Treść opublikowana przez Aguire
-
e39 520 M52 wywaliło olej bagnetem
Wystarczy zdjąć przewód z pokrywy zaworów,odkręcić korek wlewu i dmuchnąć w przewód płuckami.Jak bulgocze olej w misce to jest ok.
-
Komputer Motronic Pytanie pomocy!!!
Kolego normalne że się grzeje.Latem nawet można powiedzieć że parzy.Niestety komp nie ma chłodzenia jak należy a tranzystory sporo ciepła wydzielają.Wymieniałem wiele razy tranzystory w kompach.Dostanie takich tranzystorów to żaden wyczyn. Jeździj spokojnie.Wszystko powinno być ok.
-
BMW E46 2.8 - STAG 300+ gaśnie
Jeśli masz silnik z dwoma vanosami to kolektor ssący jest trochę skomplikowany. W jakim miejscu masz wwiercone dysze?W m52tu umiejscowienie dysz ma duże znaczenie z tego co słyszałem. Zrób fote jak masz to zrobione.
-
BMW E46 2.8 - STAG 300+ gaśnie
Będzie chodzić i na tych wtryskiwaczach dobrze.Wiadomo na lepszych wtryskach będzie chodził stabilniej w różnych warunkach. Moim zdaniem kwestia regulacji kolego.Trzeba dobrą mapę zrobić na trasie.Na benzynie i na gazie w podobnych warunkach jazdy. Jak masz możliwość to w czasie jazdy zobacz jak jest na sondzie kiedy przygasa.Czy bogato czy ubogo.Będzie wiadomo jak podciągnąć mnożnik. No i trzeba poustawiać wszystko z głową. Mam u siebie staga300 z tanimi wtryskami prawie 2 lata i nie mam problemów. Zakładałem sam i ustawiam sam.
-
spryskiwacz - podgrzewane dysze
Spryskiwacz wyciągasz na zewnątrz maski ale musisz docisnąć najpierw od wewnątrz taką plastikową płetewkę która z niego wystaje. Napięcie na spryski idzie po stacyjce i załącza je włącznik bimetaliczny który znajduje się w tunelu do chłodzenia hamulców. Przy takich temperaturach jak teraz na spryskach powinno być 12 volt jak auto chodzi. Czy są dobre można zmierzyć omomierzem.Powinno być powyżej 60 omów.Jest kilka rodzai więc dokładnie nie odpowiem. Możesz podłączyć spryskiwacz do napięcia i poczekać około minuty.Powinien być w środkowej części wyczuwalnie ciepły. U siebie montowałem niedawno zestaw bo fabrycznie nie było.
-
Fabryczny alarm w E36
Musze poszukać po schematach gdzie jest podłączana ta syrenka i jakąś zainstalować. Skoro okazało się że jest alarm to niech także wyje jak zajdzie potrzeba :D .
-
Fabryczny alarm w E36
Przed chwilą prawdziłem.Otworzyłem maskę i wcisnąłem czujnik otwarcia po czym zamknąłem auto z pilota. Puściłem czujnik i włączyły się awaryjne i zaczęła migać lampka od immo koło lewarka od biegów. Wynika że alarm jest tylko sygnału brakuje. Gdzie w orginale jest syrenka i jak ona wygląda? Może ktoś ma fabryczny alarm z syrenką?
-
piszczący klimatronik
Prawdopodobnie piszczy silnik od nawiewu do kabiny. U mnie jest podobnie ale jak auto się rozgrzeje to cichnie.Latem nie mam tego problemu. Trzebaby sie dostać do silnika nawiewu i zobaczyć co się tam dzieje.Panel sterowania nie ma z tym raczej nic wspólnego.W panelu jest mały wiatraczek ale jego słychać tylko jak auto jest wyłączone i trzeba się dobrze wsłuchać :D .
-
Fabryczny alarm w E36
Witam.Mam takie pytanie. Czy w przypadku fabrycznego alrmu w e36 w każdym przypadku występuje syrenka alarmowa? Po rozkodowaniu Vin okazało się,że auto posiada alarm. Pod maską jest po lewej stronie czujnik otwarcia orginalny zresztą.Syrenki alarmowej nie ma. Nie wiem czy był i zginęła czy poprostu nie musi jej być.Obok zbiornika na pzn do spryskiwacz jest wolna kostka z czterema przewodami. Raz nie wiem dlaczego po wyjściu z domu okazało się,że auto miga światłami awaryjnymi chociaż nie były włączone włącznikiem od awaryjnych.Czyli wynikałoby że może to powiązane z alarmem. Jeśli nie ma syrenki to czy można takową ewentualnie podłączyć do fabrycznej unstalacji? Może ktoś miał podobny przypadek?
