Treść opublikowana przez Yaza
-
Prędkościomierz a ASB
Może wkrętakiem to nie ale lutownicą wiele da się naprawić. Większość przypadków to zimne lub naderwane luty :wink:
-
525 TDS POBIERA PRĄD KIEDY SAMOCHOD JEST OTWARTY
Wymień akumulator.
-
jakiej firmy klocki hamulcowe ?
A co myślicie o klockach TRW? :|
-
Dużo wody pod dywanikiem pasażera za kierowcą.
Zdejmujesz tapicerkę (boczek) i masz wszystko na wierzchu. Ja użyłem tej gumy czy jak to zwał, oderwałem tą piankę i przykleiłem od nowa. Prosta sprawa. :hand:
-
Dużo wody pod dywanikiem pasażera za kierowcą.
Jest w sprzedaży taka guma przylepna, nie wiem jak to się fachowo nazywa. Ja dosałem do kolegi mechanika, ale można to dostać w sklepach z materiałami do napraw blacharskich. Pewnie można również na sylikon... :|
-
Kontrolka oleju oraz komunikat dot. ciśnienia oleju. (530D)
Czy to napewno ciśnienie olej. A wyciekać może z miejsca gdzie rurka w którą wsuwamy bagnet wchodzi do misy olejowej. Jest tam o-ring uszczelniający gumowy, a jak wiadomo guma lubi twardnieć zwłaszcza że temperatura bywa tam wysoka.
-
Dużo wody pod dywanikiem pasażera za kierowcą.
Było juz wiele razy na forum. Czy po myciu samochodu masz mokry próg od wewnątrz? Lej z węża wodę po szybie tylnych drzwi i obserwuj czy przedostaje się do wnętrza, jak będzie ciekła po progu to odkleiła się mata z pianki wewnątrz drzwi. Tak było u mnie. :hand: P.S Odkleiła się bo jak przyciemniali szyby to dali ciała. :wink:
-
Zarzucanie podczas wjechania w dziure/nierówność.
Sprawdź stan zawieszenia i jak potrzeba to wyremontuj, jeżeli nadal będzie zarzucać to wtedy będziemy dalej myśleć....albo do wróżki :hand:
-
540iA / 530d: ASB i jakiś kocur pod maską...
U mnie kocur też mieszka :D Wydaje mi się że jest to normalne zjawisko powodowane przez zaciskające sie sprzęgła a tajemnicze miałkniecie to sekundowy poślizg zanim sprzęgło "załapie" i wyrównają się prędkości obrotowe wałków skrzyni. No ale tak bardziej z fusów wróżę :D
-
drżenie,bicie kierownicy
Witam. Jako że również zostałem nawiedzony przez nieizidentyfikowane bliżej drgania podzielę sie moimi spostrzeżeniami. Drgania kierownicy jak wiadomo to niewyważone koła. Felgi 16' orginały nowe opony z tym że jedna felga z zauważalnym biciem od wewnętrznej strony, gumolep stwierdził że to nic takiego, do wyważenia użył jakieś 10....cm odważników. Na maszynie oki ale...bije kierownicą. Po prostawaniu felgi bicie ustało. Wibracje całego auta. Kupiłem felgi z alegro 17'więc odrazu na wyważarkę niby gitara minimalne bicia wszystkich czterech. Gumolep stwierdza(nie ten sam co poprzednio) że jest git więc montaż i....drżenie całej budy :mad2: W przyszłym tygodniu daje do prostowania i zobaczymy co z tego będzie. Konkluzja "To, że koła są "wyważAne" nie jest tożsame z tym, że są "wyważOne"..." 100% racji thenygoos :hand: Wesołych Świąt!
-
Proszę o pomoc w diagnozie układu wspomagania.
Objawy jakby układ był zapowietrzony.
-
Aktywacja AUX
Delikatnie podważasz i wysuwasz ramkę, w powstałej szczelinie są cztery śrubki. Gdzieś było na forum jak się nie mylę... :hand:
-
filtr odmy w oleju
Chodziło mi tylko o to że te różnice są niewielkie (w niskiej temp.) i jak słyszę że po zalaniu w miejsce 5W... oleju 0W bedzie wyciekać :duh: to ja przepraszam i bardzo się cieszę że sam olej wymieniam. Pozdrawiam :hand:
-
serwisowanie oleju
Wymień. PS. Odmę sprawdź przy okazji.
-
filtr odmy w oleju
Olej to nie smoła przecież, nie ważne 5W-30, 0W-30, czy inny jak ma wyciekać to będzie wyciekać. A od uszczelnia silnika to są uszczelki i takie tam inne bajery a nie gęściejszy olej.
-
filtr odmy w oleju
Gdyby separator sie nie zpychał nie było by potrzeby jego wymiany, a wymieniać jak wiadomo trzeba więc to że jest w oleju to zjawisko zupełnie normalne.Przepuszcza olej, no cóż auto już nie nowe przecież więc i przedmuchy na cylindrach i zaworach większe. Jeżeli nie puszcza białej chmury lub nie kopci na biało podczas postoju czy jazdy jak dla mnie wszystko jest w porządku.
-
Szczotki czy regulator
Sprawdz klemę pirotechniczną (o ile masz) czy się nie grzeje
-
Pisk spod maski po włączeniu klimy
Wymień lub naciągnij pasek(napinacz).
-
Dziwny element. Jakiś klucz? co to jest?
...bo wygląda to właśnie jak uchwyt (podpora tylna) po radiu lub panelu klimy.
-
navi?? monitor radio zamiana
effe87 daj sobie spokój sprzedaj to, kup jakieś inne multimedialne car audio napewno będzie mniej pracy z podłączeniem.
-
Lapy po lifcie, sciagniecie klosza
Panowie podłączę się do wątku z problemem zgała innym. Regulacja w pionie działa ale prawy wkład reflektora ma sporu luz na boki. :worried: PS. Sytuacja opanowana...zaczep wymieniony :mrgreen:
-
E39 Zestaw dwudrożny MACROM zamiast Hi-Fi ?
Powodzenia więc życzę, i pochwal sie efektami :D bywam w zielonej może będę miał okazję posłuchać osobiście :mrgreen:
-
E39 Zestaw dwudrożny MACROM zamiast Hi-Fi ?
Daj sobie spokój z głośnikami bo będzie gorzej niż fabrycznie. Zwrotnice są aktywne wbudowane we wzmacniacz. Każdy głośnik zasilany jest osobną końcówką mocy. Problem w tym że większego głośnika jak 13 nie wsadzisz w orginalne dziury a wyciąć większych nie ma jak. A z 13 wiadomo....basu zero :mad2:
-
po myciu silnika problem z turbiną
Sprawdź czy nie poluźniła się lub spadła jakaś rura po drodze z turbo do kolektora.
-
resetujaca się navigacja
Sprawdź czy zasilanie czytnika gdzieś nie znika, czy kostki nie luźne, zasniedziałe, bezpieczniki.... Moje auto nocuje na dworze czasem przy -22, a i w dziury zdażało się wpaść aż dobiło na maxa i nigdy nic się nie wyłączyło, zresetowało, muliło, nie wyświetlało, zaskakiwało po którymś tam razie...itp. :cool2: