Treść opublikowana przez Randall
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jakoś dziwnie się to czyta dzisiaj patrząc na przestarzałą gamę modelową Tesli i ogromne korekty cen. Przestarzala gama modelowa? BMW przyzwyczailo ludzi, ze co 3 lata zmienia ksztalt zderzaka, dadza nowe wzory felg/reflektorow, zmienia uklad przyciskow na kierownicy i maja "nowoczesna game modelowa" i ludzie ida po "nowe". A tymczasem rzeczy ktore sa w KAZDEJ Tesli 3/Y, ktore BMW bedzie wprowadzac za kilka lat najwczesniej w modelach typu iX3/i4 - Ryzen - akumulator niskonapieciowy litowo-jonowy - sentry mode z podgladem na zywo w apce - elektrycznie otwierana i podgrzewana klapa do ladowania - frunk - elektryczna kierownica - elektromechaniczne otwieranie drzwi - komunikaty glosowe/nawigacja w jezyku polskim - bzdury typu Tidal, Netflix, Disney, gry - podwojna ladowarka indukcyjna - OTA - plug&play ladowanie na SC - kamery z przodu/tylu, po bokach nagrywajace jazde i dziesiatki innych mikro rozwiazan ktore czynia jazde na codzien ultra latwa/przyjemna. BMW BEV na dzisiaj to naped ktory stara sie dotrzymac kroku Tesli jezeli chodzi o przyspieszenie, gorsze Vmax, gorsza efektywnosc, gorsze prowadzenie, tragiczne zacofanie technologiczne wynikajace z przestarzalej, spalinowej platformy oraz oczywiscie wciaz lepsze materialy w srodku ktore nierzadko dodaja kilkaset kg wagi a dzieki ktorym ich auta sa wciaz postrzegane jako "premium". Pooglądaj film Douga, nawet w USA uważają gamę modelową za przestarzałą, w dodatku dzięki temu że nic nowego się nie pojawia mimo hucznych zapowiedzi sytuacja będzie jeszcze gorsza. Jak bardzo byś tutaj nie wmawiał że tak nie jest. W zasadzie amerykanie uważają teraz TM3 jako "bargain" czyli okazję - 2-3 letnia u nich kosztuje tyle co nowa Corolla. No właśnie, idą. I ludzie i ceny do góry a nie na odwrót :wink:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jakoś dziwnie się to czyta dzisiaj patrząc na przestarzałą gamę modelową Tesli i ogromne korekty cen. A 20 lat później zmierzyłem 5,6 do setki zwykłą 330i która pali 10l w mieście i 8 na trasie :wink: Vmax 262 km/h. Więc nie tylko konie mechaniczne mówią o postępie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
O, nawet Doug nagrał film o tym dlaczego samochody Tesli zaczęły tak bardzo tracić na wartości :shock:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wracając do meritum a nie obrzucania się g*&nem to Model X Plaid nieźle podaje: Szkoda że w tym wypadku do debilnej kierownicy w zestawie mamy jeszcze idiotyczne drzwi :lol:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przez chwilę znów dało się czytać ten wątek ale teslokrucjata powróciła, a szkoda :lol:
-
M4 F82 Competition LCI
Przecudowny kolor i mega konfiguracja, gratulacje !
-
Wyciszenie X3 G01
Wyciszenie z podwójnymi szybami jest ok ale dźwięk zamykania drzwi jest tragiczny.
-
2021 BMW M3 G80
Dokładnie tak samo uważam po wielu kilometrach przejechanych 992 Carrera S. To auto w mieście jest udręką, nawet na trybie Comfort podskakuje na nierównościach, fotele również są twarde i sprężyste. Co innego serpentyny, zakręty, autostrada, tu jest ok. Nie jeździłem G80 ale takie F90 M5 to dużo bardziej uniwersalny samochód.
-
Zaplon w 740d rok 2018
3x przycisk start stop pod rząd
-
G20 330ix M-Sport Black Sapphire Metallic
Przepiękne wnętrze, gratulacje !!!
-
[E61] - SILVER FREAK
Trzeba listwy od wersji bez relingów, w używce trafiają się 1 na 10000, ewentualnie nowe z ASO + malowanie w kolor.
-
[G01] Końcówki wydechu
Malowałem tym sprejem o którym wspominałem, aktualnie minęło już dużo czasu i końcówki wciąż wyglądają bdb. Polecam :)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Gratulacje, najlepszy model z gamy jak dla mnie :cool2:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przeglądam ten wątek co jakiś czas i mam nieodparte wrażenie że musisz Adam od niego troszkę odpocząć. Nie da się już tego czytać, serio. Twoje odpowiedzi są coraz bardziej prostackie i z góry zakładasz że każdy kto ma inne zdanie na temat elektryków jest idiotą a Ty jesteś wszechwiedzący w każdym temacie, od instalacji elektrycznych po giełdę. Nie chcę narazie stosować metod siłowych i wymuszonych urlopów ale zastanów się nad tym co tworzysz.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dobrze że o tym wspomniałeś, jak zobaczyłem co ten ćpun wypisuje to odechciało mi się Modelu Y mimo że sam samochód mi się bardzo spodobał o czym pisałem jakieś 359128 stron wcześniej :)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Te corolle i priusy są przeważnie w lpg ;)
-
Rabaty na g05
Kurczę, chwilę tu nie wchodziłem a on powrócił :lol:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jako ciekawostkę dodam że do bogatych kacapów wszystko jedzie w dalszym ciągu, tylko logistyka jest troszkę bardziej skomplikowana. Info z pierwszej ręki nie z internetu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
BMW może być plebejską marką bo na wszelki wypadek ma jeszcze RR :wink:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dziwne, też mieszkam w szeregówce i każdy „pion” jest wg dokumentów i aktów własności osobnym domem, na dobrą sprawę każdy robi co chce. Z tym że u nas już dawno po gwarancji.
-
XLine malowanie/folia
Uff, posprzątane. Następne wymądrzanie się że oklejenie listew to wyraz biedy = ban na 7 dni. A nasz ziomek dawno nie zmieniał Corsy na X5 50i, może czeka na lift :lol:
-
[e92] 320i WBAWA71030J000659
Randall odpowiedział(a) na Szoster temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażN43 pod maską może kosztować dużo więcej niż naprawa blacharska.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Mercedes W140 zwany lochą ma elektrycznie sterowane lusterko wewnętrzne :8) Ale czy jego ustawienia zapisują się wraz z pamięcią foteli - tego nie wiem, trzeba by poszukać :D
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Książeczek to się już nie dostaje jakoś od 7 lat ;) Mikrofiltry wymieniają przy każdym oleju jak pamiętam.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dystom zrobi Ci jakie chcesz, zadzwoń do nich. Mam je w G01, miałem w F30 i polecam.