kostka która zostala w aucie, biała 12pin to x6011, zasilanie, masa, alternator, rozrusznik, polaczenie z licznikiem i ews. Da się to połączyć z tą czarną który wisi z wiązki, nawet wedlug kolorów i grubosci kabla powinna się zgadzać, ale to ryzykowne. Trzeba porownac gniazda x6011 dla e39 i e46.
  19. piotr520 odpowiedział(a) na Kosta85drift temat w E39
    Odciąleś przewod miedzy modułem ews a 18 pinen sterownika?
  20. piotr520 odpowiedział(a) na Kosta85drift temat w E39
    To napisz coś więcej, bo tak to, nie bardzo wiadomo o co chodzi. Jak tylko usunąłeś ews ze sterownika to, ma palić tak jak pisałem, pod warunkiem że ews prawidłowo usunięty i pin odpowiedzialny za sygnał między modułem EWS a sterownikiem silnika ma być odcięty, bo efekt będzie taki jak piszesz. Chyba że to jakiś swap rzeźba to masz rozpiskę http://www.fekzen.se/StandAlone/
  21. piotr520 odpowiedział(a) na Kosta85drift temat w E39
    Jak usunąłeś ews ze sterownika silnika, to wystarczy wypiąć moduł EWS, zmostkować dwa grube kable we wtyczce i pali.
  22. Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Możliwe że pompa nie ma odpowiedniej wydajności, nie trzyma ciśnienia. Na zimnym będzie to bardziej odczuwalne ponieważ potrzeba więcej paliwa. Ale nie ma co gdybać, trzeba wpiąć manometr na trójniku przed listwą wtryskową i zmierzyć.
  23. Trzeba podejrzeć podczas diagnostyki jaką sterownik widzi temperaturę silnika i powietrza, od zimnego do pełnego rozgrzania. Opis oporności który znalazłeś w sieci tyczy czujników pod sterownik bosch, a ty masz siemensa i niekoniecznie musi się zgadzać. Druga sprawa to wyczyść dokładnie zawór wolnych obrotów, tak by przesłonka chodziła bez zacięć, możliwe że tu jest problem. Do wartości położenia wałka się nie odniosę bo nie wiem czym to jest diagnozowane, w każdym razie po przekroczeniu około 3 tysięcy obrotów ma się zmieniać. Nastawnik vanosa jest zasilany 12 voltami.
  24. Odczytaj błędy w sterowniku silnika.
  25. piotr520 odpowiedział(a) na eryngium temat w E39
    Jest jeżeli masz moduł TV.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.