Treść opublikowana przez green71
-
Szpera do 325i
M50b25 miały dyfer z dużą głową i przełożeniem 3.15.Dyfer z linku nie podejdzie bo mocowanie wału do flanszy wałka atakującego u ciebie jest na 4 śruby a w M3 na 6 śrub.Musisz poszukać dyfra do swojego silnika.
-
318 TDS - proszę o opinię
TDS wcale nie był taki zły,problem w tym że większość aut z tymi silnikami(u nas ale nie tylko) to wraki.Mam z znajomego który w 325tds miał udokumentowany przebieg ponad 600tyś km ale on dbał o auto.Niestety u nas jest takie podejście że starym dieslem jezdzi się do zwycięstwa i sprzedaje.Bo kto zrobi remont turbosprężarki ,pompy,wymieni wtryskiwacze skoro to przekroczy wartość auta.I dlatego ludzie tak narzekają na tds-y.One są po prostu zaniedbane,a następny właściciel ma z tego powodu ostry ból głowy i wydrenowaną kieszeń.Uważam że teraz kupić tdsa w dobrym stanie jest trudniej niż ustrzelić szóstkę w totka.
-
316i compact - wyprawa do Paryża
lusterka działają od momentu przekręcenia stacyjki.Nieważne lato czy zima,grzeją cały czas.Wyciągnij wkład lusterka i będziesz wiedział czy są podgrzewane(pewnie są).Ja w zeszłym roku wymieniłem oba wkłady bo oba od kupna nie działały,teraz oba grzeją.
-
Felgi do bmw e36
felgi będą pasowały chociaż w przypadku 17'' zalecane jest ET 41.A tak na marginesie nie dziwi cię dlaczego te felgi są takie tanie?Osobiście wolałbym kupić używane oryginalne felgi BMW(w tej cenie) niż chińszczyznę.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
green71 odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaższczerze powiedziawszy to nie interesuje mnie już ten temat ale kolego mmw jak chcesz być taki dokładny to wklejaj linki bo na razie wklejasz zdjęcia i sam piszesz do niego komentarze.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
green71 odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażjak widać niektórym jest bardzo nie na rękę wytykanie oszustw i kłamstw w ogłoszeniach.Nie zrażaj się Loona Thic kiedyś taka świadomość może komuś zaoszczędzić pieniędzy i nerwów.
-
320i ciepłe powietrze leci do wnętrza tylko na postoju
sprawdzić elektrozawory,odpowietrzyć
-
Jakie BMW E36 będzie miało najmniejsze spalanie?
nie chcę rozpoczynać bezsensownej dyskusji na temat spalania,ale jakby mnie 320i "startowała od ok.12 litrów" to pozbyłbym sie jej szybko.Normalnie w mieście pali moja ok 10,5-11 litrów przy normalnej jezdzie,teraz ok 12l ze względu na spore mrozy.
-
Jakie BMW E36 będzie miało najmniejsze spalanie?
jeśli ma być praktycznie i ekonomicznie(w granicach rozsądku)osobiście kupiłbym 318is w wersji 4d.Nic oprócz ubezpieczenia nie przemawia za mniejszymi silnikami. Dane w/g http://www.spritmonitor.de _____min___Ø____max 316i 5,90 8,32 13,35 318is 6,72 8,76 11,85
-
Jakie BMW E36 będzie miało najmniejsze spalanie?
akurat w tym wypadku różnica będzie odwrotna 316 spali najwięcej,a w 9 litrach pewnie nie zmieści się żaden przy tych prędkościach.
-
Jakie BMW E36 będzie miało najmniejsze spalanie?
niestety ale BMW i niskie spalanie to pojęcia które raczej się wykluczają.BMW kupuje się z całym dobrodziejstwem inwentarza a do nich zalicza sie też wyższe spalanie niż w innych autach o tej samej pojemności,ale za to plusów jest o wiele więcej.Poza tym jeżeli chcesz kupić zadbanego TDS-a to życzę ci powodzenia w poszukiwaniach bo łatwiej chyba trafić 6-tkę w lotka.
-
Założenie Ringów
http://sigulda.nukasiko.lv/img/banner/E36_Install_ccfl.pdf
-
ustawienie zbieżności E36 316
co ty tu siejesz dezinformacje,zbieżność reguluje się osi przedniej i tylnej.Jak wymienisz tuleje wahacza wzdłużnego w progu to zrozumiesz. I nie rozumiem co ma tylna oś skrętna do zbieżności. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=33_1004&hg=33&fg=30Wahacz(nr.1) jest przykręcony śrubą(nr.18) do wspornika(nr.17) na którym reguluje się zbieżność tylnego koła.Po każdej wymianie częsci nr.4 trzeba to regulować Zbieżność tylnej osi trzeba robić już w większość aut na rynku np. w Fordzie Focusie.Każde auto z zawiasem wielowahaczowym ma regulację.
-
Kupno spojlera do BMW 318
ze srebrnym i jego pochodnymi mało kto sobie radzi
-
318i M40 źle odpala jak zimny
M40 raczej ma aparat zapłonowy
-
Kupno spojlera do BMW 318
a skąd ma ktos wiedzieć w jakim stanie masz lakier?????i jaki masz kolor(bo to wbrew pozorom jest ważne). :mad2:
-
318i M40 źle odpala jak zimny
wygląda na to że M40 nie ma tego czujnika
-
318i M40 źle odpala jak zimny
może to mu pomoże http://allegro.pl/czujnik-temperatury-powietrza-dolotowego-bmw-e36-i1344184235.html
-
Elektrozawory, 318tds COMPACT, bez klimy
musisz rozebrać panel nawiewu,z tyłu za pokrętłem zimno/ciepło jest mikrostycznik który zamyka elektrozawór.Jeżeli jest podłączony to musisz poszukać kabla jeżeli nie jest podłączony trzeba poprowadzić prąd do elektrozaworu poprzez ten mikrostycznik.
-
Elektrozawory, 318tds COMPACT, bez klimy
jest tylko miejsce gdzie ma być zamontowany(innego miejsca nie ma),ale że go nie ma to sprawa jest prosta.Zepsuł się i ktoś go wyciągnął. Przewody in/out do nagrzewnicy idą prosto do ściany grodziowej a powinny iść najpierw do elektrozaworu.
-
Elektrozawory, 318tds COMPACT, bez klimy
http://photos02.otomoto.pl/photos/original/C16/09/14/C16091413_8.jpg na zdjęciu ewidentnie widać że jest koło serwa i pompy hamulca,jeżeli u ciebie go nie widać to może go ktoś wywalił.
-
e36 328i Problem z kluczykami
tylko aso,nikt inny ci nie dorobi.
-
325i falujace obroty
najlepiej od poczytania tego działu http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=136129,bo o falujących obrotach można już napisać osobną książkę.
-
Zawieszenie - amortyzatory.
amortyzatory możesz wymienić sam oba w ciągu max godziny czasu.Do amortyzatorów musisz dokupić odboje i poduszki bo jeżeli amortyzator się tłucze to w pierwszej kolejności niszczy te dwie rzeczy.U nas za wymianę tylnego amorka biorą ok 30-40zł ale moim zdaniem to i tak za dużo.
-
325i Cieżko utrzymać kierunek jazdy.
moja żona też to potrafi,i jezdzi z3coupe. 2.8 ze szperą.Tylko że nie o to tu chodzi.