Treść opublikowana przez Aguire
-
318is nadmierne zużycie oleju silnikowego ??
Moim zdaniem wszystko w normie.
-
Stacja LPG Tankowanie vs Tankowanie
Inna temeperatura i ciśnienie gazu.
-
325 instalacja gazowa polskiej firmy Agisa
Stag da radę spokojnie.Trochę drożej i równie dobrze BRC.
-
LPG STAG300 -automat czy ręczne ustawienia?
40 km wystarczy spokojnie.
-
320i M50 kreci nie odpala!
Jeśli masz założony jakiś alarm to zacznij od niego. To conajmniej 75% przypadków nieodpalania samochodu.
-
LPG STAG300 -automat czy ręczne ustawienia?
Automatycznie to chyba chodzi o autokalibrację na początku? W Stagu trzeba najpierw zrobić autokalibrację na postoju po montażu. Następnie jedziemy w trasę na benzynie aby sterownik gazowy zrobił sobie mapę benzynową. Jak zrobi mapę benzynową to jedziemy na gazie w podobnych warunkach drogowych i robimy mapę gazową. Na tym etapie trzeba poustawiać mnożnik mapy gazowej aby linia gazu pokrywała się z benzyną. Nieraz po trasie okazuje się że trzeba zmienić rozmiar dysz bo po kalibracji na postoju niezawsze to wychodzi. Swoją drogą ciekaw jestem jak chodzi twoje auto na jednym tylko reduktorze KME.
-
320i E36 sedan moduł komfortu z coupe
Prawdopodobnie można przeprogramować NCS-em.Poczytaj na forum sporo było o tym.
-
320i Trzeci kpl tarcz hamulcowych przerobiony na chipsy
Ja tego nie przeżywam.Jak się tarcze pokrzywią to zakładam nowy komplet i jeżdżę aż się znowu pokrzywią. Odkąd mam samochód ani razu nie dojeździłem klocków żeby się skończyły z grubości. Prędzej tracze tak biją,że nie da się jeździć i idzie nowy komplet :twisted: .
-
320i Trzeci kpl tarcz hamulcowych przerobiony na chipsy
Podejrzewam,że w twoim przypadku raczej chodzi o technikę jazdy :D . Mam ten sam problem w każdym samochodzie jaki do tej pory posiadałem. Nowe hamulce w moich rękach wytrzymują maks 5tyś.km i zaczynają bić. W obecnej E36 mam już 3 komplet.Teraz mam Ate PD i klocki Ebc Red i prawa tarcza zaczęła bić po około 7 tyś. więc i tak sporo przejechałem na tym zestawie.
-
jaka instalcja do e36 1.6 92r
Albo BRC albo Stag300 ale z lepszymi wtryskami np. Magic Jet.
-
E46 318I STAG 300-4 Plus przed 1wszym tysiącem km
Z tego co pamiętam to instalacja domaga się przeglądu.Trzeba w kompie od gazu inspekcję wykasować :D .
-
Wydech z 328 do 320 jak rozwiazac problem z sonda
Najlepiej zostawić wydech od 320.
-
316i 95 r. [Sedan] Jaka max butla gazu 'do koła'?
Powinien wejść bez problemów zbiornik 630/225 mm.Czyli 55-57 litrów pojemności.
-
e36 M52 323i spadek mocy
Od 12 do14 bar ciśnienie może być jeszcze.Auto powinno chodzić bez problemów. To 0.5 bara to kolego troche za bardzo książkowo podchodzisz.Według takich prawideł to połowa samochodów już nie powinna jeździć. Pozatym każdy cylinder mierzy się conajmniej 2 razy dla uśrednienia wyników i rozbieżności. Ciśnienie mierzyć na gorącym silniku.To podstawa.
-
320 d touring lokalizacja odbiornika sygnału pilota
W e36 jest w lusterku wstecznym pod sufitem.U ciebie również może być w tym miejscu.Łatwo sprawdzić.
-
[e36]316i m43 bład 201 Regulacja lambda - poza zakresem maks
Przyczyn może być wiele.A jakiego silnika to wogóle dotyczy?
-
Vanos ciągły problem
Najlepiej podłącz się do auta DIS-em.Tam jest opcja w live data że pokazuje wartość odczytaną i żądaną danego parametru.Przynajmniej w przypadku mojej E36 tak jest.
-
325i - ASC problem
Skoro na przodzie masz 205/60r15 a na tyle 195/50r15 to będzie cała przyczyna.Tylne koła są mniejszej średnicy i dają różne odczyty prędkości do ABS z którym ASC jest powiązany.Załóż 4 koła takie same i sprawdź.Powinno być ok.
-
jazda na felgach 17cali
No niestety ale na 17-kach E36 tak się prowadzi na naszych drogach. 2 tygodnie temu złożyłem 17-ki do siebie 8 calowe felgi i opony 225/45 i niestety nie ma komfortu jak na 15-kach. Lekkie koleiny i trzeba kierownicę mocno trzymać.Taki urok :D .
-
325i M50tu Po wymianie świec na nowe silnik kuleje
Ogólnie smaruje się cały izolator świecy.Smar do kupienia w sklepie ale raczej na zamówienie bo mało kto wie że jest takowy a używa raczej nikt.Poszukaj w necie bo widziałem w kilku sklepach online.U mnie nieraz szarpnął przy ostrym przyspieszaniu.A że stało się tak zaraz po wymianie świec to wiedziałem o co chodzi.Jeśli wymieniałeś w wilgotnym otoczeniu to tymbardziej.Posmaruj jak należy i powinno ustąpić. Dodam,że ten smar jest stosowany fabrycznie.Jednak po kilku latach zostaje z niego brązowawy osad w fajce.
-
[e36] Jakie klocki hamulcowe przód.
Steinhof to jakość porównywalna z Fomar.Klocki twarde i raczej mało skuteczne.W życiu bym tego nie założył.
-
[M52] Ściąganie głowicy w 328-jakie problemy można napotkać
Mądrze kolega pisze.Problem aluminiowych bloków i zrywających się gwintów od śrub głowicy to nie zdarza się tylko w BMW. Niestety taki "urok aluminium".
-
325i M50tu Po wymianie świec na nowe silnik kuleje
Prawdopodobnie jest przebicie wysokiego napięcia.Miałem niedawno taki sam motyw u siebie po wymianie świec.Około 35 złotych kosztuje specjalny smar Beru i po sprawie.Jest to zalecane przy wymianie świec,szczególnie jeśli są tak zwane fajkocewki.Ale raczej nikt tego nie robi. Smaruje się izolator świecy gdzie kontaktuje się z przewodem wysokiego napięcia.
-
[e36] Jakie klocki hamulcowe przód.
Jurid i Ate są zakładane na pierwszy montaż więc powinny być dobre.Do siebie takie zakładam.
-
mieszanie / dolewanie oleju
To grubo się mylisz.Nic takiego się nie stanie.A nie miesza się mineralnego z syntetykiem jedynie z takiego powodu,że jak jest minerał w silniku to syntetyk może powypłukiwać osady.Ot tyle.