Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. to co napisałes , nic z tego nie rozumie. podpinam jakies rurki i paliwo ma płynac do menzurek.Wiec jak auto moze bez paliwa pracowac 1min. Skoro paliwo leje se przez weżyk to w jaki sposób sprawdze tak wtryskiwacze
  2. Więc tak jak mówiłem. Na samym początku wszystko posprawdzałem i nie było błędów a wartości na wolnych obrotach były takie http://img443.imageshack.us/img443/1582/bezgazu.th.png a tak po wciśnięciu pedału gazu http://img253.imageshack.us/img253/3469/zgazem.th.png Po odpięciu czujnika wałka rozrządu z próbą uruchomienia silnika http://img577.imageshack.us/img577/7207/porozpieciuwakarozrzdu.th.png Pojawił sie taki błąd http://img838.imageshack.us/img838/5788/badnaodpietym.th.png A po odpiciu czujnika wału korbowego pojawił sie taki błąd http://img135.imageshack.us/img135/796/bezczujnkawau.th.png Czyli ten sam błąd. Jest jakiś program do diagnostyki który wskaże dokładnie?
  3. Ok dzieki za wskazówki. xenony posiadam no i własnie mam takie wrażenie ze gdy je załacze świeca dobrze ale z czasem jazdy opadają coraz niżej. Dziś jeszcze raz podłacze pod kompa i sprawdze to co pisałem i dam znać.
  4. Przeczytałem temat z linku al duzo nie jest tam napisane. Pisałeś coś o "Amount of the ideal speed" ze 4 jest wzocowe czyli mam rozumieć ze" I Amount of the PI -ideal speed control" i "P Amount of the PI ideal speed control" ma sie mieścić w wartosciach tych "Amount of the ideal speed" ? A co z ta skala jest ona do 50 i w niej sie wszystko mieści. Juro jeszcze wszystko posprawdzam
  5. ziomekthx odpowiedział(a) na palermos temat w E46
    co do błedów z ews to miałem dokładnie takie same a auto paliło wiec szukałbym przyczyny gdzieś indziej
  6. Dzis sprawdzałem parametry silnika podczas jazdy i na tym wykresie http://img707.imageshack.us/i/80250705.png/ pierwszy z prawej wartości dochodziły do -72 .co to moze być , Błedów nie było za wyjątkiem jednego (swiece żarowe) auto odpaliło za 2 razem
  7. koledzy mam ten sam problem. Dodam ze czujnik wałka rozrządu ostał wymieniony jakieś 3 miesiace temu na oryginalny BMW , wtryski były sprawdzane i powiedziano mi ze sa OK. Auto podłaczyłem pod kompa i było pare błędów ,oto mój post viewtopic.php?f=97&t=139716. Myslałem ze to moze być wina czujnika wału korbowego ale z tego co wyczytałem tu to on nie działa przy rozruchu tak ? Prosze o pomoc bo sam juz nie wiem co to moze być
  8. Witam. Moja Bunia tez jest "M-technick" ale ze strony http://www.realoem.com/bmw/select.do nie ma amortyzatorów do z opisem M-technick. Zawieszenie te jest 15mm niższe do zwykłego. Wymieniałem amory na tył i zamówiłem do sportowego sostosowania podwozia bo takie mam po rozkodowaniu VIN
  9. Jeszcze jedna sprawa. Dzis sprawdziłem sobie immobilizer i miałem takie 2 dłedy http://img257.imageshack.us/img257/5060/bd5.th.png Uploaded with ImageShack.us Wiesz moze co one oznaczają? A co do temtu to dziś jeszcze raz podpinałem się pod silnik 0 błedów potem auto nie chciało zapalić załapało za 3 razem i był ten bład o czujniku. Wydaje mi sie ze to bedzie czujnik wałka korbobego zlokalizuje go i to sprawdze
  10. no niby tak ale przy kupnie i tak w niego nie wierzyłem
  11. mnie dziwi to ze po odpięciu tego czujnika i próbie zapalenia auta nie pokazał se błąd, zrobie to samo z czujnikiem wału korbowego.Nie wydaje mi zeby było to czujnik wałka rozrzadu. Wymieniłem go na nowy jakes 3 miesiace temu. Mozesz jeszcze kuknąć na ten link http://img840.imageshack.us/i/60698298.png/ wdze ze jeden parametr jest przekroczony i to ponad 2x . Wiesz moze co to jest? A co do tych filmików to dokladnie mam tak samo
  12. no jest jeszcze jeden czujnik prócz wałka rozrządu. Czujnik wałka korbowego. Mozesz mi jeszcze napisać gdzie to mam sprawdzić(szukać) w INPA te ciśnienie na szynie CR Wspominłes coś o tym Na odpalonym to 348 a pre supply to 3,92 no te pre supply tyle mam ale nie wiem czy to jest dobrze cy mam być 348 , tzn ze mam za mały czy jak to jest
  13. jesli sie nie mylę to związane to jest z immobilizerem
  14. odpiąłem tylko wtyczkę czujnik został na miejscu. wiec 113 oznacza ze tyle razy wystąpił błąd a 38 co oznacza ?
