Treść opublikowana przez piotr520
-
530i M30b30 KRęci, Nie odpala. Jest iskra jest paliwo.
Unieś listwę wtryskiwaczy i będziesz widział, może zamienilels zasilanie paliwa z powrotem.
-
Zmiana softu/mapy siemens ms43
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=2&t=166530&start=0
-
Stukanie przy 2tys. Obrotów
Mnie to na vanosa nie wygląda, jest jeszcze możliwość że to sworzeń tłoka ale to naprawdę rzadkość. bez zdjęcia miski i tak się nie obejdzie.
-
Stukanie przy 2tys. Obrotów
Niestety ale wygląda na panewkę, trzylitrówki miały z tym problem. Szkoda że najechałeś już tyle kilometrów, wał może nie nadawać się do szlifu.
-
530i M30b30 KRęci, Nie odpala. Jest iskra jest paliwo.
Wtryskiwacze podają podczas kręcenia? Może zła kolejność przewodów na świecach, zamienione przy kopułce.
-
Schemat szyb elektrycznych BMW E34
Wiązkę i tak musisz dorobić skoro nie masz, a zamiast bawić się z przekaźnikami zrób jak bóg przykazał, tu masz schemat http://www.jonkensy.com/DTA/ETM/Searchable%20PDFs/Searchable_1995%20BMW%20525i%20-%20525it%20-%20530i%20-%20530it%20-%20540i%20Electrical%20Troubleshooting%20Manual.pdf Elektryczne szyby strona 216, najlepiej jakbyś chociaż dokupił wiązki w drzwi.
-
Brak komunikacji.
W okrągłym złączu masz mieć 14 stałe napięcie 12V 16 napięcie po kluczyku 12V 19 masa 15 RXD musi mieć mostek z 17 (sprawdź czy w interfejsie jest między nimi połączenie, jeśli nie ma to zrób mostek) 20 TXD
-
520i odczyt inpy 226 co to znaczy?
Zły skład mieszanki paliwowej. Lewe powietrze, któryś czujnik, albo najczęściej źle wyregulowana instalacja gazowa.
-
Brak komunikacji.
Błędy w liczniku są, jesli tak to jakie. Co bylo robione przy aucie i czy masz fabryczną nawigację, bo najczęściej problemem jest zasniedzialy czytnik nawigacji, wystarczy odpuac wtyczkę do sprawdzenia.
-
E46 330i Nastawnik wałka rozrządu
Te "dzwonki" nie mogą mieć takiego luzu, bo nigdy nie będzie dobrze.
-
BMW E46 m50b25turbo zalewa
Nie znam schematu tego zasilania paliwa ani schematu instalacji elektrycznej tych pomp. Jedno co mnie zastanawia to czemu spalił się sterownik silnika, brak masy, źle podpięte sterowanie pomp paliwa i zbyt obciazony sterownik? Może tu trzeba zaczac diagnozę, jakaś instalacja też uległa przepaleniu przy uszkodzeniu sterownika? Może podlaczenie drugiej pompy powoduje spadek napięcia na sterownik? Coś sprawdzałeś, one się nie palą bez przyczyny, przeważnie z winy użytkownika, zwarcie, złe podpiecie.
-
BMW E46 m50b25turbo zalewa
Sprawdź ciśnienie paliwa po podłączeniu drugiej pompy, nie może wzrosnąć. Możliwe że regulator ciśnienia puszcza paliwo podciśnieniem do kolektora ssącego.
-
[M52B28TU] Podwyższone obroty, prawie zerowa reakcja na gaz
Przydałoby się błędy odczytać, możliwe że wykasowanie adaptacji przepustnicy załatwi sprawę, bo objaw na to wskazuje. Akurat do tego nie potrzeba się łączyć ze sterownikiem silnika, zapłon w pozycję 2, wciskasz gaz w podłogę i trzymasz 10 sekund, odpuszczasz pedał gazu i wyłączasz zapłon na 30 sekund.
