Skocz do zawartości

green71

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez green71

  1. green71 odpowiedział(a) na andonepb temat w E36
    zostawisz budę,fotele,koła a reszte trzeba przeszczepić z klekota bo niestety między benzyną a dieslem jest zbyt duża róznica.Osobiście uważam to za beznadziejny pomysł z resztą poruszany kilkakrotnie.Swoją drogą ten diesel to 2.5tds czy 2.5td bo jeżeli ten drugi to wogóle uważam pomysł z przekładką za kiepski żart
  2. green71 odpowiedział(a) na wancki temat w E36
    przede wszystkim dokładnie wyczyścić piasty,bo jak się nie przyłozysz nowe będą biły
  3. sprawdź cewki zapłonowe bo w tym roczniku montowano zundspulle dosyć wadliwe
  4. jeżeli nie widzisz róznicy między 100 a 140KM to znaczy że jezdzisz 316 a nie jezdziłeś 318is. kolego Kamiloo musisz troszkę więcej napisać,czy silnik nie wkręca się na obroty,czy się dusi, czy osiąga odcinkę?itp. kolego jak robiłeś w pieluchy ja juz poginałem bmw,wiec jesli masz coś do powiedzenia to najpierw sie zastanów :nienie: co mówisz :!: powiedz mi jaka czujesz różnice :?: handluje tylko modelem 3 i jezdziłem wszystkim ,wiec wiem co mówie :!: :evil: znaczy że handlujesz szrotem,odkąd robię w pieluchy ale szczerze mówiąc mam to w .... czym się zajmujesz.
  5. jeżeli nie widzisz róznicy między 100 a 140KM to znaczy że jezdzisz 316 a nie jezdziłeś 318is. kolego Kamiloo musisz troszkę więcej napisać,czy silnik nie wkręca się na obroty,czy się dusi, czy osiąga odcinkę?itp.
  6. łacznik stabilizatora jest ruchomy,zawsze będzie i nie ma nic wspólnego z drganiami.Stawiałbym na krzywe tarcze.
  7. długość wału dla 316i: touring-1561mm, compact-1544mm
  8. mam bardzo podobne zjawisko(najśmieszniejsze że w tym samym kole),ale już doszedłem do tego że to opona i dałem sobie spokój.Skrzypi jak nie rozchodzony but,zwłaszcza jak się jedzie powoli.
  9. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=774
  10. wszystko git,super spręzyny tylko amortyzatory się nie bardzo do tego nadają.Ich charakterystyka nie jest sportowa,do tego bardziej sie nadają B6 albo B8.Mam w tej chwili założone B4 w touringu i rewelacji nie ma jeżeli chodzi o twardość(są miękkie),do obniżania sie moim zdaniem nie nadają.
  11. green71 odpowiedział(a) na ATIK temat w E36
    jak miałem focusa 1.6 to wyskoczył do mnie koleś z 316 i twierdził że mnie "zdemoluje" :mrgreen: bo on ma BMW a ja tylko forda.Gościu doznał straszliwej porażki pomimo tej samej mocy.
  12. green71 odpowiedział(a) na ATIK temat w E36
    i moc i moment są ze sobą ściśle związane i oba pracują na przyspieszenie.Problem jest w tym że na takie porównanie ma wpływ wiele czynników(masa,skrzynia biegów...itp)Niestety uwielbiany przez większość użytkowników bmw napęd na tył ma sporą wadę,straty związane z przeniesieniem napędu na koła tylne jest o wiele większe niż w przypadku napędu na przód.Moja rada zmień koła na 185 14" i może wygrasz,a jest duża szansa bo 2,5tdi to silnik specjalnej troski.
  13. na szczęście to tylko twoje zdanie,posiadacze V8 pewnie to samo piszą o twoim silniku.
  14. co za bzdura,u mnie oba silniki gasną po odkręceniu.Znaczy że są zepsute? :mrgreen:takie metody możesz sobie stosować w syrenie albo 125p
  15. po lifcie,wszystkie zetki miały szeroki tył i wahacze były jednakowe.Różnica dotyczy wersji przed 1999 z silnikiem 4-cylindrowym
  16. green71 odpowiedział(a) na dąbasz temat w E36
    chyba troszkę przesadziłeś,nikt cię tutaj za bardzo nie obraził ale za to ty sobie nie żałujesz.
  17. green71 odpowiedział(a) na bartezzm temat w E36
    no chyba nie masz wyjścia jak sprawdzić cały zawias z tej strony która wpadła w dziurę,bo jeżeli czujesz że kierownica nie pracuje tak jak trzeba to któryś element jest krzywy(wahacz,amortyzator itp)
  18. green71 odpowiedział(a) na dąbasz temat w E36
    Bo auta z silnikami R6 mają z tyłu akumulator a auta z silnikami czterocylindrowymi mają z przodu.A dlaczego tak jest powinieneś się domyślić.Rurki o których mowa to albo chłodnica oleju wspomagania układu kierowniczego albo rurki od klimatyzacji(wszystko zależy jaki mają kształt)
  19. green71 odpowiedział(a) na Adam12345 temat w E36
    na twoim miejscu poszukałbym i błotnika i drzwi w tym samym kolorze (chyba alpinweiss?)
  20. no teraz to piszesz herezje .Z obowiązującej od 1991 roku dyrektywie UE - EU-Ratsrichtline 75/443 przyjęto prawie liniowy przyrost blędu prędkościomierza, a mianowicie: +[delta]V mniejsza-równa 0,1v + 4 [km/h] i poniżej tabelka rzeczywista prędkość - maksymalne wskazanie 30 - 37 60 - 70 120 - 136 180 - 202 240 - 268 Ponadto pozostaje jeszcze zużycie opon http://en.wikipedia.org/wiki/Speedometer
  21. green71 odpowiedział(a) na pzr temat w E36
    tak jak kolega wyżej pisał,odpowietrznik odkręca się tylko przy odpowietrzaniu.Jeżeli twój mechanik zostawił go odkręconego to po otwarciu termostatu wyrzuci przez niego płyn.
  22. może zawieź go do jakiegos mechanika,bo nie masz zielonego pojęcia w tym temacie.
  23. na allegro jest kilka firm,wysyłasz a oni ci przysyłają zregenerowaną.Nie kupuj używanej maglownicy bo to kasa wyrzucona w błoto,najmłodsze e36 ma 10 lat więc nie ma co liczyć że kupisz używany magiel bez luzów.
  24. green71 odpowiedział(a) na piter16614 temat w E36
    a olej w nim masz?
  25. zużyte(lejące) wtryskiwacze powodują kopcenie,utratę mocy,problemy z odpalaniem i co najgorsze mogą zrobić dziury w tłokach.Nie wiem jak dobrze jest zregenerowana końcówka wtryskiwacza w tej firmie ale pewnie i tak będzie poprawa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.