Treść opublikowana przez ziomekthx
-
318Ci - filtr powietrza
Kolego rób jak chcesz, a pytałes tego sprzedawce czy po tym płynie czyszczacym nie padnie Ci przepływka ? Bo własnie to jest jeden z wielu powodów po któych padaja przepływomierze
-
320d zegarek
przy zegaracz masz pokretła , zegarek nastawiasz tym po prawej stronie. Po prostu go przekrecasz i po chwili zmienia sie godzina
-
320i Sprawdzenie lusterek zewnętrznych
Kolego jak dla nie to głupota ze tak zrobił. Gdyby nie chciał to nie mus przecież ich składać wiec po co je odłączać. Wydaje mi sie za sa uszkodzone a Tobie tak powiedział zebyś nic nie szukał. No al jesli piszesz ze bezpieczniki ok to sprawdz jeszcze ta kostne w drzwiach czy jest podłaczona.
-
330D Wibracje kierownicy - co jeszcze sprawdzić ?
A gdy dodasz lekko gazu na postoju to też czujesz te drgania ?
-
320d 136km 99r. Sprężyny ???
jak Ci aż tak obciera boczna część opony to wydaje mi sie z nie masz felg do e46. Oryginalne powinny mieć ET47. U mnie po prawej stronie z tyłu nie wsadzisz palca miedzy koło a nadkole. Po prostu koło sie w nim chowa.
-
320d - Rozładowujący się aku
kolego miałem to samo co Ty taki sam objaw z nawiewem. U mnie okazał sie do wymiany "jeż" Wyciagnij bezpecznik od wentylatora nawiewu i zobacz czy dalej bedzie Ci sie rozladowywał akumulator
-
323ci Krótkie pytanie o Przekladnie kierownicza.
no wydaje mi sie ze w ASO to musza wiedzieć jesli zajmuja sie tymi samochodami.
-
320d - amortyzatory - pytanie ?
Wszystko zalezy jakie masz zawieszenie moze tak być ze 320d beda stały dwie i beda z innym zawieszeniem
-
318Ci - filtr powietrza
Pisałes ze masz filtr N&K a nie jest to orginał. Pierwszy raz słysze ze oryginał mozna czyścić. Ja mam inny filtr niż Ty z racji tego ze mam inny silnik ale zawsze wymieniam na ori MANN tak jak podaje producent co 2 wymiane oleju
-
323ci Krótkie pytanie o Przekladnie kierownicza.
Z tego co tu widać http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=32_1169&hg=32&fg=10 są inne przed i po lifcie ale nie wiem czym miało by sie to różnić. Najlepiej gdybyś zadzwoniło do ASO i dopytał
-
318Ci - filtr powietrza
Jak dla mnie to rozwiazanie jest proste. Jesli chcesz żeby auto Ci służyło to musisz o nie dbać. Wymieniać Części na ori lub b.dobre zamienniki a nie bawić sie w czyszczenie filtrów. Sam napisałeś ze jest on od nowości i jest cały czarny i tłusty. Nie mysl sobie ze po tym zabiegu bedzie wyglądał jak nowy.
-
318Ci - filtr powietrza
Z tego co widze to masz filtr przeznaczony do czyszczenia. Sa do tego preparaty płynne co z tym idzie przepływka nie lubi wilgoci i często sie spuje. Osobiście nie załozyłbym kiego filtra i jestem jak najbardziej za oryginalnym a nie za jakimś tanim "filtronem"
-
320d Montaż anteny CB
Ja mam taka antene która była od razu z CB http://allegro.pl/antena-magnetyczna-cb-hustler-ic-100-nowa-fv-i1295642068.html i prędkości powyżej 200km/h wytrzymuje. Co prawda mam ja na klapie z bagaznika
-
320Ci Problem z czujnikiem DSC
miałem tez raz problem z tym czujnikiem skertu. Pojechałem na kompa i dowiedziałem sie ze ma ona tam jakas skale i po prostu on sie w niej nie miescił. Został on ustawiony tak jak powinie i jest ok. Dodam ze przed tym zabiegiem miałem ustawiana zbieżność i jak sie dowiedziałem mogła to być przyczyna palacej sie lampki od trakcji. NIe uderzyłeś moze w krawężnik lub coś w tym stylu ?
-
330d - Cztery kwestie. Proszę o pomoc.
