Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Radio podmienione też na nieoryginalne efekt ten sam, bardzo marny odbiór praktycznie zerowy, oba radia w innym samochodzie odbierają bez problemu. Z tyłu na podsufitce jest chyba moduł anteny, co tam sprawdzić w pierwszej kolejności, jakieś zimne luty czy coś innego dolega tym modułom?
  2. To szukaj wsadu do sterownika silnika bez EWS.
  3. Odpal Inpę, wejdź w sterownik silnika i zrób synchronizację EWS. Chociaż nie wiem czy pomoże jak ews nie rozpoznaje kluczyka.
  4. Zajrzyj do tematu i porównaj swoje podłączenie reduktora lpg https://lpg-forum.pl//bmw-e46-328ci-wpiecie-reduktora-t45386.html U mnie reduktor podłączony jest według schematu z trzeciego postu i wszystko gra.
  5. Lepszej instrukcji raczej nie znajdziesz
  6. Coś tam jest sknocone i tyle, nie ma problemu w tych samochodach i tych silnikach z obiegiem płynu przez reduktor i grzaniem nagrzewnicy. Zaciśnij jeden z węży reduktora, wtedy cały płyn idzie na nagrzewnicę i musi grzać, innej opcji nie ma. Jak nie grzeje, to albo zapowietrzony, albo elektrozawory się nie otwierają. Pytałem co się dzieje po odkręceniu korka na zimnym bo powinno być lekkie podciśnienie a nie nadciśnienie. Zagrzej silnik tak by temperatura stała w pionie, zgaś silnik , odczekaj z pięć minut i ostrożnie odkręć korek chłodnicy. Jak będzie wywalał płyn to masz odpowiedź.
  7. piotr520 odpowiedział(a) na Padaka temat w E39
    Zmieniarka ma wtyczki pod spodem, jedna 3 pin, druga 6 pin.
  8. Ja z góry założyłem że problemem jest nieoryginalne radio, niestety takie było włożone, sprawdzę jak zachowuje się w innym aucie.
  9. Kolego to aż niemożliwe, sprawdź jedną rzecz, rano jak odkręcasz korek chłodnicy to masz nadciśnienie w chłodnicy czy podciśnienie.
  10. piotr520 odpowiedział(a) na Osshe temat w E46
    Sondy są liczone od rozrządu. Jedna sonda na 3 cylindry, więc jeśli masz nieszczelność powiedzmy na oringu drugiego wtryskiwacza albo nieszczelność na uszczelce kolektora ssącego powiedzmy pierwszego cylindra, to otrzymasz błąd sondy dla pierwszych trzech cylindrów. Spójrz jeszcze w zakładkę gdzie pokazana jest korekta cylindrów, może któryś cylinder odstaje. Może kolektor wydechowy nieszczelny lub pęknięty, zawór pompy wtórnego powietrza też do sprawdzenia bo może być nieszczelny a jest najbliżej tych właśnie cylindrów.
  11. Zostawiłeś głęboko rozładowany akumulator i może być problem żeby zaczął przyjmować na nowo prąd. Trzeba go pobudzić wyższym amperażem, możliwe że ożyje, ale raczej słabo to widzę, nawet jak uda się go jakoś naładować, to i tak nie będzie już trzymał jak wcześniej.
  12. Tam trzeba przetrzeć spirytusem te bieżnie która wygląda jak ścieżka potencjometru i dogiąć delikatnie te blaszki, które po niej pracują. Jak u ciebie jest problem mechaniczny to żadne czyszczenie nie pomoże, jak nie wymienisz linki, albo nie przesmarujesz przepustnicy. Podstawą jest umieć rozróżnić gdzie występuje problem.
  13. Witam. Wentylator i silniczek VVT wymienione, błędów brak a silnik dostał parę koników więcej. Mam do was jeszcze jedno pytanie, niefabryczne radio na fabrycznej antenie praktycznie nie zbiera fal, jest na to jakieś rozwiązanie?
  14. piotr520 odpowiedział(a) na Osshe temat w E46
    Ona niby działa, może na cylindrach od 1 do 3 jest gdzieś lewe powietrze, może któraś świeca, cewka słabsza albo wtryskiwacz. Zamień te sondy miejscami i przynajmniej jedno będzie wiadomo czy sonda na 100% sprawna.
  15. Skasuj adaptacje przepustnicy i jeżeli z samą przepustnicą jest wszystko ok to problem ustąpi, jeżeli nie to przepustnica do czyszczenia albo do wymiany. I nie chodzi o czyszczenie przepustnicy z nagaru czy oleju, bo to nic nie daje, tylko rozbiórka na części pierwsze i czyszczenie.
  16. piotr520 odpowiedział(a) na dazebunu temat w E39
    Tu masz temat przeczytaj sobie dokładnie https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=4&t=169331 Forumowicz szumrak też wymieniał licznik i jest gdzieś temat tylko nie mogę znaleźć.
  17. Tak właśnie idzie w oryginale, ktoś tam łapki pewnie wsadzał.
  18. Kolego połowa ludzi tak ma i to nie tylko w bmw, słychać pracującą sprężynę, czasem ciszej czasem głośniej. Składaj i jeździj, jak sprzęgło siądzie za kilkadziesiąt tysięcy to wymienisz i już, wprawę do ściągania skrzyni masz :D .
  19. Więc jest po prostu przylewany. Temperaturę powietrza widzi dobrze? Czujnik jest w przepływce. Nie pamiętam czy tam jest regulacja składu mieszanki wolnych obrotów przy przepływomierzu, ale powinna być śruba, no chyba że się mylę. Regulator ciśnienia paliwa nie puszcza ? Masz tam zawór i filtr odpowietrzenia zbiornika paliwa? Jeśli tak to zawór sprawny ? Musi być zamknięty po przekręceniu kluczyka w pozycję 2.
  20. Witam. Chłopaki podrzuci ktoś linka do ISTY D. Z góry dzięki.
  21. Jeżeli we wtyczce radia masz masę, stały plus i plus po stacyjce, to zostaje brak komunikacji. Innej opcji już nie ma. No chyba że to przyciski na wyświetlaczu nie działają.
  22. Pewnie brak komunikacji między tunerem radia a wyświetlaczem, 4 pin wyświetlacza połącz na krótko z 9 pinem radia jeśli piny są płaskie albo z 7 pinem radia jeśli piny są okrągłe.
  23. Ta praca występuje od razu po rozruchu zimnego czy ciepłego silnika, czy dopiero po paru minutach jak sonda zacznie działać? Jak pracuje sonda podczas tej nierównej pracy silnika?
  24. Sprawdzony bezpiecznik wentylatora i jest cały. Wentylator używka i servomotor nowy VDO zamówione, co do tego przepływomierza na na razie olewam sprawę bo nawet błędu nie zgłasza.
  25. Dzięki za szybką odpowiedź, zastanawia mnie jeszcze ten przepływomierz, czy on faktycznie powinien taki być? Może ma ktoś z rozbiórki auta i sprawdzi jak to wygląda u niego w środku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.