Treść opublikowana przez ziomekthx
-
320 D koło pasowe.......naprawione
Tak to 3.0 ale to bez znaczenia koło nie powinno sie ruszać Jeśli sie nie mylę to koło od 320 a 330 różni sie tym ze do 320d jest przykrecane na jedna śrubę a do 330d na 4 śruby
-
[E46]318d116km chwilowy brak mocy po wymianie świec zarowych
3 miesiace temu to teraz ciezko bedzie mechanikowi udowodnic ze coś zepsuł .Podepnij pod kompa i zobacz czy jest błąd swiec żarowych skoro myslisz ze nie grzeją
-
320 D koło pasowe.......naprawione
jeśli nie widać pęknięc sprawdz czy dobrze dokręcone .
-
blokada koła pasowego wału m47n
powiem szczerze jeśli masz koło przykręcane jedna srubą bedziesz miał problem z jej odkręceniem.Widziałem filmiki jak kołop było spawane do ogromnych profili i spawy puszczały a śruba trzymała. Zalecana jest nowa śruba
-
320 D koło pasowe.......naprawione
taka siła to nie siła u mnie łapie w dwie rece i szarpię a koło sie nie rusza
-
[E46] M43TUB19 Śruba rolki prowadzącej pasek.
Wykrecasz to na ucie czy masz rolke razem z dźwignią na stole ?
-
318d 2003r cr tajemnczy kołek w misce olejowej
Też tak mysle ale nie pisałem by nie strzelić gafy
-
Dziwny dźwięk z nawiewu..
Moze masz połamane łopatki wentylatora nawiewy chociaż to troche dziwne ze dzwiek wzrasta razem z obrotami silnika
-
318d 2003r cr tajemnczy kołek w misce olejowej
Wygląda na jakis tłoczek który cos by otwierał i zamykał. Widać na jego górze odbicie tak jak on pracował tzn która częścią coś stykał sie z inna powierzchnią
-
Wymiana tuleji plasikowej dzwigni zmiany biegow...
U mnie drążek przestał drgac gdy wymieniłem na dyferencjale tuleje nr 9 co prawdza nie jest jeszcze idealnie ale znaczna poprawa
-
320d prowadnice zacisku smarować czy nie?
Moim zdaniem nie. Klocek dociskany jest do tarczy przez cylinderek w poprzez wciśniecie hamulca. Gdy go zwolnimy zadna siła nie ciśnie tłoczka. Klocki wcale sie nie odsuwają od tarczy jedyne co przestaja cisnąc ale przylegaja do tarczy. Spróbuj recznie wcisnąć tłoczek zobaczysz ze nie dasz rady wiec jak sama guma moze wytworzyć tyle siły by go cofnąć .
-
Wymiana tuleji plasikowej dzwigni zmiany biegow...
Daj znać czy wymiana tego koszyka cos pomogła bo u mnie nic to nie dało myslałem ze drążek bedzie sztywny a dalej latał. Podejrzewam że u mnie to wytarta juz jest ta kulka która wchodzi w ten koszyk
-
M47n wycie po wymianie podpór wału
Sam mam założona podporę z FAG i smiaga pare lat. Osobiście Febi mnie nie przekonuje i cześci tego producenta nie kupuję
-
Spinka do zderzaka - wersja bez przykręcania.
super akurat u mnie on już nie istnieje :) :cool2:
-
330d M57 uszczelka pokrywy zaworów
A co myślicie o tym samże ? https://allegro.pl/oferta/smar-ceramiczny-textar-1000-c-antypiszczacy-7642284455 Nada sie na posmarowanie wtrysków ? Bede musiał je wyciągnąć i tak mysle by przy składaniu je posmarować
-
M47n hamulce dziwny objaw help
Jedyne co mi przychodzi do głowy to moze pompa Vacum ?
-
320d prowadnice zacisku smarować czy nie?
No właśnie nie smaruj a wymieniaj na nowe by BMW mogło zarabiac na czesciach. Tak samo tyczy sie oleju w skrzyni ze sie nie wymienia albo olej silnikowy po 22 tys to tylko po to by potem jechac do serwisu i wymienić na nowe. A wiec moim zdaniem smaruj , nie zaszkodzi a bedzie lepiej niż bez
-
E46 Lift Zderzak Demontaż
dwie sruby przy nadkolach czyli 4 śruby przy 2 nadkolach . Otwierasz bagażnik ściągasz ta plastikową czarną obudowę i masz po 4 śruby na podłużnice odkrecasz wszystkie 8 i zderzak ciągniesz do siebie zostaje on tylko na ślizgach
-
[E46] Xenon za nisko świeci, poziomowanie
Koledzy powiedzcie mi gdzie szukać tego diagramu o poziomowaniu xenonów . Szukałem w lsz ale nie znalazłem czegos takiego
-
330d M57 uszczelka pokrywy zaworów
Przecież to żadna siła. Cieknie bo za mocno przykręcaja czy jak mam to zrozumieć
-
Problem z ASC
Nowe tzn ori czy zamienniki. Druga sprawa może czujnik skrętu tylko nie wiem czy występuje on w każdej e46 z asc czy tylko dsc. Najlepiej taj jak pisze Maniek wrzuć błędy ze sterownika
-
330d M57 uszczelka pokrywy zaworów
jeszcze jedno pytanie dotyczące siły dokręcenia pokrywy zaworów . one maja być takie małe M6 10 Nm M7 15Nm Czy coś źle znalazłem https://tis.bmwcats.com/doc25037/
-
[320d] Niedogrzana kabina i silnik
A wiec tak. \termostat główny Getz sprawdzałem dziś temperaturę dwa razy. Raz pokazywało 86 drugi raz 92
-
m47n chlapie smar z okolic dyfra
a oslony półosi sie trzymaja czy sie zsuwają
-
[320d] Niedogrzana kabina i silnik
Sam u siebie mam założony od dłuższego czasu termostat Getz. Sprawdzę jak to z tą temperaturą wygląda u mnie i dam zanć