-
Wymiana regulatora ciśnienia paliwa E39 520i
Skoro na zimnym jedzie ok to raczej paliwa mu nie brakuje, problem zaczyna się gdy sondy zaczynają działać. Jak masz gdzieś lewe powietrze (nieszczelna powiedzmy odma) to sondy leją aż do bólu, aż zaczyna się dławić. Według mnie to nie wina regulatora, od samego początku by było nie tak. Szukaj nieszczelności.
-
E46 320wymiana tulei wózka, szpilki tulei.
Udało się wymienić wszystkie tuleje bez wyciągania wózka i wykręcania tych szpilek. Wózek opuściłem około 3cm w dół i to wystarczyło, tylne tuleje poszły bez problemu, przednie najpierw środek, potem nacięcie starej obudowy tulei żeby luzu złapała i łatwo ją było wyciągnąć. Kupa roboty jednym słowem.
-
E46 320wymiana tulei wózka, szpilki tulei.
Kurcze, to utrudni robotę przynajmniej przy wyciąganiu tulei. Albo trzeba dać wózek w dół przynajmniej na długość śrub, albo rwać tuleję po kawałku.
-
E46 320wymiana tulei wózka, szpilki tulei.
Witam. Pod koniec tygodnia mam zamiar wziąć się wreszcie za wymianę tulei wózka i mam do was pytanie. Czy szpilki przednich tulei są wkręcane czy wybijane do góry? Nie będę opuszczał dużo całego wózka, tak myślę tylko z 5 centymetrów żeby mieć podejście ściągaczem i te szpilki będą przeszkadzały. Tylne wiadomo wychodzi cała śruba.
-
Podłączenie wiązki M54 automat
Kostka która zostala w aucie, biała 12pin to x6011, zasilanie, masa, alternator, rozrusznik, polaczenie z licznikiem i ews. Da się to połączyć z tą czarną który wisi z wiązki, nawet wedlug kolorów i grubosci kabla powinna się zgadzać, ale to ryzykowne. Trzeba porownac gniazda x6011 dla e39 i e46.
-
m52b20 ms 41 piny help
Odciąleś przewod miedzy modułem ews a 18 pinen sterownika?
-
m52b20 ms 41 piny help
To napisz coś więcej, bo tak to, nie bardzo wiadomo o co chodzi. Jak tylko usunąłeś ews ze sterownika to, ma palić tak jak pisałem, pod warunkiem że ews prawidłowo usunięty i pin odpowiedzialny za sygnał między modułem EWS a sterownikiem silnika ma być odcięty, bo efekt będzie taki jak piszesz. Chyba że to jakiś swap rzeźba to masz rozpiskę http://www.fekzen.se/StandAlone/
-
m52b20 ms 41 piny help
Jak usunąłeś ews ze sterownika silnika, to wystarczy wypiąć moduł EWS, zmostkować dwa grube kable we wtyczce i pali.
-
E34 M50b20 - problem z odpalaniem
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Możliwe że pompa nie ma odpowiedniej wydajności, nie trzyma ciśnienia. Na zimnym będzie to bardziej odczuwalne ponieważ potrzeba więcej paliwa. Ale nie ma co gdybać, trzeba wpiąć manometr na trójniku przed listwą wtryskową i zmierzyć.
-
E34 M50b20 - problem z odpalaniem
Trzeba podejrzeć podczas diagnostyki jaką sterownik widzi temperaturę silnika i powietrza, od zimnego do pełnego rozgrzania. Opis oporności który znalazłeś w sieci tyczy czujników pod sterownik bosch, a ty masz siemensa i niekoniecznie musi się zgadzać. Druga sprawa to wyczyść dokładnie zawór wolnych obrotów, tak by przesłonka chodziła bez zacięć, możliwe że tu jest problem. Do wartości położenia wałka się nie odniosę bo nie wiem czym to jest diagnozowane, w każdym razie po przekroczeniu około 3 tysięcy obrotów ma się zmieniać. Nastawnik vanosa jest zasilany 12 voltami.
-
E34 M50b20 - problem z odpalaniem
Odczytaj błędy w sterowniku silnika.
-
Podłączenie kamery do radia
Jest jeżeli masz moduł TV.