-
Intalacja gazowa do 525i 01
Instalacja z górnej półki polecam BRC.Taniej i też dobrze STAG 300 z dobrymi wtyskami i reduktorem.
-
instalacja gazowa czy to dobra konfiguracja ?
Mam podobny układ założony u siebie i nie mam problemów. Reduktor mam Zavoli Zeta S a wtryskiwacze czarne Raile z AC.
-
czy można sprawdzić termostat inpą/disem?
m52 mam u siebie pod maską i nie ma żadnej regulacji elektrycznej termostatu.
-
czy można sprawdzić termostat inpą/disem?
No przy takiej pogodzie jak dzisiaj to na dworzu mogłoby to być nieciekawe sprawdzanie :D . Jakiś garaż i do przodu.
-
m52b25 Problem z lambdami
Jeśli wszystko sprawne to na nagrzanym silniku na wolnych obrotach sonda oscyluje między 0,2 a 4.9 volta mniej więcej. Jak u ciebie jest inaczej to masz coś z układem zasilania nie tak.
-
m52b25 Problem z lambdami
Skoro na wolnych obrotach napięcie na sondach miałeś około 0,49 volta to wskazuje na bogatą mieszankę. Więc raczej nie będzie to zapchany filtr paliwa.
-
czy można sprawdzić termostat inpą/disem?
Ludzie co wy wypisujecie. W silniku m52 nie żadnego elektronicznego czujnika termostatu. Termostat jest z przodu silnika pod palstikową pokrywą.Jedyne czujniki od temperatury znajdują się w bloku silnika pod kolektorem ssącym. W jednej obudowie znajduje się czujnik od wskaźnika i DME. Jak masz w czasie jazdy 83 stopnie to jest raczej ok. Ogólnie temperatury większej jak 90 stopni nie uzyskasz. Sprawdzałem na kilu samochodach i za każdym razem to samo. Otwarcie termostatu niby 92 stopnie a przy 88 w INPA chłodnica gorąca. Jak masz fejs to sprawdź przy jakiej temp. termostat ci się otwiera.
-
Dodatek do oleju silnikowego przed gazem
Osad raczej nic nie porysuje.Jeśli już to może trochę zapchać magistralę olejową. Ale to już skrajne przypadki i zdarzają się w silnikach totalnie zaszlamionych z dużym przebiegiem na mineralnym oleju szczególnie.
-
Dodatek do oleju silnikowego przed gazem
To raczej bez sensu podejście do sprawy. Po zalaniu takiego preparatu może nagle okazać się że silnik się skończył. Wypłuka za bardzo osady i po sprawie. Ogólnie silnik po pewnym czasie jazdy na gazie sam się wypłuka ponieważ gaz jest czystszym paliwem. Z punktu widzenia instalatora gazu ma to sens: Zalewasz przed montażem preparat,wypłukuje osady,kończy się silnik i instalator mówi że silnik się nie nadaje do montażu instalacji i ma problem z głowy :D .
-
Ile tysięcy km mają nasze beemki ??
E36 323 Touring 1998rok.Nalatane 241 tysięcy.Narazie chodzi bez zarzutu.
-
e39 520i Olej przy gniazdach świec (foto)
Fabrycznie jest dawany silikon.Rozbierałem wiele razy i zawsze był.
-
Korek Wlewu oleju
micgz bardzo dobrze uważasz.M50 ma inaczej rozwiązany układ odpowietrzenia niż M52.W jednym reakcja na korek jest spora a w drugim praktycznie żadna. Pierwszy post napisany w tym temacie odnosi się do silnika M52 a wszyscy nagle rozpisują się na temat M50 itd. W M52 odpowietrzenie skrzyni korbowej silnika jest doprowadzone do kolektora ssącego TYLKO ZA PRZEPUSTNICĄ gdzie panuje podciśnienie więc jakakolwiek ingerencja w ten układ (a więć naprzykład odkręcenie korka wlewu czyli rozszczelnienie ) musi powodować reakcję w pracy silnika. Mowa tu oczywiście o sprawnym a więc szczelnym układzie ze sprawnym zaworem separatora.
-
Korek Wlewu oleju
W moim przypadku silnik chwile zafaluje ale wraca do normy po chwili - to jest prawidłowe wg. ciebie? Według mnie jest OK.U mnie jest tak samo.Jak jest reakcja to jest prawidłowo.
-
Korek Wlewu oleju
W M50 nie ma tego zaworu.Jest to rozwiązane trochę inaczej.
-
zmiana komputera
Jak masz u siebie z funkcją Check to tylko kilka kabelków podłączyć dodatkowo i po sprawie.
-
kontrola trakcji
Teoretycznie można ale: ASC powiązane jest z ABS i sterowaniem silnika więc trzeba by oprócz samych podzespołów do ASC kombinować jeszcze podłączenie do reszty modułów.