Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. Nie słyszałem o takim triku i tez własnie to spr. Pod F8 mam model E53 a jak wcisne Shift to pod F8 jest pusto. Wiec w dalszym ciągu chciałbym sie dowiedzieć gdzie szukać tego błędu
  2. Lejesz Mobil 10W40 pół syntetyczny olej ? Tylko i wyłącznie pełen syntetyk. PS. Gdzie trzeba w INPA zagladnać zeby zobaczyć ten własnie błąd o czujniku w misce olejowej. Mam to samo zagladałem w zakładke silnik ale błedu nie było. Gdzie to trzeba szukać?
  3. ziomekthx odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w E46
    U mnie spalanie latem a zima prktycznie jest takie same. Tak jak kolega wyżej pisze latem jezdzi sie szybciej i auto więcej spala. Zima nie szaleje , krótkich odcinków też nie robię wiec silnik ma odpowiednia temperaturę. Jesli Ty tak jak pisałeś jeździsz do roboty te 5km silnik tyle co sie nagrzeje i juz go gasisz dlatego w twoim przypadku spalanie może być większe niż latem. Piszę tak nie po to żeby narzucić wszystkim moja wersję i koniec ale przedstawiam to tak ze wszystko zależy od tego kto i jak jeździ swoim autem
  4. Możesz kupić z uchwytem a możesz kupić bez.
  5. Prawda. Robiłem to sam bez prasy tylko samym ściągaczem. kupiłem ta tuleje ale bez tego pierścienia co przykręca się o do karoserii. szczerze powiem ze namęczyłem się i nie wiem czy następnym razem będę wymienił sam, no chyba ze kupie sobie prasę.
  6. ziomekthx odpowiedział(a) na Brumm temat w E46
    nie wiem czy to dokładnie o to Ci chodzi ale zerknij na ten schemat nr 5 ? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=51_3312&hg=51&fg=16
  7. dokładnie typowy objaw padnietego akumulatora .
  8. ziomekthx odpowiedział(a) na lucek111 temat w E46
    sam mam lampy xenonowe z Boscha ale z tgo co widze róznia sie od moich troche soczewka. Mozecie mi wyjasnić na czym polego róznica w xenonie a w bi chodzi mi o taka wizualna jest to do rozpoznania jesli postawi sie obok siebie dwie inne lampy ?
  9. A ten bład 13573- Glow Device oznacza że coś jest nie tak z przekaznikiem swiec zarowych . U mnie tez on wystepuje i okazało si ze nie dochodzi do niego napięcie. Wymiana bezpiecznika powinna rozwiązać problem.
  10. Oczywiście ze jest mozliwosc wymiany samego mikrostyku . Nr 16 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=41_1367&hg=41&fg=60 cena nowego http://mototec.pl/epc/parts.php?znajdz=51138185792&stan=cena+w+PLN 10 zł wiec chyba lepiej go rozebrac i przeczyscić. Jak juz zo rozbierzesz to przypatrz sie dobrze jak jest on złozony bo mi wystrzeliła jedna z blaszek i miałem problem go złozyć. Byłem przekonany ze ma być tak jak myslalem a składało sie go odwrotnie.
  11. ziomekthx odpowiedział(a) na orion1987 temat w E46
    co do automatu to słyszalem ze w razie "w" nie mozna go holować gdy zgasnie na biegu, tylko laweta. Druga sprawa gdybyś chciał podkręcić silnik, nie jest to dobry pomysł własnie ze wzgledu na skrzynie automatyczną.
  12. u mnie nie chciało palic na gorącym silniku , okazało sie ze do wymiany był czujnik wałka rozrządu.
  13. ziomekthx odpowiedział(a) na Solaro temat w E46
    wydaje mi sie ze nie ma takiej opcji. Predzej stawiałbym ze ktos zahaczył tym lusterkiem i wszystko pourywał.
  14. ziomekthx odpowiedział(a) na AUTOWIT temat w E46
    IHKA/IHKR 1B Engine speed coś zwiazane z klima Licznik CE Outside - temperature sensor A tu nie chodzi o zew czujnik temp? dobrze Ci ja pokazuje ?
  15. ziomekthx odpowiedział(a) na Chucki temat w E46
    Jak dla mnie nie ma to wiekszego wpływu. Pewnie mylisz o tym ze bedzie on bardziej wytarty czy toś w tym stylu. Patrzać z drugiej strony Twój silnik nie jest nowy po zakupie nowego tłoka mozna powiedzieć ze to teraz jakby on nie jest dopasowany. Wiadomo nic takiego sie nie stanie A tak na bardziej powaznie dla mnie nie ma róznicy jedynie pierscienie bedziesz mógł sobie załozyć nowe.
  16. Koledzy to co opisujecie to nie ma nic wspólnego z samo poziomowaniem się. To jest tylko znak ze silniczek jest sprawny i gdy bedziecie krecić recznie zeby ustawić sobie swiatła on zadziała. I w tym przypadku zadnego czujnika na wahaczu też nie bedziecie mieli.
  17. ziomekthx odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    Inny kształt czy pod innym kontm jest mocowany sworzeń w wahaczu ? Tak czy inaczej mozesz mieć sportowe dostosowanie podwozoa ale to nie znaczy ze masz wahacze z M pakietu. Z M to bedzie tam niebieska naklejka z napisem M technick czy M pakiet
  18. Moze być tak ze auto po dzwonie i sprzedajacy kupił reflektory a nie xenon a cała instalacja została. Sprawdz czy przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy masz dwie pompki
  19. http://allegro.pl/czujniki-czujnik-zuzycia-klockow-przod-bmw-e46-i1316814554.html Wdaje mi sie ze to nie ma różnicy.
  20. ziomekthx odpowiedział(a) na Balugass temat w E46
    Też mam DSC i po dluższym przytrzymaniu nie zapala mi sie kontrolka ręcznego. guli-86 ASC pomaga przy starcie a DSC tak jak ASC + podczas jazdy gdy wpadasz w poślizg przyblokuje odpowiednie koła
  21. ziomekthx odpowiedział(a) na zowik05 temat w E46
    Prędkościomierz odczytuje dane z lewego tylnego koła jeśli mu padł a raczej zabrudził się inny czujnik to prędkościomierz będzie działał
  22. ziomekthx odpowiedział(a) na zowik05 temat w E46
    Dokładnie tak jak pisze wyżej kolega guzior2 A te pikniecie o którym pisałeś to pewnie to ze temp powietrza spadła do 3 stopni Celsjusza
  23. Otwierasz INPA wchodzisz w swój model samochodu e60. E60=>Body=> airbag
  24. Jesli Ci puka to nie podkładka sprężyny tylko górne mocowanie amortyzatora. http://moto.allegro.pl/mocowanie-poduszka-amortyzatora-bmw-e30-e36-e46-hd-i1348802806.html
  25. Z przodu też są dwie tylko inne , wciskane od góry a nie od doły jak z tyłu i zamontowane na takie blaszki.Z dołu z tych dziur właśnie wystają 4 blaszki rozgięte na boki.U mnie właśnie rozszczelniła się ta z przodu Z przodu nie wiedziałem jakie sa bo nie miałem potrzeby ich wymiany. Przepuszczało mi wodę za siedzeniem pasażera. Dzięki za wskazówkę , będę wiedział na przyszłość gdyby coś się działo :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.