Treść opublikowana przez ziomekthx
-
Tuleje wahacza
Akurat te musisz wprasować. Są tez w sprzedaży razem z uchwytami ale chyba nie poliuretanowe a zwykłe
-
[E46] 330d 2000 M-technick - Przeprowadzone naprawy
W chwili wolnego czasu i fajnej pogody skoczyłem do garażu wyczyścić plastiki w komorze silnika. Sam nie spodziewałem się takiego efektu Przed czyszczeniem tzn już częściowo zaczętym i po
-
[320d] uszkodzona maglownica czy co?
moze być przekładnia i równie dobrze pompa
-
e46 kobyłki pod samochód
najlepiej wtedy przód dzwigac dwoma lewarkami jednocześnie ewentualnie w miarę równo, tzn troche z prawej troche z lewej i tak stopniowo az bedziesz mógł podstawić kobyłki
-
do usunięcia
do sprawdzenia tez koło pasowe. Może byc przyczyną trzęsienia autem podczas gaszenia
-
e46 kobyłki pod samochód
kobyłki jak kobyłki podstawisz i bedzie stać dlaczego miałby nie pasować ?
-
BMW e46 330XD 184km problem z mocą
chyba że tak bo ja mam manualna skrzynie o automacie nie wiedziałem ze wystepuja tam klapki
-
E46 - Stuknięcie w dyfrze przy wrzucaniu biegu
Łącznik elastyczny tez do sprawdzenia
-
BMW e46 330XD 184km problem z mocą
Popytaj poprzedniego właściciela co dokładnie przełożył bo na 99% M57 184 KM nie ma klapek w kolektorze. M57N ma te klapki i do tego 204 KM. Czy czasem nie masz silnika tego tam wszystkiego wymieszanego i teraz masz problemy. Zwłaszcza ze zaczęło sie to po przekładce
-
[E46] 330d 2000 M-technick - Przeprowadzone naprawy
Jak juz zmieniać to na M pakiet Myślalem o takiej ale okrągłe poduszki maja dwa naboje a moja jeden i nie wiem jak to sie zachowa w razie czego. Dlatego też wole zostac przy tym co mam
-
E46 miękki pedał hamulca po zalozeniu zabezpieczen klocków
Sprężynek nie było i gdy hamował zacisk sie ustawiał pod kątem to tarczy przez co klocek był nierówno starty. Gdy załozył te sprężynki klocek zaczął ustawiac sie odpowiednio do tarczy a ze był zjechany pod kontem stąd był taki efekt
-
330D 184km trzesie silnikiem na postoju
zamień najlepszy wtrysk z najgorszym miejscami i zboacz czy korekta poszła z wtryskiem czy została na tym samym cylindrze. Wtedy bedziesz wiedział co jest nie tak
-
330D 184km trzesie silnikiem na postoju
sprawdziłbym tez same cewki na wtryskiwaczach bo miałem tak samo
-
330D 184km trzesie silnikiem na postoju
A wtryski kodowałeś ?
-
[320d] Niedogrzana kabina i silnik
Pytam bo mam Stary oryginalny termostat bez obudowy i jest na nim wytłoczone 88 stopni i miałem się też pytać jeśli byłoby coś nie tak czy da się odmienić sam termostat. No ale jeśli jdmpdpattpa jest ok to nie będę nic ruszać
-
[320d] Niedogrzana kabina i silnik
Zastanawiam się od dłuzszego czasu czy temperatura 92 stopnie zauważyłem nawet 96 czy jest ona dopuszczalna? Wiem ze oryginał to 88 stopni
-
[E46]Głuche stukanie z tyłu
Stukać moze każda tuleja w zawieszeniu , górne poduszki amortyzatora a nawet półosie
-
e46 abs + dsc na żółto - zablokowane lewe tylnie koło
Wydaje mi sie ze nie trzymaja klocki a okładziny z ręcznego. Czy jak dźwigałeś auto na lewarku miałeś zaciągnięty ręczny ? Jeśli tak mogło linke przeciąć i jednocześnie zacisnąć w pancerzy przez co tak jakby ręczy jest zaciągnięty. Druga sprawa mogło tez coś sie pokrzywić jak auto spadło z lewarka. Tak czy inaczej spróbuj sciągnąć tarcze i zobacz to jest nie tak
-
Wymiana tulei wahacza tył
Osobiście nie widzę sensu wymieniać wszystkich tulei skoro reszta jest dobra
-
m47n chlapie smar z okolic dyfra
smar w tym miejscu moze byc tylko z przegubu ale widać ze gume masz suchą i czystą. Moim zdaniem to olej do którego przykleja sie piach i tak to wygląda. Mechanik moze coś zrobił nie tak przy montażu. Sprawdź to duzo roboty przy tym nie jest. Wystarczy odkręcić te 6 czy 8 śrub od strony dyfra a potem ta flansze co wchodzi w dyfer szarpnąć , wyciągnąć. Jest po prostu wciśnięte to w dyfer. Troch siły trzeba użyć bo jest to na zabezpieczeniu
-
m47n chlapie smar z okolic dyfra
PO fotkach jakie pokazałeś wygląda to na olej z dyfra. Do wymiana będzie zimering uszczelniający nr 14 http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AL91-EUR-05-2000-E46-BMW-330d&diagId=33_1021
-
330i automat Drgania podczas przyspieszania
Tuleje nr 9 raczej bym odpuścił bo to byłoby słychać stuki przy wciśnięciu gazu i go puszczeniu na wysokich obrotach i na niskim biegu.
-
E46 330XD stukanie przy skręcie.
Jeśli napęd na 4 koła to obstawiam przednie przeguby
-
Spryskiwacze - dziwny apetyt na płyn
jest to bardziej ograniczone czasowo , ale nie tylko. Tzn co któreś psiknięcie też sie załącza ale musi byc odpowiedni przedział czasowy. Nie wiem jaki ale tak jest. Jeśli wł światla i spryskiwacze to od razu psiknie na xenony gdy po chwili psikniesz drugi raz na xenony juz płyn nie bedzie psikał (musi byc jakis odstęp czasowy). Inny przykład gdy wł swiatła i psikniesz znów płyn poleci na xenony i szybe ale gdy bez wył świateł psikniesz znów płynem gdzieś po 30 min to płyn poleci znów na światła i szybę nie zależnie ze użyłeś spryskiwaczy dopiero drugi raz
-
M47n skoki obrotow
U mnie takie mikro szarpnięcia były przez czujnik ciśnienia paliwa