Skocz do zawartości

Randall

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randall

  1. Pirelli 19", nie pamiętam modelu Przestań już pisać o tych dziesiątkach i setkach. Właśnie sobie przypomniałem że taty G01 wyjechało z fabryki na 20" bez runflata 🙂 Dokładnie, a fanów runflata jest garstka.
  2. Dziwne bo założyłem do G01 parę lat temu i jeździ perfekcyjnie zarówno po mieście jak i po autostradzie. To jest właśnie to doświadczenie o którym pisałem wcześniej - przejechałem sporo kilometrów na RFT a potem zmieniłem na opony z gwiazdkami bez RFT. A nie przejażdżka czyimś losowym autem w losowym stanie parę kilometrów.
  3. BMW F20, F30, F11, G30, G01 - to wszystkie auta w których zmieniłem opony na non rft i jeżdżą dla mnie dużo lepiej niż na oponach z drewna. Jedyna ich zaleta to bezpieczeństwo w razie przebicia gdzieś na trasie w nocy. Już nie wspomnę że w E9x od tych opon notorycznie pękały tylne felgi 19". Bajki o zawieszeniu pod runflnata są już dawno nie aktualne - w każdej serii G mogłeś wybrać w konfiguratorze opony bez rft. Doświadczenie przez warsztat? Wydaje mi się że większe doświadczenie masz jak jeździsz tym samym samochodem rok dwa na RFT i potem zakładasz porządną oponę bez RFT. Chyba że jeździsz setki kilometrów samochodami klientów w co wątpię. Widzę że jak zwykle masz już zajawkę na awanturę i nawalankę do ostatniego posta- od razu mówię nie wciągniesz mnie w nią a temat zostanie wyczyszczony.
  4. Tak, silnik jest w porządku. Carplay działa natywnie a do AA musiałbyś wrzucić jakiegoś chińskiego boxa, wolałbym już zmienić telefon na jabłko. Natywny AA dopiero w G20.
  5. Twój wymóg konieczny Android Auto skreśla F30. Poza tym to auto wygląda na taki egzemplarz który warto kupić, piękna, elegancka konfiguracja i przejrzysta historia.
  6. Coś takiego mam i dzięki temu nie niszczą się te kostki: https://allegro.pl/oferta/podkladka-stopka-guma-lewarek-podnosnik-do-bmw-9932196841
  7. Ciut więcej niż 250 EUR a i tak zastrzegają sobie prawo do otwarcia ECU.
  8. Randall odpowiedział(a) na biela temat w F10, F11
    Żeby za niewielką kase mieć bezpieczne +70 koni i ze 150nm? Co tu dalej wałkować 🙄
  9. Randall odpowiedział(a) na biela temat w F10, F11
    Samym softem zrobisz 220 tak jak z 20d, to bardzo rzadko w BMW żeby 18d i 20d miały ten sam osprzęt dlatego rzuciłem luźną propozycję 😉
  10. Randall odpowiedział(a) na biela temat w F10, F11
    Jeśli masz duży ekran to szedłbym w box dokładany do fabrycznej nawigacji. Niestety nie jest to rozwiązanie idealne bo z tego co ludzie piszą potrafi raz na jakiś czas się zawiesić no i jakość dźwięku z bluetooth audio chyba spada. Nie łatwo, musiałbyś wymieniać wszystkie klamki itp. dokupić zestaw naprawczy to chyba jedyne wyjście na płaskim P Można przez kodowanie Zrób mapę bo z tego co pamiętam 518d F10 ma identyczny silnik jak 520d 190KM, te same wtryski i turbina, jedyna rzecz która robi niższą moc to soft 😉 Sprawdź czy po deszczu nie masz mokro z tyłu pod nogami pasażerów - jeśli tak to trzeba zdjąć boczki i podkleić świeżym sznurem butylowym pianki wygłuszające.
  11. Według Twojego nr VIN niestety nie posiadasz oświetlenia ambientowego w aucie, jedyna opcja to retrofit + kodowanie. Dodam jeszcze jakby ktoś szukał to w VIN musi być taka pozycja: 04UR Ambient interior lighting
  12. Zgadzam się z Tobą patrząc z perspektywy pierwszego właściciela. Podobnie miałem z silnikiem N20 który według całego internetu jest tykającą bombą. Ja mam jak najlepsze wspomnienia i ani jednego problemu. Niestety nigdy nie wiadomo jak ktoś traktował auto przez pierwsze 100 czy 200 tysięcy km.
  13. 34206894381 Tarcza hamulc. o konstr. lekkiej, went. (345X24) 34218847061 Klocki hamulcowe
  14. Okaże się jak będziesz sprzedawał 😄 Ale życzę jak najlepiej.
  15. Daj vin to zobaczę w systemie BMW.
  16. Myślę że trochę inny jest punkt odniesienia gdy kupujesz nowy za 500 a inny gdy kupujesz używkę za 200 wiedząc że w tej kasie to masz wybór pomiędzy 25d w X5 albo nowym samochodem niższej klasy gdzie nawet 2.0 nie będzie 😄
  17. Może i ciężko to zrozumieć ale przeglądam rynek używanych G05 od jakiegoś czasu i 25d wcale nie jest tańsze niż 30d a czasami bywa droższe niż 40i 😄 Utarło się że b47 to relatywnie tani w obsłudze silnik a osiągi dla wielu osób są wystarczające dla rodzinnego Suva.
  18. Przy używce są trochę inne kryteria i biorąc pod uwagę awarię takiego M50d to jednak sporo ludzi sobie odmawia. Aczkolwiek doskonale rozumiem że kupując nowe brałeś dokładnie to co sprawiało największą frajdę - i bardzo dobrze, zwłaszcza przy zakupie na dłużej.
  19. Szkoda bo jeździłem (dość unikalnym) M5 F90 non competition oraz później competition i uważam że to pierwsze było dużo przyjemniejsze na codzień (a przecież po to kupuje się M5).
  20. Co ciekawe przy sprzedaży sytuacja jest odwrotna. Ludzie szukają prostego 30d a m50d dzięki wielu pajacom z FB i YouTube są niesprzedawalne zwłaszcza z większymi przebiegami.
  21. 13mbar na jałowym to sporawo.
  22. Musiałbyś odchylić lewy boczek w bagażniku i zobaczyć czy jest taka skrzynka (ta żebrowana, strzałkę ktoś namalował żeby pokazać którą kostkę wypiąć): Ta opcja którą masz w menu jest połączona z pracą klap i tu wszystko się zgadza. Mogę też po vin popatrzeć czy sterownik jest w Twoim aucie.
  23. ASD nie występuje jako opcja w konfiguratorze, na 99% masz podbicie z głośników.
  24. Spoko, ja pamiętam że trochę mi było szkoda że zbyt rzadko się włączają ale jak ktoś lata krajówkami w nocy to napewno są mega przydatne.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.