Treść opublikowana przez Aguire
-
320i ucięte kable od podgrzewanych dysz spryskiwaczy
Ta duża pastylka to właśnie ten termowłącznik.Powinien być w prawym tunelu(strona pasażera) jeśli fabrycznie był montowany. Termowłącznik daje napięcie na dysze dopiero jak temperatura powietrza spadnie poniżej pewnego poziomu. Bo po co latem miałyby grzać.Dysze zasilane są po stacyjce i przez termowłącznik.Jak nie ma instalacji to żaden problem zrobić.
-
320i ucięte kable od podgrzewanych dysz spryskiwaczy
Instalacja idzie od skrzynki bezpieczników z prawej strony pod maską.Idzie z tą samą wiązką co przewody do lamp. W prawym wlocie powietrza do hamulców jest umieszczony termowłącznik do sprysków.Sprawdź czy masz go tam.
-
Jak wystrzelic airbag?
Ja w Fordzie strzelałem z 220volt.Podłączyliśmy 2 kable z sieci do poduchy i do kontaktu. No i ładne bum :D .Poducha nie była w aucie.Poleciała jakieś 15 metrów w górę.
-
316i Łozysko w tylnim moscie
Moim zdaniem taniej,szybciej i lepiej będzie poszukać dobrego dyfra.
-
[3xx] uszczelka obudowy filtra oleju M52
Skoro masz obudowę jak w M50 to broki są odkręcane.W M52 z plastikową pokrywą filtra niestety wprasowane na stałe.Obudowa pasuje od M54 na szczęście i tam są już wkręcane.Ten wyciek z broków zdarzał się dość często i jak widać fabryka zareagowała :D . Założyłem teraz do siebie od E46 330 i po kłopocie.
-
[3xx] uszczelka obudowy filtra oleju M52
Czy w twoim aucie te dwie duże zaślepki są odkręcane? Wszystkie M52 jakie widziałem do tej pory mają niestety wprasowane broki na stałe. Miałem niedawno problem u siebie bo zaczął ciec stamtąd olej.Niestety musiałem wymienić całą podstawę. Tej uszczelki podstawy niczym nie smaruj.Dostępna jest tylko orginalna ale w dobrej cenie.
-
Jaki mam silnik?
Zobacz sobie tutaj: http://www.realoem.com/bmw/select.do?kind=P&series=E46&body=Cou&model=320Ci&zone=ECE&prod=20000100&arch=0
-
318Ci 2.0B 143KM- czy konieczny remont silnika?
Albo nowy motor albo jeśli przebieg orginalny to nowe pierścienie i głowica do roboty.
-
Jaki mam silnik?
Jakiej pojemności masz ten silnik?W 2000 roku były kładzione M52 jak i M54 więc skoro po vinie wychodzi M52 to pewnie taki masz.
-
320i tył pływa na boki na dziurach
Podejrzewam amortyzator ewentualnie górne mocowanie do nadwozia(ta poduszka gumowa).
-
e39 523i m52 98r, podwyzszone spalanie, zrzuty inpa
Ustaw dobrze gaz.Na małych obciążeniach masz mieszankę za bogatą a na dużym obciążeniu silnika za ubogą. Wartości korekcji 10-15 są w normie.Jak jest więcej jak u ciebie może trochę odbijać się na pracy silnika. Z parametrami roughness na gazie nie będzie idelanie ponieważ wtryski gazowe to nie wtryski benzynowe. Nie są niestety tak dokładne i stabilne jak benzynowe.
-
E46 1.8 Automat Mapki do Oceny
Wszystko od początku.Autokalibracja i jazda na trasę na gazie.Mapka benzynowa zostaje bez zmian. Na trasie ustawiasz mnożnik i po sprawie.
-
320 m50b20 - Niepokojący stan oleju
Normalne że silnik z dużym przebiegiem łyka olej.Litr na 4tyś. przy dynamicznej jeździe to jeszcze nie tragedia.
-
318is do ilu bezpiecznie mozna go krecic ?
.Spokojnie wytrzyma.Seryjne silniki są robione ze sporym zapasem bezpieczeństwa a 7tyś. obrotów to nie jest niewiadomo ile :D . Dużego fiata kręciliśmy do 8000 i chodził jak zły :D .
-
328I automatik 99r szarpie silnikiem
Nie widziałem jeszcze automatycznej bezobsługowej skrzyni biegów. W każdym automacie mymienia się co jakiś czas olej i filtr.No chyba że masz automat typu DSG itp. to inna sprawa. Poszukaj na forum.Jest sporo o wymianie oleju w automacie.
-
328I automatik 99r szarpie silnikiem
Skoro obroty spadają podczas jazdy to możliwe,że coś dzieje się ze skrzynią automatyczną.Sprawdź poziom oleju na początek.
-
320i 93r jakie amortyzatory - problem
Różnica dotyczy mocowania łączników stabilizatora.W jednych jest mocowane do ucha amortyzatora a w drugich od drążka do wachacza. Pozatym różnic nie ma.No tylko to że tłoczysko jest większej średnicy niż w 1,6 i 1,8.
-
320d jak samemu odgrzybić klimatyzację?
Takie czyszczenie napewno pomoże :D .Tylko ile roboty i jakie koszta jeśli samemu się tego nie zrobi.
-
E46 1.8 Automat Mapki do Oceny
Jakie masz te wtryskiwacze i rozmiar teraz?Mam troche "starych dysz" do Magic jetów i Valteków w różnych rozmiarach co się walają w garażu. Może będą pasować do ciebie.
-
E46 m43 dusi sie powietrzem
Więc poszukaj elektrozaworu który steruje podciśnieniem do otwierania tej klapki w DISA. Musi być jakiś elektrozawór skoro DISA jest sterowana podciśnieniem.Idź po przewodzie i coś znajdziesz :D .
-
E46 1.8 Automat Mapki do Oceny
Jakie masz wtryskiwacze gazowe?Jaki masz teraz rozmiar otworów w dyszach? Zakup na gotowo raczej odpada.Dysze dobiera się indywidualnie do danego auta. Na rozmiar ma wpływ dużo czynników i trudno stwierdzić z góry jaki rozmiar jest na strzała do danego samochodu. Rozwiercenie to żaden problem.Wykręcasz dysze,wiertełko kalibrowane na dany rozmiar i po sprawie.
-
E46 1.8 Automat Mapki do Oceny
Za małe dysze gazowe.Zwiększ dysze tak aby mnożnik na maksymalnych czasach wtrysku schodził do 1. Zwiększ na początek 0,1-0,2 mm powinno wystarczyć.Reszta ustawień ok.No ja bym dał czas błędu ciśnienia na 1000 bo nieraz może przyczkać.
-
320 - sonda lambda 1V zamiast 5V - co się z tym wiąże ?
Podejrzewam,że gdyby rzeczywiście była zamieniona 5v na 1v to raczej to auto chodziłoby w cały świat. Upewnij się bo może powinna być 1volt.
-
E46 m43 dusi sie powietrzem
Ten pierwszy błąd dotyczy z tego co się orientuję zmiennej długości kolektora ssącego. W kolektorze jest taka klapka do zmiany wlotu powietrza.To nazywa się DISA.Możliwe,że coś z tym się dzieje nie tak. Drugi błąd to przepływomierz powietrza.
-
316i Od czego jest czujnik na 4 przewodzie WN
Wysokie napięcie w przewodzie zapłonowym powoduje wytworzenie napięcia w cewce czujnika. Sterownik wie wówczas w którym cylindrze aktualnie jest suw pracy.