  15. A tu moje światełka http://img213.imageshack.us/img213/2112/wiata.th.png Przebieg 220 tyś
  16. A może tu jest coś nie tak ? http://img261.imageshack.us/img261/8116/41358904.th.png Uploaded with ImageShack.us http://img840.imageshack.us/img840/3936/60698298.th.png Uploaded with ImageShack.us http://img707.imageshack.us/img707/5230/80250705.th.png Uploaded with ImageShack.us http://img525.imageshack.us/img525/9452/14476758.th.png Uploaded with ImageShack.us http://img821.imageshack.us/img821/2745/91759425.th.png Uploaded with ImageShack.us no i jeszcze jedno , nie zwiazane z silnikiem ale chciałbym wiedzieć co oznacza ten błąd http://img714.imageshack.us/img714/2452/bd4u.th.png Uploaded with ImageShack.us I jeszcze jedna rzecz Po podpięciu silnika pok kompa znalazlem takie coś http://img835.imageshack.us/img835/4232/cotojestim.th.png Uploaded with ImageShack.us Czy to znaczy ze silnik mam z 26.06.03r ?
  17. wiec tak. Poczekałem gdy auto odpali-odpaliło spr po raz kolejny błędów nie było. odpiąłem czujnik wałka rozrządu próbowałem odpalic auto nie odpaliło. Podpiąłem czujnik auto odpaliło ale zadnego błedu jak nie było tak nie ma.
  18. Zrobiłem tak. Usunąłem te błędy sie skasowały. Pojeździłem troche zgasiłem auto juz nie chce odpalić. Podpinam pod kompa na wył silniku bo nie chce odpalić ale na wł zapłonie sprawdzam błędy i no własnie nie ma żadnego. I tu sie zastanawiam od czego to jest spowodowane skoro w silniku błędów nie ma a auto nie chce palić?
  19. Mam ten sam błąd i po wymianie czujnika wałka rozrządy nic sie nie poprawiło. Auto jak nie chciało czasem palić jak był silnik gorący tak nie chce dalej
  20. Spawa wyglada tak: wszystko zaczęło sie w lipcu tego roku , wtedy to pierwszy raz auto nie chciało odpalić. Pojechałem na kompa bo jeszcze nie miałęm własnego sprzętu. Powiedziano mi ze nie nie ma zadnych błędów powiązanych z tym zeby auto nie paliło.(podejrzewam ze był już błąd o podgrzewaczu) Zacząłem pytać na forum co to moze być. Mówiono ze wszystkie objawy wskazuja z czujnik wałka rozrządu. Wymieniłem go na oryginalny ale błędu nie kasowałem. Myślisz ze to moze być przyczyna ze auto nie chce czasem (przeważnie) palić jak mu się po gazuje? Jesli chodzi o ten przebieg to te co widać na tych zdjęciach jest aktualny Mówisz ze w czasie pracy silnika bede mógł odpiąć czujnik wałka rozrządu ?nic sie nie stanie ?
  21. Jest dokładnie tak jak piszesz. W chłodne dni jesli silnik nie jest rozgrzany i włacze klimatronik obroty falują. Dzwigaja sie w granicy 900 na 2,3 sek po czym opadają i po chwili znów sie dzwigają. Gdy wył klimatronik zjawisko to nie występuje. Co do tego drugiego błedu to sam jestem ciekaw co on moze powodować.. Dzieki za pomoc kolego W dalszym ciągu chciałby sie dowiedzieć cos wiecej na mat tego 2 błędu
  22. Ok a kolejne 2 błędy bo dodałem jeszcze 2 po Twojej odpowiedzi. A moze to byc przyczyna lekkiego falownia obrotów w chłodne dni gdy włączę nawiew ?
  23. Witam dziś podłączyłe sobie auto pod kompa dokładnie silnik i pokazały sie 3 błędy : http://img201.imageshack.us/img201/6981/bd1g.th.png Uploaded with ImageShack.us http://img543.imageshack.us/img543/3981/bd2.th.png Uploaded with ImageShack.us http://img514.imageshack.us/img514/3915/bd3.th.png Uploaded with ImageShack.us Pomoze toś w rozkodowaniu? chciałby wiedzieć co boli moje auto , bo jak sie mu podepta po gazie to czasem nie chce zapalić. Czy ye błedy maja z tym jakiś zwiazek ?
  24. ziomekthx odpowiedział(a) na ops2 temat w E46
    Mozna kupić jest podany przeciez nr czesci a kosztuje ona 105.84zł . Tu mozecie sprawdzac ceny oryginalnych czesci http://mototec.pl/epc/parts.php
  25. ziomekthx odpowiedział(a) na BmwTychy temat w E46
    dokładnie tak jak kolega wyżej pisał. Tej metalowej części nie kupisz

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.