1. tak jak kolega pisze , uszkodzony czujnik poziomu oleju w misce olejowej 2. To ze po sek gasnie kontrolka od swiec żarowych nie znaczy ze juz jest wszystko dokladnie nagrzane. poczekaj jeszcze 5 sek i wtedy odpal auto, zobacz czy coś sie zmieni. Nie wykluczam ze swiece moga być w złej kondycji. 3. przyczyn moze byc kilka poduszki pod silnikiem (jak bedziesz wymieniał to tylko na ori , zamienniki szybko padaja lub nie pomagaja wcale) poduszki pod skrzynia , słyszałem tez o jakimś napinaczu 4. Uszkodzony elektryczny podgrzewacz wody. (Jesli te falowanie wystepuje tylko podczas gdy właczony jest nawiew/klimatronik)
-
320d 150KM Ciepły silnik słabo odpala ?
Rano gdy silnik będzie zimny wykręć czujnik wałka rozrządu, wsadź go do gorącej wody niech się dobrze ogrzeje. Wkręcasz go szybko próbujesz odpalać, jeśli nie będzie chciał to znaczy że coś z nowym czujnikiem. Dokładnie, ale bardzo dokładnie bym się przyjrzał też przewodom do niego i wtyczce. Daj znać jakie będą tego efekty. Tak sie składa ze am jeszcze ten stary czujnik i podejrzewam ze moze on byc dobry. Rozgrzeje silnik do momentu jak nie bedzie chciał zapalić i wtedy wkrece ten stary. zobaczymy czy zapali. Co do kabli tez jeszcze sprawdze bo nie sprawdzałem a w ostatecznosci kupie czujnik wału.
-
320d 150KM Ciepły silnik słabo odpala ?
Tak czujnik nowy oryginalny ze logo BMW. Wywaliłem 400 zł a efektu brak i to troche boli. Jesli mozesz to napisz jak to sprawdzić
-
320d 150KM Ciepły silnik słabo odpala ?
Tylko ze u mnie wymiana czujnika wałka rozrządu nic nie zmieniła. Auto jak nie chciało czasem odpalać na ciepłym silniku tak jest do tej pory
-
320d Po diagnozie komputerowej...Błąd P1720
nie wiem co to za bład ale jesli obroty falują Ci tak jak tutaj tzn ze masz uszkodzony elektryczny podgrzewacz wody
-
320d 136km 99r. Sprężyny ???
Kolego powiem Ci ze nie Ty jeden masz z tym problem. Był tu nawet założony wątek na ten temat. Ogólnie duzo e46 jeździ "krzywych". U mnie tez to wystpuje prawy tył stoi 1-1,5cm niżej od lewej strony i nikt nie wie dlaczego tak jest
-
320d - Wymian lamp xenon. na zwykłe - działają plug&play??
przecież sa tez Xenony ALL gdzie nie ma problemów z odbłyśnikami
-
320d 150KM Ciepły silnik słabo odpala ?
tomaszf pisałeś ze czujnik wału korbowego przejmuje zadanie od czujnika wałka rozrządu zaraz po uruchomieniu silnika i tu moje pytanie dlaczego gdy mialem podpiety czujnik wałka rozrządu a odpięty czujnik wału auto nie chciało zapalić? Dodam tez ze jak zapalam to rozrusznik kreci a auto nie zapala czasem jest tak ze juz tak jakby miał zapalić ale gasnie. Czy to jest własnie ten monent kiedy czujnik wału przechwyca zadanie od czujnika wałka rozrzadu ? dosłownie trwa ro nawet nie jedna sekunde. Po prostu jest ten moment jakby silnik juz miał zapalić. Dodam tez ze po odłaczeniu kolejno czujników pokazyał sie ten sam bład i mozna było go skasowac na rozpietym czujniku
-
320Ci AMORTYZATORY
To moze napisz wiecej co do tych amortyzatorów jakiej firmy bo jesli dla przykładu założą sachs + wymiana to tak jak kolega pisał okazja a jak byłe co to drogo
-
z którą żarówką jest coś nie tak
Tyle osób ma z tym problem sprawdza wszystkie zarówki a od podswietlenia tablicy omijają , a to własnie tu jest przyczyna zapalajacej sie kontrolki w samochodzie.
-
e46 Pytanie o błąd poduszki
Nie musiałeś odpinać wtyczek przy napinaczach , wystarczyło ze odpiąłeś ta pod siedzeniem bo właśnie tamtędy idzie prąd do wszystkich opcji w fotelu np mata , napinacze, grzanie foteli, elektryka foteli itd. Jak pokaze Ci sie bład poduszek to zawsze trzeba go skasować na kompe. Na przyszłość jak bedziesz robił coś przy poduchach to odłacz akumulator to błąd sie nie pojawi a po skonczonej pracy podłacz go ponownie.